Clubul "babelor" FIV-oase 75

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata fete

ama Doamne ajuta joi! o sa fie bine bucalata ta!

daniela da,ai pus punctul pe I...in romania nu tine de dilpome sa ai bani.la ce-mi folosesc mie diplome,examene,daca nu am bani de un FIV?ci trebuie sa muncesc non stop ca sa ii strang?pt ca trebuie sa dau la stat,sa platesc banci,etc...?

elly,felicitari pt decizii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Hai maaaaa! V-ati uitat toate la master chef? Eu am facut prostia de a ma uita acum 2 zile pe paprika si un chef gatea coaste. Si mi-a ramas intiparita imaginea coastelor, mai ceva ca-n mintea lui Adam, asa c-aseara am marinat 2 kg si m-am pus pe gatit. Mi-a luat vreo 3 ore cu tot cu piure, sos si salata (c-am descoperit niste ridichii, ceapa si usturoi verde langa bloc) si-am terminat pe la miezul noptii, asa ca n-am vazut nimic din emisiune, ba chiar am pierdut si filmul polititst de la pro tv. Nasooolll. Si-am zis ca mai invat si eu sa fac cate ceva cu emisiunea asta.

Hai ca m-am plans, asa ca pot sa va salut cu drag pe toate si ama, sper sa fie totul bine maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Ari ce bunatati ai facut tu si eu am vazut jumate din emisiune,ca atunci mi-am terminat treburile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Buna fetelor!
Many astazi este si baba mea deci se intrevede un viitor luminos ???
Amaradia iti tin pumnii la amnio dar o sa iasa bine!
Ana eu nu prea stiu cand este recomandat sa se castreze dar eu o catelusa pe care am castrat-o cand avea 7 ani pentru ca se imperechia numai cu dulai de 4 ori mai mare decat ea si suferea tare mult cand fata si un catel pe care l-am castrat cand avea 2 ani dar cel mai bine intrebi medicul veterinar.
Elly ma bucur tare mult ca nu ai amanat fiv-ul, tin pumnii sa fie bine pana la capat!
Sami ce frumos este sa ai atatia finuti si finute si eu imi doresc foarte mult sa cunun sa botez dar vad ca la mine nu se arunca nimeni


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

saluti
eu nu am vazut nici o emisune aseara, acum sunt cu capul in pioneze cu minunata mea durere daaaarrr sa finalizam organizarea
In fat ala Unirea e nebunie maxima, am trecut eu saptamana trecuta si m-a speriat, nici asfalt nu mai e pest etot. Propun sa ne vedem pe partea cealalata a drumului, la iesirea de metro dinspre Hanul lui Manuc la 17.45-18:00 Cine nu ajunge, ne gaseste la La Mama pe Lipscani. Cine nu are (inca) nr meu de tel, il dau PM.
amaradia sa inteleg ca s-a amnat pt joi ? deci poti sa vii azi cu noi ?!?
simonia nu puteai sa ajungi si tu, soro, azi in Bucuresti ? Poate ne vedem sapt viitoare. Vorbim
Nu sunt in stare sa scriu mai multe, abia tin ochii deschisi de durere. Inca ma gandesc ce metoda sa aplic - fac incantatii sa treaca, mai fac o incercare cu acupunctura sau inghit pastil a(asta e ultimna pe lista mereu) Oricum, promit ca sunt fresh diseara !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

miky

Qiao pup sa treaca durerea!si distractie placuta deseara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

fetelor va multumesc pentru gandurile bune si incurajari

qiao, as veni si eu dar la 6.45 am programata o eco si nu cred ca va mai prind .
dar te sun si ma informez, iar daca sunteti acolo vin si eu

babutelor mamici proaspete, imi spuneti cand ati simtit cum se misca bebe pe la voi prin burtica, ca eu nu simt nimic

ce de babe frumoase avem zilele astea

P.S. am incercat sa va trimit virtual un mareeee buchet de flori, dar habar n-am cum se ataseaza o fotografie aici asa ca....










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

ama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui amaradia

fetelor va multumesc pentru gandurile bune si incurajari

qiao, as veni si eu dar la 6.45 am programata o eco si nu cred ca va mai prind .
dar te sun si ma informez, iar daca sunteti acolo vin si eu

babutelor mamici proaspete, imi spuneti cand ati simtit cum se misca bebe pe la voi prin burtica, ca eu nu simt nimic

ce de babe frumoase avem zilele astea

P.S. am incercat sa va trimit virtual un mareeee buchet de flori, dar habar n-am cum se ataseaza o fotografie aici asa ca....











Darul de a rabda necazurile este mai mare decat darul de a invia mortii. Pentru ca daca invie cineva un mort, atunci ii ramane dator lui Dumnezeu, pentru ca rugaciunea i-a fost ascultata. Dar daca cineva rabda necazurile, atunci acestuia Insusi Dumnezeu ii ramane dator“. Sfantul Ioan Gura de Aur






--------------------------------------



Eu l-am simtit tarziu, 19+, am aflat ulterior ca din cauza de placenta anterioare l-am simtit asa tarziu. La 19 sapt. si o zi am mers la control la prof. de FIV, cu o noapte inainte nu am dormit deloc de emotii si am crezut ca ma stric si la burta cand colo era piscotel. Dimineata in cab. la dr.prima grija a prof. a fost daca l-am simtit, eu zic ca nu, dar ca noaptea trecuta am avut oarece disconfort, m-a pus sa-i spun cu cuvintele mele ce si cum, iar verdictul a fost ca era copilul. Parca se ridicau niste bule, pe lateral si ma gadilau, asta a fost prima senzatie.Din acel mom.l-am simtit din ce in ce mai des si puternic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

many, multumesc, m-am mai linistit.
stiam eu ca la primipare bebelul se simte in jur de 20 de sapt, dar una e ce stii si alta e ce vrei

Mergi la inceput