yuppi!sweet_dreams,angy_angela,criss83,flowerbee

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Cris, stai linistita, cat mai mult intinsa si tine legatura cu doctorul tau. Sa dea Domnul sa fie bine si sa scapi de griji!
Eu am fost plecata din tara si am avut emotii, niste intepaturi ciudate, ascutite, in zona ovarelor, m-am speriat. Apoi mi se parea ca ma doare si umarul, dar cred ca era de la pozitia din avion. Abia astept sa ajung la ginecolog la sfarsitul saptamanii.
Voi ce mai faceti? Cine se mai testeaza?

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009) si 5+

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

La multi ani, sa fiti santoase, iubite, fericite, implinite si cel mai important dorinta cea mare sa se indeplineasca cat mai curand.
Emilia cu placere
carese parca maine ai olimpiadanu? Succes
Ana ce face printesa creste? Ce fericita trebuie sa fii tu acum.
Fetelor eu va citesc dar am multe zile cu dureri de cap, aproape zilnic si nu am nici un chef de scris, iar cand ma apuc de scris uit ce am citit si uit ce trebuie sa raspund, nu va suparati pe mine ca eu sunt alaturi de voi.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

13+ Multumim Doamne si ajuta-ne sa avem o sarcina usoara si la termen.


Miha felicitari pentru reusita! vezi ca pana la urma s-a indeplinit? :)
va pup fetelor pe toate!
multe fete noi! mult suces va urez!
MeAlex, ce mai faci? Emilia?

eu sunt in plin proces de 'luare a unui copil in plasament' cu posibilitatea de adoptie ulterioara :)
insa.... am mai facut o incercare si cu mine si am bagat un tur de forta de analize + histerosalpingografie (cu anestezie generala, ca nu mai suportam inca odata) + histeroscopie (tot cu generala)
la histero mi-a zis asistenta ca mi-a gasit ceva infundat si a desfundat dar in rest.... totul in regula.
presupun ca infundate puteau fi orificiile tubare.... altceva... nu cred

oricum, m-am trezit pe masa in timpul aneste4ziei si m-a durut ingrozitooooooor!!!!!

vineri ma duc la control sa vad ce zice si doctorul si sa vad ce tratament are de gand sa-mi dea... ca eu hormoni nu mai iau....

in rest, am slabit 10 kg cu regimul dukan, si mai vreau sa slabesc inca vreo 5 si gata..... ca prea ma ingrasasem de la atatea tratamente

si cam asta.... v-am up-datat cu ce am mai facut si eu... ca nici nu mai stiu de cand nu am mai intrat aici :)

PS cu sufletul stau bine :), sunt impacata cu orice ar fi - facut sau adoptat :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Neata.
Monica cand am vazut ca ultima postare e a ta am intrat imediat sa citesc, m-am gandit mult la tine in ultimul timp, ma bucur ca esti bine, sa va dea DD un bebe pe orice cale.
Multumesc de urari si iti trimit multi tie si tuturor fetelor, noi am intrat in 14 saptamani si suntem bine, azi obositi ca ieri ne-am solicitat putin la treaba dar e zi de leneveala, doar patuc si tv azi.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

13+ Multumim Doamne si ajuta-ne sa avem o sarcina usoara si la termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Buna fetelor!
Au aparut gravidutele ca florile primavara! Felicitari! Ma bucur tare ptr voi!
Monique, iti urez sa-ti iasa planurile! Naspl cu anestezia si io am patit-o la cerclaj!
Celor aspirante va doresc sa vina barza, ca acusi se intoarce din tarile calde!
Numai teste pozitive sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Neata.
Monica cand am vazut ca ultima postare e a ta am intrat imediat sa citesc, m-am gandit mult la tine in ultimul timp, ma bucur ca esti bine, sa va dea DD un bebe pe orice cale.
Multumesc de urari si iti trimit multi tie si tuturor fetelor, noi am intrat in 14 saptamani si suntem bine, azi obositi ca ieri ne-am solicitat putin la treaba dar e zi de leneveala, doar patuc si tv azi.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

13+ Multumim Doamne si ajuta-ne sa avem o sarcina usoara si la termen.



ai grija de tine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Monique, chiar ma gandeam zilele astea la tine... Sper sa se concretizeze cu plasamentul si sa ai si un bebe al tau. Ce iei in plasament? Fata sau baiat si de ce varsta?
Felicitari pt slabit, eu nu am reusit sa tin Dukanul.
Succes!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina.ion spune:

Ce liniste e de cateva zile pe aici, parca nu ar mai fi apsirante optimiste pe forum. eu am niste zile foarte aglomerate la munca am ajuns sa lucrez 11h/zi asa ca nu prea am avut timp sa mai scriu dar tot raul spre bine ca nu mai am timp nici sa ma gandesc la "problema" cu bebele; sambata mergem sa repeta spermograma sotului la Bucuresti si poate asa aflam unde este problema.
pe toate; gravidutele dublu si pt bebei;
o seara placuta sa aveti;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Buna fetelor,vai ce pustiu este pe aici de cateva zile,ce faceti pe unde umblati?
Fetele din Iasi am si eu o rugaminte la voi imi puteti spune ceva de Dr.Visan Valeria de la Cuza-Voda?Am auzit ca vine la un spital aproape de orasul meu si parca m-as duce sa mai cer o parere ,si ma doare f tare de o perioada de timp in partea stanga jos.Cred ca e ovarul stang,am racit poate.Va rog sa-mi dati un raspuns.Azi declar z1 n-a fost sa fie nici luna asta si de aia m-as duce si la altcineva sa mai cer o parere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Buna fetelor!
Zilele astea am si eu ceva mai mult timp asa ca trec si pe la voi sa va salut

Mihaela multa multa bafta in contiunuare! De-abia astept sa aflu ce culoare de carucior pui la semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LumyMony spune:

Buna fetelor
Pustiu pe aici de cateva zile,chiar daca eu nu sunt prea activa va simt lipsa pentru ca sunt obisnuita sa va citesc mereu din umbra
Raisa imi pare rau pt z1
Nu se testeaza nimeni? nici o veste buna?
Eu maine am IA si abia astept
va pup si va doresc o zi buna

Mergi la inceput