FIV cu Dr. Dragos Albu 75

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

deci joi, angelika, reflectoarele vor fi pe tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Vai de capul meu chiar citeste Vaduva aici????Cred ca ar trebui sa sterg comenturile........ca altfel nu pot sa mai dau ochii cu doctorasul nostru.....:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

hai, draguta anglika, doar nu te-ai suparat acum si daca ar citi, ce? nu a zis nimeni nimic de rau, mai ales tu (doar era un copil superb) si apoi, fii serioasa, din cate paciente o avea joi chiar crezi ca stie cine ce si cum (glumeam la faza cu reflectoarele, evident....va fi covor rosu )
acum serios, probabil ca daca ar citi constant nu ar fi greu sa identifice pe unele dintre noi (dupa comentarii de genul 'tocmai m-a sunat lucia si mi- zis....' , sau azi am avut punctia/et si am avut un nr de....'), dar chiar sa aiba lista cu user DC -nume real, mai greu, o avea ea si alte treburi...
eu am fost si la alti dr inainte sa dau de dr white si evident citeam si pe net...diverse! de ex ce citisem de tutunaru m-a bagat in sperieti, iar ce citeam despre albu mi se parea cam ireal (nici o controversa, scandal, acuzatii....mai degraba un 'fanclub', asa ca...m-am bagat si pana acum zic 'bine am facut')
hai succes joi, si fii linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Cumintica numele meu real este acelasi cu user-ul ....deci ma identifica repede :))))),dar nu-i bai...... ce sa fac daca asta am visat .......visele nu se pot controla ...........!
Una peste alta am emotii cit carul pt maine ,oare ma doare cind scoate steriletul ....?????Sper sa mi-l scoata ,depinde si de programul dr Terry cind va fi in Romania ,pt ca dupa cum bine stiti eu daca scot steriletul trebuie sa fac fiv imediat ,dar totusi banuiesc ca va trebui sa stau sa-mi vina o menstruatie dupa scoaterea lui ,si asta ar insemna dupa 8 aprilie va veni menstruatia ,si apoi sa incep schema .......si bineinteles sper sa nu cada in perioada pastelui(cu toate ca daca socotesc aia ar fi perioada embriotrasferului) , sa fie si Terry in tara .........si sa dea drumul si la fonduri in aprilie .......cam multe vreau .....nu ?Vedem ce spune dr maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Neatza fete albe

Angiscumpa m-ai facut sa rad si azi....si daca citeste ce ?a fost doar un vis frumos nu? Terry este in clinica intre din 22 aprilie pana pe 1 mai ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Am rugat-o pe Vaduva sa-mi faca o simulare de schema fiv ,sa vad daca ma incadrez pina in Paste ,si asa cum am banuit nu ma incadrez ,asa ca tratamentul il incep dupa menstruatia din aprilie!Dr Terry va fi in clinica in luna mai pe 20-29 . Vine doar 10 zile pe luna.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Crystyne chiar a venit primavara - de acum doar vesti bune sa auzim

Angelica fata draga, stai linistita - Dr Albu stie deja ca are cele mai simpatice paciente si il bucura orice ganduri frumoase ce se spun despre el. Cu siguranta nu doar Lucia mai trage cu ochiul pe-aici, mai are si alti ochisori care se pot amuza de discutiile noastre si care la o gluma de weekend ii mai amintesc cat de "deosebite" suntem. Am observat ca ii plac glumele si le gusta din plin indiferent pe ce cale/moment ajung la el - ex in timpul unei histeroscopii sau chiar la trezirea dintr-o anestezie generala. De aceea si cand i se spune o "ciudatenie" mai intai zambeste, semn ca e un om bun ... altfel cum crezi ca ar rezista la programul pe care il are?

Dellya suntem cu gandul la tine azi, sa treci cu bine de procedura. Ne povestesti maine cum a fost si eventual o sa ne zici ce "glumita serioasa" ti-a iesit dupa ce ti-au facut injectia de trezire din anestezie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Ha ha ha Ellace scumpa esti da asa este ai mare dreptate doctorasul White gusta glumitzele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Buna fetele
Am o mare intrebare la voi: cat costa un fiv cu tot cu tratament? aproximativ, dupa pasti vreau sa incep schema de fiv, gata ce atata asteptare....
FIV cu ICSI cu transfer de embrioni (de la 1 oct 2012) 9.130 RON acesta este pretul cu monitorizari cu tot?
Va doresc o zi frumoasa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

camcris nu, e doar procedura in sine. tot pe prima pagina gasesti si pretul monitorizarilor. tratamentul depinde de pacienta.

Mergi la inceput