voi plescaiti cand mancati??

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui dicirstea

Scuze Lady, am fost prima cu barba




Ma scuzati, nu am vazut. Eram sub socul amintirii

Viviana, suptul dintilor intrece scobitul printre masele cu unghia lunga a degetului mic?
Tin minte perfect, era prin 2003 pe terasa la picadili.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Pfui, nu il intrece.
Si nici scarpinatul in ureche cu aceeasi unghie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Ciudatelor!
Parca suntem in desenele animate de le vede fiica-mea "Gravity falls", doar ca in negativ. Adica acolo toate aceste gesturi odioase fac parte din viata de zi cu zi.
Mie cand mi-e foame, mi-e foame, nu ma scarbeste nimic. As a matter of fact, nici macar greata nu-mi produce. Il ignor.
Dar da, e proasta crestere cu multe din ele... dar nici sa nu o dam in extremisme.
Uite nah, va zic ceva: eu cand mananc singura acasa imi moi bucati de paine in sos sau in ciorba... pfoaaa ce-mi place. Urat, neurat, imi place. Daca sunt la carciuma cu lume in jur, daca chiar nu mai rezist, imi scap din mana un pic de paine (ca din greseala). E placerea mea vinovata.
Nah, sa stiu sa nici nu va chem la masa si sa nici nu vin la masa cu voi, sic!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eleni

Ciudatelor!
Parca suntem in desenele animate de le vede fiica-mea "Gravity falls", doar ca in negativ. Adica acolo toate aceste gesturi odioase fac parte din viata de zi cu zi.
Mie cand mi-e foame, mi-e foame, nu ma scarbeste nimic. As a matter of fact, nici macar greata nu-mi produce. Il ignor.
Dar da, e proasta crestere cu multe din ele... dar nici sa nu o dam in extremisme.
Uite nah, va zic ceva: eu cand mananc singura acasa imi moi bucati de paine in sos sau in ciorba... pfoaaa ce-mi place. Urat, neurat, imi place. Daca sunt la carciuma cu lume in jur, daca chiar nu mai rezist, imi scap din mana un pic de paine (ca din greseala). E placerea mea vinovata.
Nah, sa stiu sa nici nu va chem la masa si sa nici nu vin la masa cu voi, sic!





Ba sa stii ca nu ai scapare poti sa ma chemi linistita la o ciorba si sa-ti inmoi si sosetele in ea. Daca nu miros a sconcs si nu iti vad bolul alimentar in transformare printre masele nu ma deranjeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorelei_19

Citat:
citat din mesajul lui dia_filipas

Ce e rau daca "cureti" farfuria cu painea la ultima imbucatura? Mai ales daca faci asta doar la tine acasa? Eu fac asta des, de fapt noi toti facem asta... ( doar acasa!)

In Elvetia e un semn de buna crestere sa intingi in sos cu paine. O faci elegant cu furculita si in cele mai sofisticate restaurante.

Acum revenind la plescait: am inteles ca multi dintre cei care plescaie au polipi si nu pot respira ca lumea, de asta plescaie. Si ca intr-adevar pentru ei e o pedeapsa mare sa manance cu gura inchisa.


Sotul meu in tinerete a jucat mult sport (nu de performanta) si a avut nasul rupt de cateva ori, ca urmare nu poate respira pe nas. Si in 10 ani nu l-am auzit nici macar o singura data plescaind la masa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui dicirstea

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Nici eu nu suport plescaiala. Mi se pare dizgratios. Ca si sorbitul din lingura.
Da' parca suptul dintilor le intrece pe toate.

Ma mai enerveaza sughitul.



Hai mai Viviana ca tu ma intreci mai trebuie sa apara cineva deranjat de stranut

De fapt.... daca stau sa ma gandesc bine ....ma deranjeaza tot pe mine ala cu stropi si fara mana pusa pavaza impotriva raspandirii


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ;



Daca iti stranuti in mana e mai rau decat daca stranuti 'descoperit'. Pentru ca toti virusii de pe mana s elipesc de absolut orice atingi pana ajungi sa te speli pe maini. Se stranuta in cot, pe antebrat, pe umar, oriunde apuci, numai in maini nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izabela88 spune:

intre genunchi se pune?
ca eu cam pana acolo ajung cand stranut
a pomenit cineva de persoanele care vorbesc cu "precipitatii"??? am oroare sa fiu improscata de saliva de catre interlocutor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Deja cred ca trebuie schimbat titlul topicului e depasit demult.

Victoria_mami...geanta mea atarna ~ 3kg, port in ea si gel dezinfectant si servetele umede si servetele uscate si crema de maini si nu le port sa ma mandresc cu ele, ci sa le folosesc de cate ori este nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui dicirstea

Deja cred ca trebuie schimbat titlul topicului e depasit demult.

Victoria_mami...geanta mea atarna ~ 3kg, port in ea si gel dezinfectant si servetele umede si servetele uscate si crema de maini si nu le port sa ma mandresc cu ele, ci sa le folosesc de cate ori este nevoie.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ;



Pai eu nu stiam ce ai tu in geanta; Acum stiu. Eu stiam doar ca stranuti in maini.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami

Citat:
citat din mesajul lui dicirstea

Deja cred ca trebuie schimbat titlul topicului e depasit demult.

Victoria_mami...geanta mea atarna ~ 3kg, port in ea si gel dezinfectant si servetele umede si servetele uscate si crema de maini si nu le port sa ma mandresc cu ele, ci sa le folosesc de cate ori este nevoie.



Pai eu nu stiam ce ai tu in geanta; Acum stiu. Eu stiam doar ca stranuti in maini.




Eu stranut in servetel , dar nu suport sa vad stropii imprastiati de alte persoane. Prefer sa ma sterg de stropii mei dect de ai altora

Mergi la inceput