LMA!! Ghiocei martie-aprilie2009 *459*

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Ianis- La multi ani!
Adela- La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

La multi ani, dragi ghiocei !!! Nu nominalizez ca lista ar fi lunga ... va urez la toti SANATATE si INTELEPCIUNE !!!


Noi suntem bine dupa o tuse care a trecut asa cum a venit, suntem norocosi ca a trecut iarna fara incidente nefericite de antibiotic sau alte rele, multumesc lui Dumnezeu, nimic nu ma darama mai mult decat copii bolnavi...

Natalia creste foarte frumos, este o inalta pentru varsta ei, cam slabutza, se incadreaza in grafic , are 7500 si 73 cm. .
De o luna am inceput diversificare si mananaca foarte bine,nu a refuzat nimic din ce i-am dat, e pofticioasa si vrea din ce mananc si eu, sunt nevoita sa mananc mai sanatos . Sta in fundulet destul de bine, nu vrea sa se rostogoleasca pt.ca nu ii place pe burta... e un copil foarte cuminte, nu plange decat daca e murdara, somn sau foame. Il adoram pe Stefan pt. ca ii face entertainment ea fiind cu gura pana la urechi . Ii ador, ma uit plina de fericire la ei cum se joaca chiar daca S.mai exagereaza si o loveste din greseala.

Stefan - a trecut varsatul dar au ramas niste urme chiar daca nu s-a scarpinat, cred ca au fost bubele foarte mari iar cand a cazut coaja a ramas urma . De la o vreme este cam neastamparat, trebuie sa repet de 4-5 ori un lucru ca sa-l faca iar eu ma enervez. Am avut o perioada plina de nervi si nu stiam motivul... in cateva zile mi-au venit "musafirii"...
Copii vostru sunt atenti la povesti? Adica, va poate povesti daca ii cititi o poveste? Sau trebuie citita de mai multe ori ? S. e cu capul in nori, eu citesc iar el se uita si in alta parte... la gradinitza a facut lucrari pe care el le stia foarte bine si s-a invatat sa nu mai fie atent . NU prea sunt multumita de camin, de la anul intentionez sa-l dau la program scurt chiar daca e mai departe de mine...

Sotul meu nici acum in ultimul ceas nu stie daca vine acasa luni sau pe 28 aprilie, e asa stresanta situatia, nu am pregatit nimic special pt.ca aflu abia diseara. Of, sunt niste idioti sefii care i-a avut contractul asta, e foarte obosit, abia astepata sa ajunga acasa desi stie ca-l asteapta multe examene la Constanta si e stresat de pe acum...

Eu am ajuns la 52 kg., daca as da un pic din burta,as putea fi o candidata perfecta pentru modelele lui Bote` (eh, ma laud si eu,poate la facut curat pe acolo). Sunt prea slaba desi mananc binisor.

Cam atat de la noi, dragele mele fete,cam slaba activitatea pe aici, daca vine caldura o sa fie si mai slaba

Pup !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

azi am dat gata cativa iepurasi inceputi mai de mult .Sunt 100% naturali...jucarii ideale zic eu pentru copilasi ,mai mici sau mai mari.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ramona, eu te-am cunoscut o frumoasa sexi si erai gravida acum cred esti si mai si

Cat de spre copii...Nati clar te va urma la talie.

Stefu, e si el copil. Prin comparatie iti spun ca si Rares asteapta repetarea comenzii, stiu te inteleg. Uneori ma enervez alteori imi aduc aminte de meteahna lui si imi trece. Cand e groasa treaba, ridic vocea si intelege ca e treaba serioasa.

Cat despre povesti...tine minte doar Capra cu 3 iezi si Fata mosului si fata babei. Si sunt convinsa ca la gradinita au mai auzit si alte povesti. iti spun despre astea caci pe astea ma pune sa i le re-re-re-recitesc.
Nici el nu povesteste programul de la gradinita. Doar daca il tachinez si stau pe el.

Sanatosi sa fim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Yupiiii, maine vine sotul acasa

E o veselie la noi, zici ca s-au mutat triburile in casa noastra, nu stie Natalia de ce e atata veselie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Eu ma "distrez" cu varicela luata la fiica-mea regulamentar, la 2 saptamani:)) Si fusesem asigurata de vara-mea ca am facut varicela in clasa I, stateam linistita si asteptam sa faca huzband, ca el n-a avut:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

Ilinca, pe mine ma amuza situatia. poate nu-i tarziu si face si sotul tau sa fiti amandoi la izolare

Ramona, ma bucur si eu de bucuria voastra! sa ne povestesti cum a fost reintalnirea dintre tati si pitica...si stefan a crescut dar nu e diferenta asa de mare ca in cazul nataliei.
cat despre kilograme, inca nu m-ai luat inca sunt nr 1 in top slabaturi

eu sunt in concediu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Eu ma "distrez" cu varicela luata la fiica-mea regulamentar, la 2 saptamani:)) Si fusesem asigurata de vara-mea ca am facut varicela in clasa I, stateam linistita si asteptam sa faca huzband, ca el n-a avut:))

IULIA va invinge CANCERUL

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.
, ce naspa, sper sa treci cu bine peste toate zilele, eu dupa o saptamana eram mai ok.
eu aveam niste simptome d r aceala, temperatura, ganglioni, si stiu ca ma supara rau lumina
sa-ti dai apoi cu ulei de argan, sa se refaca pielea, si mare grija la fata si decolteusa nu te scarpini, orice ar fi!!!!!!!!!
te pup si multa puteresanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Salutari la ceas de seara!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neataaaa !!!

E luni, trezirea !!

Ramona, ma bucur ca se reintregeste familia , sa aveti o vacanta frumoasa !

Cat despre povesti, Ada e tare pasionata de ele, e atenta, ne mai corecteaza unde gresim si mai nou inventeaza ea sau adapteaza povesti si le pune in scena
Dar fiecare copil are preferintele sale , poate Stefan nu e pasionat sau poate pur si simplu nu ii place sa le povesteasca el apoi, asta nu inseamna ca nu e atent


Floric, dar ce ''comenzi'' trebuie sa ii repeti lui Rares ??!



Mergi la inceput