Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (17)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

N-ati scapat de mine , sa va spun si cum a fost noaptea noastra. Paul a fost foarte foit, fara plans dar un somn agitat cu su multe gemete, cred si eu , nu facuse kk de sambata. Asa ca de dimineata i-am facut suc de morcov, 2 morcovi, 60 ml de suc au rezultat, i-a ras rapid si in 50 de min a umplut pampersul. Eu intentionam sa incep cu legume fierte, nu cu sucuri, dar de dimineata m-am socotit eu ca mai bine incerc sa "provoc" un kk cu suc de morcov decat cu supozitor sau alte siropele. In aceste conditii probabil ca voi incepe legumele fiertu cu altceva decat morcov fiert, ca ala iar il strange la burta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Buna dimineata! Ceva haios de citit si test de anduranta cand chiar trebuie sa suportati! Pregatiti-va ca inventivitatea copiilor e fara limite... mai ales daca nu au cum sa isi consume energia...

http://edukid.ro/loc-de-joaca/esti-pregatita-sa-ai-un-copil?fb_action_ids=10151456803893394&fb_action_types=og.likes&fb_source=aggregation&fb_aggregation_id=288381481237582


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_loca spune:

Salutare fetelor!
LML Maya pentru ieri cu intarziere, forte misto tortuletul buburuza.
Norma, parca tu spunei de masaj? Sper sa nu confund, cum este se cunoaste ceva te simti mai bine, pielea arata mai bine? Vreau sa incep si eu de luna asta.
Irinei ii place Baby Tv, se uita minute in sir, la inceput am dat pe acest canal tv sa vad reactia ei, iar atunci cand nu mai are stare o pun cateva minute la Tv si sta cuminte.
Eu alaptez exculusiv, si mi-a venit menstruatia prima data la trei luni de la nastere, in decembrie, apoi in februarie; m-a tinut ca de obicei aprox. 5 zile, si nu am observat reactii in ceea ce o priveste pe Irina.
Stela, eu beau cafea, mananc multa ciocolata si cateodata mai beau si cola, si nu am observat nici o schimbarea in comportamentul sau somnul bebelusei.
Mai revin, pup fetele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Da eu fac masaj de doua ori pe saptamana, cate 50 minute. Da se simte extraordinar. Pielea imi e mai fina ca inainte, mi-a disparut si celulita pe care o aveam dinainte de sarcina; nu avem f multa dar era acolo. Masagista spune ca am si o piele f fina si beau si ffff multe lichide si si asta ajuta f mult. Eu sunt f multumita. Pe burta nici nu se vede ca am fost insarcinata: si am avut o burta imensa; m-am ingrasat 14 kg in sarcina si aproape toate pe burta, nu am prea pus in alte locuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_loca spune:

Oli, sotul meu nu a schimbat-o niciodata pe fata lui de scutec, iar baita ii facem impreuna, el ma ajuta, in fiecare seara.
In ceea ce priveste culcatul, adoarme doar cu mine leganata sau tinuta pur si simplu in brate cu lumina stinsa. Mi-am facut un obicei si in timp ce ii dau sa suga, dupa baita de seara, ma uit la cate un film pe notebook, cu sonorul dat incet. Pana suge ea si pana o adorm ma uit la juma' de film, dupa aia o mai tin putin in brate si o duc in patut, iar eu ma uit la cealalta jumatatate de fim, dupa care ma culc si eu. De curand am vizionat "Zorba Grecul", o capodopera.
A mea doarme cam toata noaptea cu treziri pe la 3-4 - supt si adormit imediat (fara sa o mai pun sa ragaie) si pe la 7-8, la fel. Bineinteles, are si nopti mai putin ok, cand se foieste toata noaptea si mai are obiceiul sa-si tranteasca ambele picioare in pat, ca si cum ar face exercitii... Si am mai observat ca atunci cand doarme ziua mult nu mai doarme bine noaptea.
Ea de obicei ziua nu doarme decat o juma' de ora dimineata, o juma de ora seara si la pranz, cand iese afara, 2 ore legate.
Apropo eu o tin in carut doar la orizontala pentru ca doarme, asa ne-am format obiceiul, ma tem ca daca o ridic nu o sa mai doarma. Practic alea doua ore legate le doarme DOAR DACA ESTE SCOASA AFARA.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_loca spune:

Mira 83, sa inteleg ca bebelusii nostrii sunt nascuti in aceeasi zi?
Aseara beam un capucino si se uita cu jind la mine, m-am dat si ei niste spuma de capucino (un varf de lingurita) si i-a placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_loca spune:

Pai Norma ce fel de masaj faci de relaxare sau anticelulitic?
Ma pregatesc sa ies afara cu mandruta, mai intru mai pe seara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Carmen, nu am comandat special tortul. Avem in zona o cofetarie excelenta, numai de acolo luam dulciuri de ani de zile si ieri am intrat sa iau un tort normal. Si in vitrina, pe langa cele obisnuite, era asta, o buburuza mica-mica (cred ca ajungea la 2 persoane) si unul ca asta pe care l-am luat dar in forma de jumatate de capsuna. Am intrebat daca sunt pentru vreo comanda speciala sau sunt la vanzare, si nu erau pt nici o cda, asa ca am ales buburuza mai mare. A fost combinat: ciocolata si diplomat.

Carut mai am unul primit, dar e mai indicat pt cand va sta mai bine in fund. Trebuie sa-l aduc de la tara, ca l-am dus acolo.

Masa de pranz a fost astfel: cateva lingurute, supt 1 san, jucat, alte lingurite, celalalt san si asa a trecut o ora Acum vad ca face kk. S-o fi umplut stomacul prea mult :)))

La sensiblu am zis "Safe feeder sau saculet de hranire de la Primii Pasi". S-a uirat dupa el prin farmacie si a zis ca-l aduce din spate. Deci stia despre ce e vorba, nu a trebuit sa dau explicatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Masaj anticelulituc fac, dar nu ma doare, e destul de relaxant pt mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona_Luca spune:



Am vazut si eu pozele cu copilasii, sunt superbi. Si cei mici si cei mari sunt niste frumosi . Am pus cateva si cu noi.

Sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput