LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

'Neatza, mamici frumoase!!!

Se vede ca am prea mult timp liber, nu?

Dau cafeaua

Azi de cum s-a trezit L intreba de copii
A dormit de la 8:30 aseara pana la 7:30 azi dimi cand a sarit ca arsa din pat si a inceput: "opii, opii"
Mi-au zis educatoarele sa ma astept la ceva crizute cam pe saptamana viitoare, cand o sa-i mai piara entuziasmul asta...

Om vedea, trecem noi cu bine peste!

Eu sint la fel cu raceala, varza, gatul e prastie, sint infundata si de azi-noapte tusesc cu brio L nu are nimic, inca... Se pare ca siropelele alea si-au facut treaba acum, sigur zic asta pentru ca sotul a luat-o pe urmele mele, azi il durea capul si in gat, era infundat...

Am inceput sa iau proportii bine sint cu burtica in avans pe 2 luni, la L aveam 99cm circumferinta abdominala prin S30, dar la fel sint si cu kg in avans si astea nu sint la burtica deci Deea s-au pus si pe bulane si pe fund am pus si poze pentru exemplificare.
Sper sa rezist la vara in caldurile alea cu burta maaareeee!




Happy Mom si S22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

yvy ce frumoasa burtik ai!!! arati minunat!! mie nu mi se pare mare si nici tu nu ai pus kg multe, serios vorbind.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Yvy, Andra era incantata un magazinul de mirese... mi-a dat toate brosele si imi spunea sa le pun in cap...:), dupa zicea ca mireasa face bau ca tot iesea din cabina de proba.. si ii zicea sa se aseze pe podium uite aici , dupa si-a facut pe canapea un teanc de reviste si se uitape ele... ne-a dat sa mirosim flori de plastic..., la sfarsitr , pana a stabilit fata detaliile financiare am iesitafara ca se plictisise..
Ce fata cuminte ai Yvy!
camiiii! spun si tu ceva!
roxy, yasmy , mada, va pup
catank, cred ca o sa-ti fie tie mai greu decat ioanei cu gradi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Yasmi mersi! Burtica iti ia ochii, din cauza ei nu se mai vede restul

Eu mi-am facut ceai de ceapa pentru tusea asta BLEAH!
O sa merg la piata sa-mi iau si ridichi negre sa fac sirop. Or fi bune de ceva? Dar nu mai pot cu tusea asta, parca am maracini in gat

Delia pai ai o printesa civilizata, stie sa faca si ea cumparaturi L da tot jos de pe umerase, isi ia cate ceva si taraie prin magazin

Si eu zic tot asa ca mai mult sufera Catank decat I; eu sint f incantata ca L ne trateaza cu spatele de cum trece pragul cresei; azi ne facea PA-PA cu spatele la rugamintile educatoarei l-am simtit lezat pe tati

Happy Mom si S22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Fetelor nu am vreme , n-am citit nimic , am intrat doar sa va spun ca am vorbit ieri cu Cami. S-a confirmat diagnosticul Petrei.Vor trebui sa tina sub supraveghere si sa mearga la control din 6 in 6 luni. Nu este problema cu activitatile fizice/sport, organismul ii va spune cand sa se opreasca, bineanteles exclus cel de performanta. Si periculoase sunt doar infectiile bacteriene nu cele virale. Antonia e bine , nu are nimic.

si scuze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Cami multe imbratisari!!!
Te-ai hotarat sa n-o mai duci pe Antonia la gradi? Eu zic ca daca doar infectiile bacteriene sint problema sa o duci in continuare, pentru ca de acolo aduce cel mai des virusi.

Happy Mom si S22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata, fetelor!

am intrat si eu sa vad ce mai faceti cat mananc o napolitana Joe cu cioco. as manca vreo 5 ce buna este.

somleac multumim de vesti

cami si eu te imbratisez si sunt alaturi de tine, este bine ca nu are interdictie la sport, efort...abia astept sa ne spui mai in amanunt

yvy ce ma bucur ca a stat frumos Larisa la gradi. chiar ca nu-ti vine sa crezi. a mai si dormit foarte bine, inseamna ca asta ii lipsea, timpul petrecut cu copii, activitati....
ai o burticuta mare si frumoasa zici ca ai mai mult de 22 de saptamani multa sanatate, ai grija cu raceala, trateaza-te cu de toate sa-ti treaca repede

catank am vazut-o si pe Ioana cea scumpa, ce frumos se joaca ea la gradi si mai ales ce jocuri frumoase ati facut cu plastelina si parca am vazut si ceva acuarele? de care i-ai luat? trebuie neaparat sa iau si eu plastelina, am tot zis...

ailed ce fain ca ati stat la o praji, o cafea...abia astept sa ies si eu cu fetele...cred ca vineri. si Anastasia sta frumos la cumparaturi, asa-i place sa studieze ea toate rafturile

madutza multa sanatate la puiut. este bine ca il scoate afara, totusi, este bine asa. tu cum mai esti cu munca, ai intrat in ritm?

bb_yasmi te-am vista azi-noapte am venit la tine, am mancat... ai facut o mamaliga mareeeee ca ai si inceput sa pui bucatele de mamaliga in pungute cica sa le pui la frigider apoi am iesit afara, tu aveai bicicleta, mergeai pe ea, eu pe langa si ai dat peste o fetita si ai luat-o repde sa vezi ce-a patit... na, ce vise



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy, ha ha ha am citit cu sufletul la gura sa vad cum s a terminat visul :))))

cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

roxy, ha ha ha am citit cu sufletul la gura sa vad cum s a terminat visul :))))

cami


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



eee stai asa ca a fost mai lung...ne-am dus si sa-i vedem pe Printul Williams cu nevasta-sa Kate gravida si era plin de lume si bodyguarzi pe acolo si nu avema loc ne inghesuiam... este mai lung visul dar n-am eu timp sa scriu tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy ce tare!!!

eu m-am apucat de bucatareala, curatenie, sters geamuri, spalat...etc etc si m a plesnit un somn.... de imi vine sa dorm in picioare cred ca termin geamurile de la etaj, intind rufele, opresc mancarea si ma culc poate sa mai astepte pana imi fac eu somnul de frumusete...



Mergi la inceput