Grupul vesel & tocanita de hiperhiposuper diete*3

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

szivarvany in maghiara inseamna curcubeu. Am cautat pe net.

Mie imi e greu sa tin diete. Prefer sa reduc portiile.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

szivarvany in maghiara inseamna curcubeu. Am cautat pe net.

Mie imi e greu sa tin diete. Prefer sa reduc portiile.



allinta


:))) Si ti se pare ca noua ne e usor?!?

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Citat:
citat din mesajul lui caress

Am fost super ocupata, am avut si o operatie asa ca am mancat prima data la 14.30, doua oua fierte cu putina sare, si mi am facut un ceai de visine acum.Ma simt cam rau, ma paste o viroza, si m-am doftoricit cam tare aseara ,pana m-a luat stomacul.Sunt ametita, mi-e greata, chiar nu-mi trebuie nimic...

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...


si eu o zi infernala azi, reusit sa mananc pe la 2 o pulpita de pui la gratar, una anemica rau, nu am inteles mai nimic din ea
in rest m-am umflat cu apa si cafea
am mai mancat acum 3 sarmalute de la mama (a facut sarmale iar si mi-a trimis, cred ca e in epoca sarmalelor)
si cam asta ar fi tot pe azi
as vrea ceva bun, ca tare obosita sunt, dar rezist
trebuie sa rezist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

Buna seara, primiti cumva si o bunicuta in grupul vostru?
Va citesc de ceva timp, pentru ca am intrat si eu la o cura de slabire de aproximativ o luna si jumatate.Si eu am de dat jos foarte multe kg , dar pe langa ce am dat jos daca as mai da macar atat eu as fi super multumita, nu de alta dar ar fi prima data cand am reusit sa dau ceva kg.Am dat pana acum vreo 7kg, bine de fapt dadusem mai mult dar in ultimele 10 zile am cam zbarcit-o si am mai pus la loc din ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elf spune:

eu ar trebui sa printez un emoticon cu bataie, sa il pun undeva la bucatarie! dupa ce ieri am papat varza calita, ciuperci la cuptor si un ananas, m-am infipt seara in niste alune!rushinica!e drept ca sotu facuse si popcorn si savura si un pepsi, dar la astea am rezistat!

in meniul de azi: apa cu lamaie, gulii (feliute subtiri un pic sarate si stropite cu zeama de lamaie, sunt foarte gustoase), ciupercute la cuptor cu usturoi,ceva fructe si...mai vedem

pt cine tine superdieta: daca porumbul e permis, avem voie si mamaliguta? am gasit multe retete de mancaruri de legume, dar majoritatea sunt cu sos, si cum painea e exclusa, ma gandesc ca merge mamaliguta. sau nu?

pt cine tine hiperproteica: ati incercat ficatel fiert, pasat si amestecat cu iaurt? e delicios! un fel de pate dar fara e-uri

sa aveti o zi usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineataaaaa !
N am calcat stramb, desi cand am facut sendwichurile calde ale fie`mi simteam ca lesin.
Dar am rezistat, mi am facut varza , fasole verde ... si am la mine kiwi.
Am baut apa cu lamaie ... poi voi manca ceva ca azi am o zi plina si voi sta efectiv lipita de birou.

Bun venit fetelor noi si la cat mai multe kg pierdute

Elf, nu cred , chiar nu cred ca e voie mamaliga ! E vb de porumb fiert, fara adaosuri de zahar & co.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

vreau si eu in grupul vostru de sprijn!
Ce trebuie sa faca un membru nou?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

eu astazi voi sta doar pe branza dietetica ,ca am niste dureri de stomac de nu vad bine. M-am dat peste cap un pic dar nu prea stiu cu ce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Larasarit, in primul rand sa declari oficial ca esti la dieta si care anume :D
Apoi vii si ne pove despre ce vrei tu

Io am mancat o portocala si 2 kiwi ... lunga va mai fi ziua de azi :D


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

Trebuie sa am mare grija ce declar oficial
Asa..eu gatesc pentru fiecare membru in parte asa ca mi-ar fi mai simplu sa aleg doar un meniu, nu 3 ca pana acum
Aleg meniul bebelusului si mai adaug verdeturi, de primavara.

Mergi la inceput