Curatat UGGuri

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Eleni,adica tu bagi piciorul gol in ele,fara soseta?

Incearca sa le pui pe interior niste brantzuri,pe care sa le inlocuiesti de cite ori doresti.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Eu am UGG-uri de vrteo 4 ani cred si cel putin o data pe iarna le spal la masina. Nu au patit nimic, sunt perfecte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Eleni,adica tu bagi piciorul gol in ele,fara soseta?


Eu am crezut ca n-am citit bine...

Eleni, teoretic, este foarte simplu: lighean cu apa calduta si detergent. Practic, odata mirosul intrat, nu mai iese niciodata definitiv, poa' sa fie si mama originalelor.

Si...sincer, iti recomand cu caldura sa porti sosete de bumbac 100%. Caz contrar, pe langa miros, risti enorm sa te alegi si cu vreo ciuperca. Asta ca sa nu luam in calcul si cazul cand mergi undeva in vizita si trebuie sa te descalti...

www.facebook.com/groups/369896643087518/" target="_blank">Grup de vanzari MAMI VINDE IEFTIN... Vino si tu, mami!

Uneori am impresia ca daca animalele ar putea vorbi, noua ne-ar fi rusine sa mai deschidem gura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Mey, doar UGGurile le port pe piciorul gol. Citisem eu undeva ca asa se poarta si cum eu sunt o "conformista" in ce zice moda, m-am supus.
Nu put cizmele, s-au murdarit talpile... Sosete port in general. doar la Ugg-uri nu. Si-s snoaba din aia convinsa ...
Multumesc de sfaturi, o sa le bag la detergent... la masina mi-e usor teama, imi mai fac curaj.
De ciuperci nu am teama... le sfidez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Nu stiu despre ce miros si despre ce ciuperci vorbiti. Faci ciuperci de la blana de oaie, sau..?

Un picior sanatos nu se impute in incaltaminte de blana naturala de oaie.

UGG-urile sunt confectionate din piele de oaie de cea mai inalta calitate, care asigura confort termic si ventilatie piciorului.
In UGG-uri nu transpiri. Sau, daca transpiri in UGG-uri, inseamna ca surferii australieni erau chiar dusi cu...pluta .
(Pentru cine nu stie, acestia foloseau aceste incaltari din piele si blana naturala de oaie pentru a-si mentine picioarele calde si uscate.)

Daca nu te speli pe picioare, daca pielea nu poate respira sau daca ai probleme cu nu stiu ce ciuperci, atunci nicio soseta nu te va ajuta. Vei mirosi in orice incaltaminte.

Da, sunt multe femei(si barbati) care poarta cizme UGG pe piciorul gol. Regula e ca incaltamintea sa fie originala!
Exista niste modele de mocasini ai acestei firmei, imblaniti cu..aceiasi blana.
Ar arata caraghios cu soseta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Lady, multumesc. asa stiam si eu ca se poarta, fara toata argumentatia ta sanatoasa... si repet nu put, s-au imputit in sensul ca am murdarit talpile in interior.
hai ca le spal cu detergent.



Mergi la inceput