Fiv Turcia - 5

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Peste doua saptamani la eco (dupa 6 saptamani) - asta-i urmatoarea tinta, nu?

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Da Nanne, asta e urmatorul stres
Oare o fi vreo problema daca mi se face eco intravaginala ci nu abdominala, afecteaza cu ceva bebitza?
Azi am dat sange pt trombofilii: MTHFR, Factor II, Factor XIII, V Leiden, Proteina C, Proteina S , Antitrombina III si gena PAI. Or mai fi trebuit si altele? M-au cost 14 mil Sper sa iasa bine


-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Dr. Tayfun Istanbul - Acibadem - MARTISORUL MEU
DOAMNE AJUTA-NE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Bebel pana pe la vreo 10-11 saptamani, eco se face transvaginal! e prea micut sa se vada altfel.
Facut-am doua pana acum!

Despre trombo - pare ok ce e acolo. Acum speram sa iasa toate negative!
Iei cumva vreo mini-aspirina ceva sau nu ti-a dat asa ceva?

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Nu iau aspirina. Nu mi a dat decat Crinone iar acidul folic il iau de capul meu.
Mie mi a spus dr. sa iau Crinone pana la 8 sapt, oare sa iau macar pana la 12?
Pot sa te intreb cine iti monitorizeaza sarcina? Sunt in cautare de dr. bun in Buc pt nastere.

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Dr. Tayfun Istanbul - Acibadem - MARTISORUL MEU
DOAMNE AJUTA-NE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Tanara bebel - nu stiu de ce nu ti-ar fi spus de acid folic - e basic la toate procedurile indiferent de conditii. Mie mi-a spus si verbal (ce-i drept in ziua cand s-a hotarat declansarea a zis sa incep sa iau) si i-am zis: hei, iau deja!
Aveam si pe foaia pe care mi-a dat-o dupa transfer mentionat ce sa iau: acid folic, crinone, decapeptyl, estrofem cu detaliile lor individuale.
Am mai adaugat eu unele, dupa cum ziceam cateva pagini in urma, dupa feelingul meu.

Mie teoretic nu mi-a zis cat timp sa iau crinone - in afara de mentiunea primului trimestru, mi-a spus ca sunt cazuri cand se poate merge pana la 8 luni?!

Eu ma gandesc la bitest acum pe principiul one step at a time; pana la nastere mai este si cred ca o sa ma gandesc si razgandesc pana o sa iau decizia finala.

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_81 spune:

Vreau_bebel bravooo...Felicitari,
Un doctor bun ti-l recomand pe Dr. Tarig Massawi de la spitalul Ilfov de langa stadionul national,l-am recomandat si cumnatei mele care a primit-o din luna a 4-a si cu care a si nascut fiind foarte multumita de el.Este un doctor cu care poti vb orice, iti explica tot ce vrei sa sti,nu percepe "taxe" ,e multumit cu cat ii dai,iti raspunde la telefon de fiecare data(ma rog sa nu fie in operatie )daca nu poate te suna el, este un doctor dedicat meseriei.Eu sunt la el de mai mult de 2 ani dupa ce am schimbat doctori de la Elias, CF2,Giulesti....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Cristina maine faci beta?
bafta multa!!

nelay si tie bafta multa!!
intregului harem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Hatice , Cristina a zis ca asteapta pana luni
Pe Nelay o asteptam cand doreste! Ii tinem pumnii oricum!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

Mai regina decat floarea,
Doar femeia poate fi,
Mai adanca decat marea
Doar femeia poate fi.

Mai inalta ca destinul,
Doar femeia poate fi.
Mai amara ca pelinul,
Doar femeia poate fi.

Mai frumoasa decat viata,
Doar femeia poate fi.
Mai desteapta ca povata,
Doar femeia poate fi.

Mai cuminte ca poemul,
Doar femeia poate fi.
Mai cumplita ca blestemul,
Doar femeia poate fi.

Mai aproape decat dorul,
Doar femeia poate fi.
Mai de soapta ca izvorul,
Doar femeia poate fi.

Mai de-april ca primavara,
Doar femeia poate fi.
Si mai dulce ca vioara,
Doar femeia poate fi.

Mai de taina ca misterul,
Doar femeia poate fi.
Si mai tare decat fierul,
Doar femeia poate fi.

Mai barbata ca barbatul,
Doar femeia poate fi.
Mai amara ca oftatul,
Doar femeia poate fi.

Mai frumoasa decat Zeia,
Doar femeia poate fi.
Si mai vie ca scanteia,
Doar femeia poate fi.

Mai fierbinte ca Sahara,
Doar femeia poate fi.
Si mai dulce ca vioara,
Doar femeia poate fi.

Mai inalta ca povata,
Si mai scumpa decat viata,
Doar femeia poate fi.

La Multi Ani, doamnelor!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

LA MULTI ANI!
Va doresc ca toate visele sa vi se indeplineasca, familii frumoase de care sa va bucurati, multa pace, liniste si multa sanatate.

Mergi la inceput