Fiv Turcia - 5

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Nelay,ramai optimista,mult a fost,putin a mai ramas!Ma bucur ca ai scris aici si sper ca esti ok.Te pup si iti doresc sa iti vezi visul cu ochii acum,cu acest FIV.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Buna dimineata fetelor.

Prima zi de munca dupa mult timp. Cu exceptia ovarului stang pe care-l simt prins ca intr-un cleste si cu cate o intepatura din cand in cand imi este mult mai bine ca ieri.

Nelay bafta multa in continuare si abia astept vestile bune.
Multumesc mult pentru incurajari si gandurile frumoase si va dorec frumosi.
toate fetele si o zi minunata .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Nelay,draga mea, trebuie sa ramai pozitiva. Eu sunt langa tine si nu trebuie sa-mi multumesti. Daca pot sa ajut, macar cu o vorba buna, o fac cu mare drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Nelay stiu ca nu e usor, nici pentru mine nu e si ma indrept spre al 3lea nu al 4lea.
Daca ca e la moda sau nu Tayfun nu stiu, stiu ca sunt multe cazuri care nu au reusit dupa multe incercari in Ro sau in alta partea, si au reusit la el.Sper sa reusesti si tu, si Cristina, si Ciuripica si eu si toate fetele turcoaice de aici.Si stiu ca dupa 2 fiv-uri+1 fet nereusite, in ziua betei negativ cu nr 3, sotul a venit acasa si a zis "mergem la turci" si asta ne-a mobilizat pe amandoi si ne-am ridicat sa mergem mai departe.
Acesta este motivul pentru care m-am inscris pe forum, ca de citit il citeam de vreo 2 ani.Am nevoie de cineva ca mine, care sa inteleaga cu adevarat boala asta.Singura nu mai pot sa imi duc povara.
Si eu le multumesc tuturor fetelor care m-au luminat mult cu ce inseamna un fiv la turci..si samirei datorita careia cred ca m-as putea plimba si cu ochii inchisi prin clinica si istambul.
Postarile ei sunt mai mult decat puteam spera.Am toate detaliile.
Multumesc Samira.

Va pup pe toate si imi doresc sa ramanem unite, deschise, bune si pozitive.
cate o pentru fiercare turcoaica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Eu de fel sunt ft sensibila, dar cand am citit mesajele voastre mi-au dat lacrimile.
Va multumesc inca odata pt tot tot tot !
Imi doresc din suflet sa fie bine sa pot sa ma mai destind si eu putin. Stau cu frica in san si ma gandesc sa nu iasa iarasi beta negativ
Hatice , ai dreptate ... Trebuie sa fim alaturi una de alta
Cristina,
Lorelai, iti multumesc inca odata !!
Many, la fel !! Iti multumesc din suflet .
Tot ce faceti voi acum pt mine ... Conteaza enooooorm de mult ! Vreau sa stiti asta !
Va doresc o zi splendida !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Nelay e foarte bine ca ai scris, asa se vede si mai bine ca toata lumea e cu tine si iti intelegem foarte bine emotiile. In acelasi timp, trebuie sa fii linistita, pentru ca ai vazut ca se poate si acum se intampla sa fie momentul tau.

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Nanne,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turqoise spune:

Nelay, te rog sa ī#539;i p#259;streze optimismul si sa alungi gandurile rele c#259;ci DD are grija de voi pe cānd Beta?

Ciupirica, plecam s#259;pt#259;māna viitoare(12-14) dup#259; calculele mele, a#537;tept z1 pentru a putea anun#539;a la clinica.

Tocmai am primit si rezultatul analizelor, la hematologie am 2 valori u#537;or peste limita, am scris Semrei, a#537;tept r#259;spuns


Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

vreau-bebel stiam ca se poate! Hai ca pana la urma a fost constructiva discutia aia ciudata despre Tutunaru. Te astept cu inimioara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Ari stii ca esti speciala pt mine, nu?


-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozititiv
DOAMNE AJUTA-NE

Mergi la inceput