yuppi!sweet_dreams,angy_angela,criss83,flowerbee

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

La multi ani fetelor!..sa fiti sanatoase,iubite,fericite si mai ales cu bebei sanatosi

..la mine testu' a iesit negativ..o noua dereglare hormonala..am vorbit cu doctora si iar pe duphaston..dar nu ma intristez iar..il las pe bebe sa vine cand vrea el..momentan ne tratam..

..pupici si o primavara cat mai frumoasa si linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

La multi ani fetelor!
Multumesc Mihaelafalt pentru mesaj!



35+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LumyMony spune:

La multi ani fetelor,multa fericire,si sa fiti iubite
Corina imi pare rau pentru musafiri si Mada pt testul negativ dar ma bucur ca esti optimista si inzestrata cu multa rabdare
Angy felicitari pentru eco si Doamne ajuta sa fie bine in continuare
Eu am fost ieri la eco si mi-a spus ca am prea multi foliculi(5 de 11 mm) si ca daca nu se retrag din ei o sa ratez IA de luna asta .Fetele care ati trecut prin asta ce credeti?am vreo sansa?Trebuie sa merg luni la control si atunci o sa hotarasca.
toate fetele si astept vesti,bune....bineanteles cine se mai testeaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

La multi ani, sa fiti santoase, iubite, fericite, implinite si cel mai important dorinta cea mare sa se indeplineasca cat mai curand.
Emilia cu placere
carese parca maine ai olimpiadanu? Succes
Ana ce face printesa creste? Ce fericita trebuie sa fii tu acum.
Fetelor eu va citesc dar am multe zile cu dureri de cap, aproape zilnic si nu am nici un chef de scris, iar cand ma apuc de scris uit ce am citit si uit ce trebuie sa raspund, nu va suparati pe mine ca eu sunt alaturi de voi.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

13+ Multumim Doamne si ajuta-ne sa avem o sarcina usoara si la termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

La multi ani fetelor/mamicilor!!! Sa aveti o seara minunata plina de iubire. Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

La multi dragi aspirante, viitoare mamici si mamici! Sa ne Ajute Dumnezeu ca la anul pe vremea asta sa avem TOATE copilasii in brate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss83 spune:

La multi ani cu intarziere .
Eu nu am fost prea bine deoarece de ieri am inceput sa am in secretie niste firicele maronii. Am fost azi si dr si mi-a spus ca colul e inchis si ca nu s-a desprins nici embrionul care de-abia a inceput sa se formeze.Mi-a dat utrogestan pt ca mi-a spus ca ori e de la o insuficienta de progesteron ori ceva legat de trombofilie. Maine ma voi duce sa imi fac analizele de trombofilie. Sper sa nu se intample ceva rau.I s-a mai intamplat cuiva asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

criss ia utrogestanul ca este ff bun si cat mai mult la pat fara efort. eu iau de 3 ori pe zi de 200mg. eu nu am avut sangerari mi le a prescris ptr mentinere. Fara stres si totul va fi bine ai sa vezi. Eu ma lupt cu tensiunea mica..imi da niste stari de ameteala/moleseala de numai pot.. te

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Criss, stai in pat cat mai mult, adica mergi doar la baie si pune utrogestan. Poti pune vaginal daca sunt putine firisoare.
Se intampla foarte des sangerari din astea. Statul in pat (intinsa pe lateral sau spate) e sfant.
Poti lua si nospa preventiv, relaxeaza uterul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Cris si eu am avut sangerrari maronii la data cand trebuia sa vina CM , mie atunci mi-a marit doza de Clexane si a fost ok.

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
16+

Mergi la inceput