Clubul "babelor" FIV-oase 75

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Fetelor va doresc numai bine, toate visele sa vi se indeplineasca, sa fie o primavara plina de impliniri.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Buna tinerelele mele "babute" si LA MULTI ANI!!!

Toate gandurile mele frumoase si bune se indreapta acum catre toate fetele care isi doresc sa devina MAME! Sa de DD sa vi se implineasca cel mai de pret vis!



pentru toate cu drag

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Velvet nu stiu ce sa iti zic dar sper sa mai prinzi din programul de anaul asta sau chiar sa reusesti inainte prin IA-uri...


Ana si eu mai fac sarmalute in foi de vita cu marar, de regula cand dau frunzele de vita proaspete...
La sarmalele in foi de varza nu am incercat inca, dar niciodata nu-i traziu

Daniela da am fost prin Caraibe inclusiv Dominicana si e fff frumos si cald tot anul...dar e un pic departe pt noi...cochetam cu ceva mai prin mediterana; voi sunteti mai aproape..ref la Ro nu ai pierdut nimic asa ca bucura-te de locul civilizat in care traiesti...ca iti spun drept in Canada e un loc minunat de crescut copii...cred ca nu am intalnit tara cu oameni mai calzi si civilizati decat acolo niciunde pe unde am fost....

Elly esti tare cu meciul; Pe mine zgomotul ala ma zapaceste

Fete va pup


Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

sandy multumesc.daca nu mai prind,voi face oricum FIV,nu IA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

La multi ani! Sa fiti sanatoase, iubite, fericite, implinite, sa aveti o zi frumoasa si sa fiti rasfatate!


Daniela, am zis sos de smantana cu marar. Pur si simplu amestec mai mult marar cu smantana si daca e prea gos, subtiez un pic cu lapte. Si isi pune fiecare cat vrea peste sarmale in farfurie. Dar sosul de marar se face, din cate stiu eu, ca si la spanac. Ulei, faina, lapte si la sfarsit marar mult. Adica, sos bechamel.


Sandy, eu am avut foi de vita de vie la congelator, puse din primavara. Si sosul cu marar il dau doar la sarmalele astea. Ma gandesc insa ca ar merge si la cele in foi de varza deoarece cand le pui la fiert, pui in oala, pe langa toate cele, si marar uscat sau proaspat si cimbru. Eu asa pun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Sandy - atmosfera mi-a placut .. cand eram studenta ma lua fratele meu cu el mereu la meciurile Romaniei .. si imi placea ca se facea "valul" pe stadion... Nu prea vedeam eu ce se joaca pe acolo ... dar "valul" mi se parea super ...
Aseara nu s-a facut nici-un val
Toata lumea era in tensiune traia momentul ....

Ce nu mi-a placut acolo :
- ca erau 2 "fani infocati" in dreapta mea si fumau ... parca erau locomotive ... va dati seama cat am fumat si eu ...
.. mai si urlau , injurau si mancau seminte...

Nu cred ca vom ajunge niciodata sa fim "europeni"...

Azi am aflat si eu ca, de fapt, nu ai voie sa fumezi pe stadion... daca stiam aseara ii reclamam si nu mai fumam 2 ore ...
Asta este ...

Si m-au mai enervat femeile de la paza (la intrare)...
- erau porti pt femei si coada era cam de 10 femei, d-ne, d-soare ..
unde la perchezitii erau femei ... iar eu am nimerit la o acritura si-mi spunea :
ea- unde-i bricheta?
eu- nu fumez , nu folosesc
ea- hai spune , ca sigur o gasesc .. sa vezi ca o sa o gasesc
eu- chiar nu am ... aveam un ruj ... si l-am scos
ea- nu ai voie .. arunca-l
eu- pai de abia mi l-am cumparat si mi-e drag
ea- nu ai voie , du-te ingroapa-l in iarba si cand iesi .. il scoti ...
eu- asta este .. l-am aruncat

...in timp ce vorbeam ea ma cotrola: pe la sutien (tragea de el sa cada bricheta ), in toate buzunarele, in adidasi, printre picioare (ca-n filme ) ...

Eu i-am explicat ca nu am venit arunc cu brichete sau rujuri pe teren in jucatori .... dar se uita la mine ca la o veritabila infractoare ...

- intre timp sotu' a stat la coada de barbati .. unde avera vreo 40 persoane in fata ... si a intrat inaintea mea (desi eu aveam 10 persoane in fata) ....

Si aceasta a fost aventura mea pe National Arena ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

LA MULTI ANI!!!!!!
sa fiti iubite si vesele mereu doamnelor.


sandy,dar de ce numai noua sa ni se implineasca visul de a deveni mame???
si tie sa ti se implineasca visul asta...ca doar stim toate ca mami e aia care iti ofera dragostea ei neconditionata,care vegheaza plina de ingrijorare atunci cand puiului nu-i este bine,care nu precupeteste ceva pentru a-si vedea odorul fericit si implinit...mami nu e doar aia care ... poarta un prunusor in burta.

amaradia,foarte frumoase versuri.
poti sa-mi spui cui apartin???

dragelor......imi vine sa lesin de placere cand vad vremea de afara.


am terminat cumparaturile....asa ca ma bag la bucatarie....va las si poate mai intru in pauzele de treaba.
am de facut coliva dintr-un kg de arpacas...48 de sandwich-uri-treaba asta o sa fie mai migaloasa ca tre' sa ung felia cu unt,apoi pun cascaval,apoi sunca,apoi felii de rosie si frunza de salata si trag totul in folie de plastic.....prajiturica,fructa si suc am ambalate.
si la coliva o sa migalesc ceva ca o pun in paharele individuale pentru fiecare pachet....dar....asta e tot ce mai putem face pentru cei dragi care nu mai sunt langa noi fizic.

pentru fiecare domnita.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

elly si in alte tari se injura pe stadion si se fumeaza "palmat".





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

8 martie luminos si o primavara frumoasa! Vesti bune sa dea Dumnezeu, doamne speciale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

La multi ani doamnelor sa fiti sanatoase, iubite si tot ce va doriti!
Amaradia multumim de versurile frumoase!
Elly si mie imi place la nebunie pe stadion, acolo mi-am dat seama ca stiu sa injur si inca ce era la gura mea.... partea ciudata era ca eu injuram pe cine nu trebuia nu sunt informata in privinta jucatorilor
Sami spor la treaba!
Velvet daca faci la Promed fiv-ul pot sa iti dau un sfat ? Mergi la dna Dr Predoi sau Bolintineanu si sa ceri in mod expres embriolog pe Dna Dr Mustata.
Eu sunt cam nedormita, aseara am fost la bunica mea care saracuta nu se mai poate da jos din pat o doare rau mijlocul si cu greu am dus-o la baie, astazi am fost de i-am luat cadru si sper ca pana ajung la ea sa se descurce cu el.... mi-e asa mila de ea... o femeie care era in putere acum nu mai poate sa faca nimic
weekend placut!

Mergi la inceput