Nu avem bani?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

si din mandra Moldavie,
pe vremea lui Adomnitei, se doteaza scoala cu calculatoare,echipamente IT de multi euroi, multi de tot, ultimul ragnet.
ministrul ajunge, nu,nu e banc.
in scoala i s etine umbrela,pt ca ploua prin acoperis,dar asta e un amanunt nesemnificativ.....si sa dea mandrul click dataor d einternet si stiinta.............intr-un final un curajos isi ia inima in dinti:domnule ministru,stiti, scoala nu are curent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Dar daca face BOR si trebusoara asta :


http://bez.ro/actual/mitropolia-moldovei-si-bucovinei-cere-ca-predarea-religiei-in-scoli-sa-fie-garantata-in-viitoarea-constitutie-a-romaniei-iar-numele-dumnezeu-sa-apara-10587 ? cum va fi? fain, nu? Apoi sa se interzica prin lege trecutul pe langa biserica fara sa faci 3 cruci mari, sa se amendeze lipsitul de la biserica la slujba de duminica, sa se plateasca cu inchisoarea pacatul de a fi homosexual sau de a face avort, sa se retina la toata lumea din salar contributie catre BOR. a, stai .. ca asta cu contributie catre BOR din salarul fiecaruia deja se intampla!



'Cos what I feel is the only truth for me


este romania un stat laic sau nu? ca eu nu mai stiu ce sa inteleg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

giulia, teoretic, inca este ... Dar odata cu modificarea constituiei, daca mafia BOR convinge niste "precredinciosi' alesi sa le accepte propunerile ... va mai fi?!


histamina, pt calculatoare erau bani de la banca mondiala, imi amintesc si eu povestea. Ce sa faca tovarashu' ministru daca aia nu au dat bani si pt curent!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

asa,asa,Laura.
si mai stiu un proiect misto,de educatie sexuala la grupa de varsta 13-20 de ani pt reducerea nr sarcinilor nedorite in randul minorelor, cu bani de la FES,misto,adica pt 6 luni aveai nevoie de 20 de femei pt vreo 30 de sate sa se duca si sa le spuna ce si cum cu prezervativul care nu ucide pe nimeni.
nu s-au gasit 20 de femei sa vb despre asta,desi erau misto remunerate,pentru ca era rusinos.
banii au fost dati inapoi.

asta pt ca oficialul a apelat la preoteasa, asistenta medicala:rad oamenii de noi!
pai,mai bine facem copii de la 15 ani,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Asta cu mandrul Ardeal m-a uns pe suflet, ca una doua o tin ca "Ardealu e fruncea" si ca in sud suntem Mitici

Un lucru zic, Dumnezeul meu nu are nevoie de bani!

In Biserica actuala se duc muuulti bani primiti pe suferinta noastra, a poporului asta amarat.

A circulat la un moment dat o petitie in care se cerea impozitarea veniturilor Bisericii, la scurt timp a aparut o stire la tv cum ca inmormantarile vor fi gratuite Mi s-a aprut ceva de genul "hopa s-au prins astia, hai s-o lasam mai moale"

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:



Cel mai la obiect si realist comentariu mi s-a parut asta: Solutia este chiar simpla!
In procedura de implementare si in regulamentul de utilizare, se prevede ca orice act de identitate si card de sanatate ce contine un cip, trebuie sa fie sfintit de un sobor de preoti contra unui tarif modic.
Sa vedeti atunci ce se vor ingramadi toti preotii sa sustina documentele cu cip :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari9 spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

marius,de acord cu tine.

faceti fratilor o petitie.
eu sunt bucuresteanca, sunt catolica, de ce sa dau bani la catedrala mantuirii neamului?
si stiu ortodocsi care gandesc ca mine.multi.
ortodoxia este circumscrisa bisericilor mici,totul, arhitectura, iconografia sunt in aceasta directie de 1000 de ani. marile catedrala sunt specifice catolicsmului.
nu e de bine sau de rau,pur si spimplu sunt discursuri spirituale concretizate in structuri arhitectonice diferite.
exista o bogatie spirituala, semnatica mult mai mare la Voronet decat in domul din Koln.parerea mea.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea





Megalomania asta e ''imprumutata'' de la rusi.Nu mai avem nimic in comun cu bisilicile tip bizantin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Pana noi, romani, nu ne vom uni sa spunem intr-un glas : Stop !, banii nostri vor fi furati de oricui ii vine cate o idee "desteapta".
E revoltator sa se risipeasca atatia banii pe biserici, cand invatamantul si sanatatea sunt la pamant. Ne-am intors in evul mediu, cand biserica era stat in stat. Ceausescu le-a daramat, astia de acum, construiesc biserici peste biserici, in schimb, desfiinteaza spitale.




Mergi la inceput