LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

yvyana- bine ar fi! asa sper si eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hello

LA MULTI ANI CATANK!!! ITI DORESC TOT CE ESTE MAI FRUMOS SI BUN IN LUME SI MULTA FERICIRE SI ZAMBETE ALATURI DE MINUNATIA MICA IOANA SI DE FAMILIA TA FRUMOASA!!!

LA MULTI ANI LUIZA!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Asa! Noroc cu yasmi .

Chiar voiam sa te intreb catank, despre ce tort vorbesti
N-am stiut ca azi e ziua ta!
La Multi Ani, tot ce iti doresti sa se implineasca! Dar mai presus de toate, sa fiti sanatosi toti 3!

Fetelor, stiu ca ati mai vorbit, dar n-am retinut . Imi recomandati ceva hoteluri bune in Bulgaria? Allincl si acceptabil ca pret Cu locuri de joaca pt copii...
Multam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Catank si eu ca Alina am verificat prima pagina si nimic tot nu m-am prins, stiam ca I este pe 1 aprilie!





LA MULTI ANI, MAMICO!!!





Gata, plec dupa printesa mea draga!






Happy Mom si S22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti, fetelor? chefuiti cu tort, ai?

catank La multi ani, mami! sa fi sanatoasa si sa te bucuri mereu de minunata buburuza!


vad ca aveti emotii cu buburuzele la gradi, cu somnul...sunt tare curioasa cum au dormit

eu ma pregatesc sa plec acasa
trebuie sa merg in oras la un magazin de unde i-a luat nasa un costumas cu un sarafan Anastasiei, l-a luat de 2 ani si ii este fix, zici ca-i culturista, asa-i sta si merg sa-l schimb.

va pe toate. mai intru maine ca seara nu mai am chef de calculator, stam mai mult si ne jucam..ne petrecem timpul toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

La multi ani Catank!
La multi ani Luiza!
Alina, azi dimi am calcat am facut un pic de ordine si am fost cu o prietena sa-si gaseascarochie de mireasa....., si-a gasit, am sarb atorit la prajitura si cafea :).Am luat-o pe Maria de la scoala, facut piata, acum jumate de oraam ajuns :)
cami , e de bine, da?
roxi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yvy, catank , bafta la gradi cu fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Prima zi de gradi a trecut cu brio!

A dormit la pranz 1 ora si jumatate si au adormit-o si fara suzeta; am ajuns acolo la 5 si am luat-o, s-a jucat f frumos, si-a facut o prietena Maria si am intrebat-o daca vrea sa mergem si maine la gradi la copii si a zis ca DA! Sper sa o tina entuziasmul asta!

Acum ce mi-au spus educatoarele: erau f entuziasmate, n-au mai vazut de mult timp un copil care sa se integreze atat de repede, cica a fost f f cuminte si e ascultatoare, ce sa mai, "o minune de printesa" asa mi-au zis, cra-cra-cra au spus ca vorbeste toata ziua, s-au minunat si ele de cate spune, stie toate animalele, toate culorile si eu zic "da, le stie, dar le spune pe limba ei"; ele cica "nu, zice catzel, pisica etc..."
Cand am ajuns acolo eu i-am adus o papusica si ea repede s-a dus la educatoare sa-i arate si a spus f clar: "uite papusha!" incat am ramas masca, deci ea acasa chiar nu vorbeste atat si ce stie spune destul de stalcit, pe limba ei, adica de exe "paca=cafea", "manu-manu=Doamne-Doamne" si alte asemenea spune "ham-ham" la catel, "miau" la pisica etc.. si degeaba insistam eu ca nu vroia sa le zica pe nume; uite ca s-a dovedit ca le stia perfect numai mie nu-mi zicea!

Cand am ajuns acasa a vrut sa manance singura, ea care facea un circ daca-i puneam lingura in mana si apoi a cerut la baie ca face caca; l-am rugat pe tati s-o duca, eram convinsa ca sta 3 secunde si pleaca, de unde a stat si a facut ditamai kk in WC

Nu-mi vine sa cred ce inseamna faptul ca a vazut acolo ca alti copilasi papa singurei, merg la baie si repede a inceput sa imite si ea!

Deci una peste alta este f bine!

Unde mai pui ca doarme de la 8 jumatate, ea care abia la 12-1 noaptea inchidea ochii

Delia si cu Andra ce-ai facut in tot timpul asta? A mers cu tine? Eu cu L dupa mine nu pot sa plec la cumparaturi, doar daca e si tati cu noi, unul alearga dupa ea, altul face cumparaturile!

mamicile!!!


Happy Mom si S22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

hello!

am intrat sa urez:

La multi ani, catank!!!!
La multi ani, Luiza!!!


ramo, am vb cu stoul de crema aia si vedem cum facem sa o comandam si noi...macar incercam

Copilasii mei sunt raciti...viroza...nu-l mai duc la gradi ep Cristi sapt asta, dar ii scoate mama afara. Nu au febra, doar tusesc ...destul de tare..

Catank, yvy, ma bucur sa aud de fete ca se integreaza asa frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanales spune:

La multi ani, catank!!!!
La multi ani, Luiza!!!


Ma bucur din inima Catank si Yvi ca s-au adaptat printesele frumos la gradi.
asa a fost si cu puiu meu, de aceea sunt pentru mers la cresa, chiar daca e f greu cu jobul cand mai racesc...puiul meu si-a dat frumos drumul la vorba atunci cand a interactionat cu copilasi de varsta lui.
sunt un pic nostalgica, am asa de mult de lucra si parca zboara timpul si deja avem copii mari. Sa fie sanatosi si voiosi si sa ne putem bucura pe langa ei de tot ce fac..
noapte buna


Mergi la inceput