Piersicute de iulie august (30)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Mai fetelor chiar e liniste pe aici. Sper ca sunteti toate bine si lispa asta acuta de discutii se datoreaza doar "migratului" pe Fb.
Oli, sper sa se regleze Maya cu scaunul.
Fleur, la asta nu m-am gandit. Chiar ca au viata faina aia in Tenerife, mai ales ca ei par deosebit de fericiti cu alegerile lor. Decat atata stres cu cristalele de prin pampers, mai bine asa in fericirea lor unde face copilul pe unde apuca. Sunt eu mai sarcastica din fire, dar ideea e ca atata timp cat ei sunt happy cu viata lor, asta e tot ce conteaza.
Va astept dimineta la cafea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Suntem.pe.aici, dar acum.cu.vremea frumoasa stam mai mult.pe afara.si nu prea mai avem.timp...
Am iesit si noi pe la 4 k.a.dat soarele si era.aer.curat dp ploaie. Am tras o fuga pn la Auchan sa iau lp, amstudiat oferta de scutece, insa nici la DM si nici in Auchan nu am gasit nici o marca mai ieftina decat iau Libero de la Tei. Plus k mi se pare k au scumpit Babylove...eu -am mai luat de cd eram la nr 2 dar parca nu erau asa scumpi...sar de 1 ron/buc!Am luat un pachet de Libero up&go sa vdem cum me descurcam cu ei :) oricum nu sunt o varianta a la long k sunt mai scumpi decat cei normali si nu se gasesc la bax mare...
Ei si ce credeti k am mai luat??? Costumashe.de.baie pt Anto :)) nu m-am putut abtine cd am vz colectia de vara si i-am luat unul intreg si un slip k sa fie.fata pregatita de vacanta :)) sunt f fun, abia astept s-o vad imbracata cu ele :))
In rest suntem relativ ok, putin nervoasa si maraita pitik de vreo 2zile, aseara i-am dat si camomilla si s-a linistit. Dp cum insista cu.degetele prin gura+balit se pare k vin dintii...se.vad margelutele pe gingie insa nu e inca inflamata. Mai are ceva muci, o mai chinui cu apa de mare sau ser dimi si seara si o.aspir. Ii dau in cont oscillo si vit c. Si pe mije parca ma tot incearca o raceala, ba ma ustura gatul, ba ma doare capul, ba stranut...ba nu mai am nimik...mai iau si eu cate un oscillo si decasept.
Ca achizitii, pitik se ridica f bine in picioare sprijinita de bratul canapelei, deja se ridica in fund din pozitie orizontala, se pune in patru labe din sezut si invers, dar nu inainteaza in 4 labe. Are mom cd se taraste cumva dar doar dk e telecomanda sau vreun telefon in zona :))
Cu papa stam bine, am bagat si broccoli si urmeaza sa incercam iaurtul si banana(am luat azi banane verzi k sa le coc eu la.temp camerei,nu k aia in camere de gazare). Ieri si azi a papat mai prost lapticul dar a balotat f.bine solidele, drept pt care nu i-am mai dat cereale seara k sa o fac sa bea totusi lapte. Alaptatul e pe sfarsite, ii mai dau doar dimi si seara k doar atunci are ea chef sa stea la san linistita, rareori cd sta 10 min si in tp zilei. Oricum sunt multumita k am avut lapte 8 luni si am putut sa-i dau.
Ma bag la nani! N bunutza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug_2012 spune:

~~~Capitol nou~~~

Mergi la inceput