Fiv Turcia - 5

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

turquoise, tu cand pleci?
nelay, te asteptam cu vesti!
cris, urmezi tu, sigur se lasa cu mai galagios, mai linistit, cum il vezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadali spune:

Vreau bebel, sarcina usoara iti doresc! De dimineata stau cu ochii pe net sa aflu rezultatul tau. M-am bucurat enorm de reusita familiei voastre, care pentru mine reprezinta o speranta, ca as putea s-a am copii cu sotul meu... . Te pup... Sarcina usoara sa ai, si un bebe sanatos .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Va multumesc din tot sufletul. Scuze de absenta dar e motivata, m a scos soata la dezmat.

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozititiv
DOAMNE AJUTA-NE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Cristina, Nelay va asteptam si pe voi cu o veste f f buna.
Cri ma intrebai de transportul la intoarcere: Noi am fost cu masina intr-adevar, am plecat spre casa luni dimi iar eu duminica avusesem transferul cu blasto. Drumul a durat vreo 10 ore timp in care am stat pe scaunul din dreapta, doar vreo ora am stat in spate si am incercat sa dorm putin, dar m-a luat greata cred ca de la Decapeptyl si am trecut in fata.
Vrea sa spun ca dupa ambele ET am stranutat, am ras, am tusit, mi-era teama cand realizam ca poate dauna dar ca poti sa faci cand iti vine sa stranuti? Iar eu cand incep nu stranut o sg data, de 7-8 ori la rand ca aia batrani.


-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozititiv
DOAMNE AJUTA-NE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Ceata romaneasca a ajuns la hotarele imperiului otoman si incepe sa il cucereasca.Incet-incet va deveni oaste.
E mare Tayfun, face adevarate minuni.
Sper din suflet sa gasesaca formula castigatoare pentru toate cadanele romance.

Vreau_bebel, Cristina, Nelay aveti grija de voi.

intregului harem si sultanelor mame.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Pt fetele in focuri carora le tin pumnii va spun care au fost simptomele mele de dupa ET. In primelele 2 zile dupa transf de ziua 5 au persistat durerile de ovare cauzate de punctie. Apoi au inceput sa apara intepaturi in mijloc, la niv uterului cred, in zilele 3 4 destul de intense. In a 5 a zi am avut episodul " roz" cu dureri mari ca la ciclu insa localizate central. Am crezut ca nu a fost sa fie. In a 6 zi mi am facut primul pipi test care a iesit f f slab poz. Durerile au continuat si cedeaza repede la magne b 6.
Pup fetele si va doresc cel mai asteptat martisor!

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozititiv
DOAMNE AJUTA-NE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

am dreptul la replica si vreau sa-l folosesc .

lara27 are un nr de 1516 mesaje din 01/02/2012 . este fantastic cum exact tu spuneai cum se vorbeste pe forumul asta doar cantitativ . exact cine trebuia .

nanne16 de sambata de cand ai postat aveai 210 si acum ai 243 de mesaje . adica o medie fantastic de mare ; cand ai postat ai uitat sa te uiti ca sunt membru sin 2004/02 si am o medie de 11 mesaje/luna . deh , am fost ocupata cand cu medicii , cand cu studiile . alegem sa vorbim despre altii pentru ca ne plac "rautacismele " la maxim sau poate tocmai de asta suntem pe net . sa ne aratam frustrarile public ca in alta parte nu se poate .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

am scris mesajul de sambata pentru ca nelay_star are nevoie de incurajari . este o fata deosebita si nu este la primul fiv . deh , iar dau din casa , dar asta a scris-o si public - pentru cine are rabdare sa citeasca prin maculatura .

asteptam ca voi , cele care ati trecut prin momentele astea sa o incurajati , pentru ca stiti cum este sa treci prin asta . este greu / epuizant . insa doar doua fete au incurajat-o . chiar daca voi credeti ca am facut o greseala - pe care mi-o asum , am judecat ca acele incurajari sunt mai valoroase in comparatie cu post-ul meu . eu ma rog pentru reusita ei , iar daca este suparata are tot dreptul .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Vreau bebel felicitari!!! o sarcina usoara si bebe sanatos!
Cristina, Nelay asteptam aceleasi vesti minunate si de la voi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

In primul rand va multumesc pt urari sa aveti o primavara frumoasa toate
Nu stiu cum sa incep.
Stiu ca fetele de pe forum se asteptau sa vin cu vesti imediat dupa punctie, ET , etc...
Dar credeti-ma , nu am avut o stare tocmai ok !!!! Multumesc lui D-zeu ca am facut transferul, biopsia sotului a fost ok si am putut sa mergem mai departe cu procedura
Am decis ca o sa va scriu dupa beta, fie ca e pozitiv fie ca e negativ.... Cum o vrea D-zeu deci mult a fost , putin a ramas eu va citesc in fiecare zi si sunt alaturi de voi.
De fapt am scris mesajul asta sa le multumesc personal fetelor care m-au incurajat si nu sunt putine sincer ....
Cristina, tu ai fost vecina mea in Turcia si mi-ai fost alaturi si imi esti in continuare.
Amaradia, multumesc pt tot doamna draga next time o sa ascult sfatul tau. Sper totusi sa nu mai existe next time
Lara, same for you .... Multumesc mult
Nanne, multumesc si tie
Lorelai, stiu ca eu te-am "bagat in seama"dar vroiam sa stiu ca se poate ... Ai fost draguta si mi-ai raspuns iti multumesc si tie
De fapt, pe Lara tot eu am "bagat-o in seama" dar asta a fost inainte sa ma duc eu in Turcia.
Cu Nanne, a fost putin diferit
Many, la tine am apelat la fel... Din disperare ... Vroiam sa ma linistesc ca poate intr-un final o sa fie bine si la mine iti multumesc si tie
Gabi, iti multumesc si tie pt ca mi-ai fost alaturi de multe ori si am inteles intr-un final ca de fapt vroiai sa fiu incurajata de cat mai multe persoane iti multumesc si tie
Hatice , am vazut ca la fiecare mesaj postat pe forum imi adresai si mie un cuvant, un gand bun. Esti o fata buna. Iti multumesc si tie
Ciuripica, am vazut ca ai mai intrebat si tu pe forum de mine . Sunt bine incerc sa fiu ZEN si sa ma ajute D-zeu pana la capat . Iti multumesc si tie!
Vreau_bebel, tie ti-am spus felicitari si ieri.... Iti mai spun si aici: felicitari draga mea , sarcina usoara si bebe la termen ! sa fiti fericiti
Am simtit nevoia sa va multumesc la fiecare in parte si sa va spun ca inseamna ENORM pt mine . Intr-adevar asta este al 4-lea fiv, nu este usor ... Dar nici nu ma plang vreau doar sa fie bine !

Mergi la inceput