Timpul se scurge altfel...

Timpul se scurge altfel... | Autor: MElise

Link direct la acest mesaj

... nu stiu daca mai repede sau mai lent... stiu doar ca de ceva vreme incoace am inceput sa simt secundele, minutele, orele... altfel. Azi, puiul meu cel mic, implineste un an... si pentru prima data am sentimentul ca timpul meu nu mai este al meu, ca timpul pentru mine se masoara din ce in ce mai mult in vietile lor, ale copiilor mei; ca tot ceea ce fac are, intr-un fel sau altul, legatura cu ei, in cel mai firesc chip posibil. Aproape ca nu realizez cand a trecut un an... si asta ar putea parea un paradox, avand in vedere ca, de multe ori, zilele mi se par interminabile...Niciodata nu am simtit mai intens relativitatea timpului si a lumii care ma inconjoara. Nu stiu daca asta ar trebui sa ma bucure sau sa ma ingrijoreze... dar stiu cu siguranta ca pretuiesc infinit mai mult fiecare clipa care se scurge... Sa fie oare aceasta o mica parte din intelepciunea pe care o capatam odata ce devenim parinti?...

Fascinatie

Un an cat o clipa

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

La multi ani puiului tau frumos!
Anii trec parca tot mai repede...anotimpurile se grabesc sa vina si sa plece, lumea devine tot mai mica, verile par tot mai scurte, copiii cresc tot mai mari...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Multumim, Marius!

Fascinatie

Un an cat o clipa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Multumesc, Mirela! Da, ai mare dreptate... si noi constientizam din ce in ce mai mult aceste lucruri...

Fascinatie

Un an cat o clipa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

La multi ani
Si sa se scurga timpul extrem de frumos si sa lase in urma amintiri minunate


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

Cata emotie! Te inteleg perfect, MElise, fetita mea cea mica a implinit acum 4 zile un an si am avut exact aceleasi sentimente pe care le descrii tu atat de frumos!

Sa va traisca minunea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fania spune:

La multi ani !
Bucura-te de el, timpul trece extrem de repede si-ti va fi dor de clipele cand era bebelus, chiar daca uneori sunt foarte de grele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Elise si Megbeng, LA MULTI ANI puiutilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

La multi ani !! Eu ma uit la bebelusa mea , apoi ma uit la fetita mare si imi doresc sa opresc timpul in loc ....bucura-te de fiecare secunda si fa poze cat de mult poti , eventual tine o carte a bebelusului in care sa scri cam tot ce face peste zi , o sa ti sa para ceva de vis cand vei citi peste ani ....asa cum fac eu acum si parca retraiesc clipele petrecute alaturi de fetita mare
sa cresteti mari si sanatosi

----------------------------------------------------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

la multi ani sanatosi si fericiti,si eu simt ca timpul se scurge prea repede ..

Mergi la inceput