Clubul "babelor" FIV-oase 76

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

cadanoooo mie-mi place insiruirea asta de activitati
velvet la mine dupa fiecare histeroscopie a venit ceas, la 28 de zile. Hai, nu te teme pentru miercuri, ca-i o interventie usoara si daca-ti gaseste "ceva", e bine ca poti trata.
elly, many
qiao nici eu nu stiu ce se intampla cu timpul, dar imi tot spun ca-n toamna o sa am timp cu nemiluita si-o sa stau in curte, privind diverse lighioane (cel putin in weekend :) )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Ari multumesc mult.sper sa fie bine.acum nu stiu daca si va interveni daca va vedea ceva in neregula.ca am intrebat-o pe cea care mi-a facut programarea daca pretul e acelasi si daca intervine.si mi-a zis cu totul.da intervine?asta nu am intrebat,am dedus

am inceput sa iau de azi augmentin 1 la 12 ore.si nistatina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Velvet .. curaj ...
pe mine sincer nu m-a durut .. si la mine au fost operatorii toate:
- la prima mi-a taiat coarnele alungite de la uter si septul fundic
- la a 2-a mi-a taiat septul si mi-a pus un "balon" acolo sa nu se mai lipeasca
- la a 3-a tot septul taiat .. caci s-a refacut ...


Asa ca daca tot iti face anestezie si daca ar fi sa gaseasca ceva este f bine sa rezolve ...
Ar fi culmea sa vada ceva si sa nu indeparteze probleme.

Stai linistita ... fii increzatoare ... totul va fi ok ...

.. sincer mie mi-a fost rau doar de la anestezie ... in sensul ca de fiecare data dupa anestezie vomit ...
Anul trecut am avut 4 anestezii (1 fiv- punctie, 1 histeroscop. op , 1 colonoscopie , 1 fiv-punctie ) si la toate am vomitat ... Asa reactionez eu ...
Dar prefer sa vomit ... caci dupa ce vomit imi revin instant!!!

Succes ... fii calma.
...te asteptam cu detalii ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Ari ..

Didi

Deci dupa 2 sapt. de alergat... am gasit o biserica ortodoxa ... care este infratita cu vreo 2 biserici catolice dominicane ... si oficiaza slujbe intre miri ortodoxi + catolici .. sau miri ortod + nasi catolici....


Sunt ff linistita ... ma saturasem de alergat .. pt ca majoritatea cereau diverse dispense , aprobari de la mitropolie ....


Biserica este la unirii .. pe linia tramvaiului 32 ... prima strada la dreapta ...

http://www.sfilierahova.ro

.. este ok . .are o curte frumoasa ... sunt vreo 3 preoti ...au cor
Ne-au cerut o taxa de 200 lei pt rezervare si in ziua cucnuniei .. va mai "dona" nasu' la cor si la preoti cat il lasa sufletul

Oricum ne bucuram ca am gasit si ca nu mai tb sa alerge finii pe la mitropolie ...

Asa ca pana in august luam o pauza si apoi ne apucam de cautat lumanari .. toalete ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Babutelor sa aveti o saptamana minunata!

Velvet ai incredere ca va fi bine si daca e ceva se rezolva pe loc tinem pumnii pt miercuri

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

ari da, da, sa vezi tu cat timp o sa ai ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Ari, la toamna te ocupi de culturile din sera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

elly multumesc mult pt raspuns si incurajare sper sa si intervina daca vede ceva.cu toate ca pt histeroscopie interventionala are alt pret pe site ul clinicii,400 de euro.si pt cea diagnostica 240.si mie mi-a spus la telef ca ma costa la fel si daca intervine.am intrebat eu.oi vedea.

sandy multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

elly,ce bine ca ati gasit biserica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Velvet bafta multa miercuri,eu imi aduc aminte ca am avut cateva zile ceva scurgeri,foarte putin, iar apoi c.m a venit ca de obicei,fara dereglari.Curaj,nu e mare lucru,ai sa vezi
Gaby intri si tu in linie dreapta,tin pumnii

pup babutele dragi

Mergi la inceput