voi plescaiti cand mancati??

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami

Citat:
citat din mesajul lui dicirstea

Deja cred ca trebuie schimbat titlul topicului e depasit demult.

Victoria_mami...geanta mea atarna ~ 3kg, port in ea si gel dezinfectant si servetele umede si servetele uscate si crema de maini si nu le port sa ma mandresc cu ele, ci sa le folosesc de cate ori este nevoie.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ;



Pai eu nu stiam ce ai tu in geanta; Acum stiu. Eu stiam doar ca stranuti in maini.


Victoria, Mami Nadia si Daddy au invins Leucemia!

VICTORIA






...sa stranuti in maini poate fi ok, atata timp cat nu dai noroc dupa... :)
Nu stiu daca s-a mai scris ca nu am timp sa citesc tot , dar pe mine ma nerveaza cei care isi sufla nasul tare de tot , sa se auda si apoi se mai si uita sa vada ce comoara au gasit ei...bleah.

Cu plescaitul e stresant rau , mai ales daca e o persoana careia nu poti sa-i spui nimic ci doar sa suporti cu stoicism.Dar poate persoana respectiva asa isi arata admiratia fata de bunatatea mancarii ... :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy

Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami

Citat:
citat din mesajul lui dicirstea

Deja cred ca trebuie schimbat titlul topicului e depasit demult.

Victoria_mami...geanta mea atarna ~ 3kg, port in ea si gel dezinfectant si servetele umede si servetele uscate si crema de maini si nu le port sa ma mandresc cu ele, ci sa le folosesc de cate ori este nevoie.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ;



Pai eu nu stiam ce ai tu in geanta; Acum stiu. Eu stiam doar ca stranuti in maini.





...sa stranuti in maini poate fi ok, atata timp cat nu dai noroc dupa... :)



roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000)









Ba nu e ok; ca daca nu dai noroc, poate pui mana pe o clanta de usa, pe o balustrada, pe un maner de carucior la cumparaturi, pe un buton la lift, etc. Si vin si altii dupa tine si ating acelasi lucru si uite asa se imprastie virusii. De aia nu stranutam in maini si nici nu ne atingem fatza pana ne spalam pe maini. Drept e ca eu sunt paranoica cu virusii, de ex., intr-o baie publica opresc robinetul cu servetele de hartie dupa ce ma spal pe maini si deschi usa tot asa, cu servetele. Si daca nu au servetele, nu imi ususc mainile cu aerul ala care sufla, ca e plin de virusi, mai bine prefer sa-mi las mainile ude si opresc apa si deschid usa cu o bucata de hartie igienica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Nadia, .

Mereu ma gandesc la tine cand o vad pe-a mea nastrusnica (,) ce face.

E prietena buna (a se citi nu rateaza) cu praful, noroiul, baltile, pietrisul... Adica in praf si pietris se culca, iar in noroi si balti sare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

Bifez si eu la paranoia cu virusii tot ce e atins de altii in locurile publice fac in fel si chip sa nu ating direct cu mana (ma rog, nu chiar tot, una din exceptii e bara de la carucirul de cumparaturi) dar asta cu virusii din aerul care usuca mainile nu ma gandisem..il consideram safe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui larasarit

Bifez si eu la paranoia cu virusii tot ce e atins de altii in locurile publice fac in fel si chip sa nu ating direct cu mana (ma rog, nu chiar tot, una din exceptii e bara de la carucirul de cumparaturi) dar asta cu virusii din aerul care usuca mainile nu ma gandisem..il consideram safe



Pai gandeste-te, intr-o baie publica, cat de des e schimbat filtrul sa fie curat? La pariu ca daca ai scoate filtrul ala e plin de de toate? Si nu bune...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

daca in familie se plescaie ( adica asta a vazut la parinti, este o obisnuinta deci face parte din normalul cunoscut ) pentru persoana respectiva este normal sa plescaie . normalul asta este cu dus si intors.

de virusi eu nu ma pazesc asa de tare, nu de alta dar de regula de ce iti e frica nu scapi important este sa te speli pe maini inainte de a manca, asta e regula mea de baza.

( victoria, tu crezi ca virusii stau intr-un filtru de uscat? )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta


( victoria, tu crezi ca virusii stau intr-un filtru de uscat? )

alina


stiu sigur ca in aparatul de aer conditionat poti sa ai mucegai. Si tu inhalezi ciupercile de fiecare data cand te racoresti.
De filtrele din uscatoarele publice nu stiu, nu m-am gandit la asta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Pe mine ma enerveaza germofobii astia, desi e bine ca exista, ca mai curata lucrurile pe care le atingem si noi ... eu am colege care nu se duc la cinema pt ca sunt virusi pe scaune, ceea ce probabil ca sunt ...dar eu cred ca cu cat te cureti mai mult de virusi cu atat devii mai sensibil la aparitia lor.

Si eu tin regula cu spalatul pe maini - cand venim de afara, ianinte de masa ...etc. Si am mai invatat-o pe fica-mea sa puna hartie pe WC cand face pipi la scoala ...nu sunt insa sigura ca se intampla intotdeauna ... prefer sa nu stiu.

In rest, trag apa cu mana (am vazut pe unii tragand-o cu pantoful ceea ce mi se pare nesimtire sa-ti lasi noroiul pe maneta de la WC, pun mana pe robineti, pe butonul de la lift, deschid usile cu mana ...etc

Ce virusi poti sa iei totusi de pe chestiile astea ? Cel mult o raceala si gata ...

In schimb soacra-mea nene, iti taie tot cheful cand pleci cu ea undeva ... nu numai ca nu atinge, dar are asa o figura scarbita pe fatza de parca i-ar vedea si ar sari pe ea. Are mereu servetele ude la ea, sanitizer ...nu lasa copiii sa alerge, ii sterge mereu pe maini ..huh !!!

Victoria, tie iti gasesc o scza cu virusii din cauza fetei si a problemelor ei ..dar restul, nu stiu, eu cred cateodata ca este impinsa la extrem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Igiena e fff importanta, in special a mainilor. Totusi, daca devenim paranoici in privinta bolilor luate de pe manere si alte obiecte publice si curatindu-ne continuu, riscam sa ne sensibilizam sistemul imunitar.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta


( victoria, tu crezi ca virusii stau intr-un filtru de uscat? )




stiu sigur ca in aparatul de aer conditionat poti sa ai mucegai. Si tu inhalezi ciupercile de fiecare data cand te racoresti.
De filtrele din uscatoarele publice nu stiu, nu m-am gandit la asta.



--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.


tocmai de aceea se schimba filtrele la un anumit interval de timp. dar nu moare nimeni din asta.

Mergi la inceput