Curatat UGGuri

Curatat UGGuri | Autor: Eleni

Link direct la acest mesaj

Da, am pacatuit. Am si eu si Maria odioasele cizme... ce sa fac, sunt un om slab si supus tentatiei. Sunt originale si pentru ca bag piciorul in ele descult, ale mele s-au imputit pe talpa (in interior). O frec pe Maria la cap sa se spele, dar eu ma justific ca am multa traba si mai uit. Anyway, le-am imputit... cum le curat in interior?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Tamponezi cu Vanish pentru rufe, il lasi sa faca spume, stergi cu burete umed si reiei.Se curata perfect, nu trebuie sa clatesti, nu se deterioreaza captuseala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisa1983 spune:

Eu curat cu asta exterior/interior : http://cdn.allshops.ro/files/clients/73/3709/p/72/crema-de-curatat-cif-cream-regular-white-500ml-478004.jpg

Pe un burete umed toarna putina crema si fa o spuma, aplica pe cizma si apoi clateste foarte bine. Garantat 100%!
Incearca sa indepartezi apa dupa ce clatesti cu un alt burete curat, sa nu ramana imbibata cizma cu apa. (am avut nevoie urgenta de niste bocanci culoare deschisa, i-am curatat si i-am uscat cu uscatorul de par, daca nu te grabesti , pune-i langa calorifer )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Luisa, e vorba de interiorul cizmei, pe care nu are cum sa il clateasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisa1983 spune:

Citat:
citat din mesajul lui caress

Luisa, e vorba de interiorul cizmei, pe care nu are cum sa il clateasca...

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...


ok daca nu se poate clati in interior UGG-urile ! Nu port UGG-uri, eu am alte ,,fixuri". Imi place totusi sa vad la altcineva.
Eu povesteam de bocanci, interiorul este diferit intr-adevar.
Totusi, poate ajuta altcuiva !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Caress, si nu ma mananca pielea de la Vanishul ala neclatit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Nu se poate inlocui partea aia dinauntru? Pe site-ul lor am vazut ca la unele modele se poate:
http://www.uggaustralia.com/sheepskin-care-and-cleaning-product/extras-care-and-cleaning,default,sc.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eleni

Caress, si nu ma mananca pielea de la Vanishul ala neclatit?

Elena & Maria Bucuria


Nu, pe mine nu m-a mancat ,am curatat asa niste papuci de casa super pufosi pe care i as fi stricat spalandu-i.Vanish ul contine oxigen activ,( o mai avea si alte componente-e adevarat, dar nu m-au deranjat deloc), care dispare in timp.Nu ti le pui cat sunt ude, asta clar.Daca ai retineri, foloseste apa oxigenata, are exact acelasi efect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Na, eu ce sa spun. Imi spal toti pantofii/cizmele/papucii ce-or fi, din orice material, in apa cu detergent. Pe principiul: care rezista, rezista, care se duce...se duce. Au rezistat toti, din toate materialele posibile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

UGG-urile se pot spala insa nu in masina de spalat ci de mana, in apa rece/calduta cu un detergen pentru rufe delicate. Detergenul nu se aplica pe blana ci se dizova intai in apa. Cizmele trebuie lasata sa se usuce incet (nu in soare sau pe calorifer).
Alternativ exista si un set special Sampon si Conditioner insa e relativ scump.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Va multumesc tare.
Oana_B, nu voiam sa mai cumpar, voiam sa ma descurc local.
Si nici nu voiam chestii speciale ca si alea is scumpe, dar nici sa ii arunc la masina si sa plang langa ei.
O sa aplic formula cu vanish inauntru, iar la vara cand e cald le spal cu apa si detergent si le las sa se usuce la liber.
Super multumesc.


Mergi la inceput