Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Multumesc de aprecieri, fete dragi ... n-am pus torturile ca sa "ma dau mare", dar voiam sa vedeti cu ce-mi ocup eu timpul ... cand sunt libera si ma simt bine ... Asta ultimul pt tati vedeti ce simplu e ... chiar n-am putut mai mult de atat ... mi-a crapat capul toata ziua

Paula, fac cu placere si pentru tine sau puiul tau ... numa e greu cu transportul Inauntru nu fac tare multe combinatii ... pt ca fac doar pt familie ... iar ai mei sunt foarte bine setati ... jumatate pe cioco muuulta ... jumatate pe frisca, fructe si iaurt ... deci batalia e doar intre cele doua categorii ... Am mai facut si cu branza ... cu vanilie ... cocos ... tiramisu...philadelphia, iar preferatul sotului e tortul de zahar ars ... Ala il fac cand e mare lenea si vreau sa fac ceva rapid

elfcupistrui, "martipanul" mi-l fac singura, ca e cel mai comod si ieftin ... nu e chiar martipan, e o pasta de zahar care seamana la gust si aspect cu martipanul. In rest, coloranti, decupatoare, sucitoare, forme, etc ... toate le comand de pe net ... nu prea gasesti prin supermarketuri produse profi de patiserit Apropo de tort cu skitles ... sotul meu drag mi-a dat comanda de tort cu M&Ms si kit-kat ... si inauntru cu multa cioco ... Tot aman momentul, ca nu ducem lipsa niciunul de dulce ... sa vad cat mai scap, ca e mai rau ca un copil uneori

18+ Miruna



Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota, Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, FIV 4, august 2011, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit
FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Paula multumim de capitol

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Salutare si de la mine eu sunt terminatatusesc pana fac pe mine l am sunat pe medic si mi a dat sirop ca nu se mai putea de 3 nopti nu norm
Acid folic eu stiuca se ia pana la sf sarcini si cand alaptezi mie mi a dat fier+acid folic...cand este in surplus oricum se elimina prin pipi
eu cu 6 luni inaintede fiv am luat acidfolic si am luat dupa fiv metafolin care e cel mai apropiat de cel natural

amalia tsakoniati
22+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Si eu iau Femibion 2 , Dr mi-a spus sa iau pana termin cu alaptatul,

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Eu nu mai iau nimic. Ar tb vitamine, dar nu am inceput inca. Mai imi fac un set de analize si apoi iau.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 21+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Cris super bravo!tu ai facut si tortul lui Qiao cu gugulush pe el?

amalia tsakoniati
22+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Amalia, nu l-am facut eu ... cred ca ea l-a facut singura ... sau cel putin eu asa am inteles la momentul respectiv. Parca si ea era pasionata de tortarit!

18+ Miruna


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota, Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, FIV 4, august 2011, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit
FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Cris sincer iti spun esti super talentata. De ce nu iti deschizi o cofetarie Sunt convinsa ca iti va merge superrrr bine sau macar ceva pt timpul liber.

22+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisza13 spune:

eu iau centrum materna si contine acid folic ,dr meu mi-a spus ca sa il iau pana o sa nasc......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

unidanad, e complicat cu deschisul unei cofetarii ... trebuie bani in primul rand! In plus, e multa munca pentru torturi personalizate! Cunosc multe persoane care fac pentru bani ... si mai mult isi fac nervi, pentru ca foarte putini oamni sunt dispusi sa dea cat valoreaza ele cu adevarat! Deci mai bine ma limitez deocamdata la familie si prieteni, care stiu sigur ca le apreciaza!

18+ Miruna


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota, Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, FIV 4, august 2011, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit
FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput