Clubul "babelor" FIV-oase 76

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaady

Da Many , sunt doua femei pe care le-am cunoscut in anii astia de lupta cu infertilitatea, de la care am avut/ am de invatat si care au insemnat ceva pentru mine in tot acest timp. In felul asta parca nu regret toti acesti ani grei, pentru ca (spun eu) m=am ales cu citeva prietene de suflet si sunt un om mai bogat si mai implinit acum

Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009


O nasa o "stiu" pe a 2-a o intuiesc, dar nu sunt sigura
Asa este, uneori durerea si suferinta ne unesc, si eu am prietene dragi cu care petrecem mult timp, cunoscute pe DC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

A doua este Catalina, s-a mai scris pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaady

A doua este Catalina, s-a mai scris pe aici

Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009


Acum ca ai zis tu de Catalina, imi amintesc ca am citit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Nanne, felicitari, am citit si eu un pic asa pe fuga, nu stiam de tine ! Despre babisme, eu stiu ca batai multe indica baiat, si la mine asa a fost, despre acru/dulce, nu stiu babismele dar la mine acccru a fost. Oricum ar fi, bebe sanatos si la termen sa fie !
Imi pare rau de motanul tau, vorbeam la un mom. dat ... si al meu a murit tot anul trecut ... intr-un fel stupid ... probabil asa a fost sa nu se vada cu mogaldetele mele ... e culmea uneori cum se aseaza lucrurile in materie de pierderi si castiguri, ca am mai pierdut pe cineva fff drag care abia astepta mogaldetele anul trecut...
Adriana, sunt frumusele foc pletoasele tale ! ma bucur ca mititica e mai bine, si sper sa ramana
In rest, va transmit multe si mult noroc tuturor, sa straluceasca soarele si pe strazile voastre cat mai curand !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Buna fetelor!
Adriana, Bianca ta seamana cu Ana mea cand era mica .
Stiu ca vorbesc de parca ar fi foarte mare, dar o sa vezi la 8 luni ce mari o sa ti se para .
Sunt foarte frumoasa fetele. Iti urez sa fie si la fel de sanatoase si atunci o sa fii o mamica fericita pe deplin! Cum mai stati cu colicii?

Nanne, felicitari pentru inimioara! si sarcina usoara!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Many nu pot acum...poate dupa ce imi mai revin

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

sandy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sandy2707

Many nu pot acum...poate dupa ce imi mai revin

Eu o astept cu drag


Cand esti pregatita, noi tot pe aici vom, insa citind la surogate, intuiesc cauza supararii tale si imi pare tare rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

va pup dragele mele.
acum am ajuns acasa
sunt franta......de la ora 9 sunt plecata de acasa.
imi ard picioarele...am muncit azi de mi-au sarit ochii.
dar ne-a ajutat DD si am dus la bun sfarsit tot ce aveam de facut.

sunt asa de obosita ca am putut doar sa ciugulesc cate ceva.
ma duc sa-mi fac un dus cald si apoi ma uit cu soata la meci.

va pup si va doresc o seara minunata.

many,pentru mine este prima finuta-fetita...pana acum am avut parte doar de feciori-3 la numar....asadar sunt in extaz.

sandy,imi pare rau ca esti intoarsa.
sper sa vina si zile mai bune pentru voi

aristico,azi am fost ca soarele si luna....cand am putut eu n-ai putut tu si cand ai putut tu n-am mai putut eu
sper ca nu era ceva important ci doar telefoanele noastre de rutina.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_S spune:

Buna seara tuturor

Am pierdut o sarcina la 10 saptamani anul trecut si de atunci incerc sa raman insarcinata.

Au urmat mai multe stimulari, o IA nereusita si nu mai pot sa astept, vreau sa fac FIV la Polisano Bucuresti.

Imi recomandati un medic? Protocolul cu inhibare e obligatoriu?
Multumesc

Mergi la inceput