Grupul vesel & tocanita de hiperhiposuper diete*3

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany

Io nu mai visez la 55, am 173 si as fi multumita sa am 75 N as avea nicio jena :D Cale lunga pana acolo, da` si cand ajung, aoleuuu :D



Ai sa ajungi la 75 la cat esti de determinata, si ai sa vrei si mai putin, pariez pe ce vrei tu!

PS SPUNE MI SI MIE TE ROG CUM SE BOLDUIESTE SAU COLOREAZA SEMNATURA.Mie nu mi-a iesit...

...in a world filled with distrust, we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ohoo, semnatura.
Faci asa:
deschizi 2 forumuri DC: in primul mergi la profilul tau personal acolo unde ai semnatura si stergi ce ai acum;
in fereastra a doua: te prefaci ca ne scrii un mesaj nou :-) acolo iti scrii semnatura cum vrei tu din accesoriile de sus din fereastra de mesaj nou. si dai cu copy/paste la semnatura la profil, apoi salvezi acolo si faci proba aici cu un mesaj adevarat :D


***m am jucat, nu arunca cu rosii ci cu nejte sandwichuri calde



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

:) M-am prins vazand cum se citeaza semnatura ta! Cred ca am reusit.

Dragut si ce-ai facut tu, normal ca e ca un curcubeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

pai eu de cand spun ca fructele ingrasa da nu ma crede nimeni

Sz, mai e putin pana la proteine, nenea dr. mia dat ceiauri sa beau si au un gust si miros, dimineata albus de ou cu humus cu biscuiti de orez, pranz peste,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Si eu mi-am luat ieri Silueta perfecta 2, care e mult mai gustos decat 1, pe care nu mai pot sa-l beau ca e diuretic si eu chiar n-am nevoie. Asta 2 cica e de arderi intense.

Am fost cuminte pana acum, dimineata cafea si iaurt cu tarate, la pranz picioare de pui la cuptor si o branza dietetica, adineauri un capuccino slab. Nu stiu ce mananc diseara... faza nasoala e ca mi-e foame mai mereu, nu stiu de ce ca data trecuta nu mi-a fost. Hm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Citat:
citat din mesajul lui J G

Si eu mi-am luat ieri Silueta perfecta 2, care e mult mai gustos decat 1, pe care nu mai pot sa-l beau ca e diuretic si eu chiar n-am nevoie. Asta 2 cica e de arderi intense.

Am fost cuminte pana acum, dimineata cafea si iaurt cu tarate, la pranz picioare de pui la cuptor si o branza dietetica, adineauri un capuccino slab. Nu stiu ce mananc diseara... faza nasoala e ca mi-e foame mai mereu, nu stiu de ce ca data trecuta nu mi-a fost. Hm.

J si Carla (05.02.2006)
www.prin-casa.ro/" target="_blank">Culinare


Creste cantitatile, nu trebuie sa iti fie foame.Din ce stiu eu nu sunt restrictii la alimentele permise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

No ca daca ajung la 50 ... imi atarna prea rau pieile ... trebe totusi sa slabim cu masura, nu ? Adica ... nu ne permitem sa aratam mai bine cu dresu pe noi ca tine mai bine pielea de pe genunchi decat fara ...
Sau eu cel putin asta senzatie am dupa 12 kile date jos in 7-8 luni, se vede la genunchi si la celulita de pe interiorul coapsei ... flutura .
Bag masaj seara cand mai sparg dpozitele de pe burta si de pe stomac, ca se vede cum pielea nu mai e la fel de elastica si ferma. Acolo am pozitie buna si timp de 15 minute ma chinui de-mi dau lacrimile, ca afusirita e dureroasa si tare iubareata ... greu se da plecata de pe mine.
Deci ... 55-57 ma satisfac chiar daca am doar 160cm. E ok, dupa o varsta ... e chiar mai ok mai rotunjoara, ca nu se vad la fel de tare ridurile.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mey ce ma nerfatzi voi cu Dukan asta :D merg sa l citesc si io.

Si va anunt ca varza n am putut o manca, o las la frigider daca-daca maine voi putea, dar mi am amintit ca luasem doo legaturi de ridichi pt fi`mea si am mancat una bucata.
Prea, prea sanatos pt mine si`asta :D

La cina imi voi tranti un mix de mar+kiwi+portocala blenduite :D


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Sz, prea multe fructe, ce dumnezeu ! Fa-ti o salata verde, cu gulie, cu ridichi, cu ceapa verde.Nu te lesina atata dulce?Eu nu pot sa mananc doua mere unul dupa altul(niciodata nu am putut, nu acum), daca am chef de rontait prefer o tulpina de telina, un castravete cu sare, ardei gras taiat felii..

Si fasolea verde nu o mai fierbe, fa-o salata cu marar,usturoi si lamaie, e absolut delicioasa...Ce ai descris tu acolo nu ma inspira deloc, fiertura cu rosii si patrunjel...ihhh..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

SZ, eu un gen de dukan am tinut si a mers chiar binisor, acum sunt undeva pe aproape de el, oricum eu orice regim as tine daca nu fac si un pic de foame nu reusesc . Poate din cauza asta mi-am si dat stomacul peste cap.
Eu folosesc in fiecare seara si o crema cu ardei iute deoarece tare mi-e frica sa nu raman cu vreun sort in loc de burta, deoarece am si muschii paraditi de la nastere.

Mergi la inceput