LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Neata!

La multi ani Anna!!!La multi ani Petra!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

yvy hai, nu te panica si nu te mai gandi aiurea. mergi si vezi ce si cum. Doamne ajuta sa fie totul bine! te asteptam cu vesti

catank asa-i, si in week-end trebuie sa faci cumva sa nu-i dai. te descurci tu cumva.

mary voi ce faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

"LA MULTI ANI!" Ana
"LA MULTI ANI!" Petra


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Anna, nazdravana, La Multi Ani!!!!
Mami Deea, sa fii sanatoasa, sa te bucuri de fete!

Petra, La Multi Ani!!!

Yvy, hai fii optimista, uite iti tinem pumnii! Repeta eco, fa-o si pe a doua si pe a treia! Te asteptam cu vestile bune!

Miki, pana la urma, poti sa faci o vizita si la spitalul ala, daca vrei sa fii sigura. Si eu zic ca e binesa puneti tuburile alea si sa scapati de antibiotic.
Ce independenta e pitica ta . Bravo ei! Si Luca e cuminte cand mergem in vizita si sunt copii, sta si se joaca cu ei in alte camere. Eu sunt cea stresata si stau in fundul lui Dar ma tratez

Roxy, serviciu usor!

Delia, pe unde te mai plimbi? Ce mai faci bun de mancare?
Madutza, ce planuri de week-end cu copilasii?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

eu ma pregatesc sa plec acasa

iony ce mai faceti? ce face buburuza mica si dulce? hai, mai intra si scrie-ne

alina06 stai sa vezi cand o sa umblii dupa amandoi asa-i, noi suntem alea stresate, nu ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetelor cu riscul de a fi catalogat de unele drept mama denaturata , eu nu sunt stresata , sun zen, o uramresc de departe, sunt cu ochii pe ea dar nu sunt gramada langa ea cand sunt si alti copii
dar cred ca asta vine cu varsta...
cami, te pup si ma gandesc la tine
alina azi am fost la un lunch cu niste fete am serbat ziua femeii..., acum vreau sa calc
roxy, pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

Ciao Fetele!!! Ma bucur mult samai citesc pe aici shi mai ales sa vad cit de activ mai e subiectul. Va multumesc din suflet pentru urarile din 25 Februarie!!! Sunteti nishte scumpe si ne bucuram ca nu a-ti uitat de noi.
Noi suntem bine...Julius e mare shi sotios...vorbeste mai putin, dar nu ne facem griji inca...
La multi Ani pentru iubitii noshtri puiuti!!! Sa fitisi voi, mamicile, sanatoase, frumoase si iubite!!

Va pupacim cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

La multi ani Anna !!! Sa ramai la fel de nazdravana si sa invarti baietii pe degete exact cum o invarti acum pe mami.

Seara buna.

Pfuuu am o stare de nervi, de regula seara cred ca de la oboseala ma apuca asa niste nervi, nasol e ca de multe ori ma razbun pe cine nu trebuie. Acu ar merita sotul si am strigat pe Matia.

Felicitari celor doua gradinare si mamicilor care se tin tare pe pozitii.

Catank daca te linisteste cu ceva exact asa am fost si eu cand am dus-o pe Daria la gradi. In plus avea niste texte de genul "Mami te iubesc, nu ma parasi", "Mami de ce nu ma mai vrei?"Waw si acum imi vine sa plang numai cand ma gandesc. Exact cum a zis Miki ar plange si acasa. Multa putere.

Roxi nu este neaparat ca mai tarziu, respectiv 3-4 ani sa fie mai usor. Din contra care sunt sa planga, plang si atunci si sunt mult mai greu de linistit si pacalit. Vic al meu a plans pana la 4 ani la gradi desi l-am dus de la 2,5 ani.

Lavi cum stai cu condusul?

Ivy multa putere, sper din tot sufletul ca totul sa fie bine. Ai facut destule sacrificii pentru bebelicul asta si eu cred ca te va rasplati.

Miki imi pare rau ca sunteti iar bolnavi. Chiar nu stiu ce sa te sfatuiesc, poate totusi n-ar fi rau sa mergi sa vezi si la spitalul de care ziceai. Multa putere mami.

Azi am avut la scoala la Matia serbarea de 8 martie. Au cantat un cantecel, au spus cate o poezie si apoi am realizat impreuna mama-copil cate un tortulet si bilute din salam de biscuiti. A fost o intalnire emotionanta si delicioasa.

La gradi la Vic nu se face nimic pe motiv ca acu cativa parinti nebuni au facut garagata ca vezi doamne educatoarele fac serbare de 8 martie ca sa primeasca cadouri.

Cami ati ajuns acasa?

Deea cum ati sarbatorit? Sau faceti sambata petrecerea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

BUNA!
DELIA nu te consider mama denaturata, asa sunt si eu nu ma stresez prea tare
Roxy ce sa fac sunt in criza de timp, parca a intrat timpul la apa, din cauza ca s-a incalzit afara si stam mai mult afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello!

roxy, pai mai devreme nu am cand. La 9 duc copii in pat, termin la 9:30 cel ami devreme...daca nu chiar 10. Abia atunci am timp sa ma schimb de haine , sa-mi fac un dus, sa calc ceva daca am nevoie, sa bag la spalat, sa-mi refac o manichiura, sa intru pe net ...si uite asa se face 11-12.
Cand ajung acasa e aproape 6, stau cu copii, le fac de mancare, mancam, ne jucam, facem tratamentul mai stau de vb cu sotul, facem planuri etc. As putea sa-mi schimb hainele cand vin acasa, sa nu ma mai tavalesc pe jos cu ele, dar ma doare asa rau piciorul, ca daca tot urc la 9 la baita, nu mai fac un "drum" pana sus si la 6
Am inceput tratam...sa vedem ce rezultate va avea...

alina, in week-end iesim cu bicicleta-Cristi si Trotineta-Cata, apoi desfacem copertina la foisor si facem ordine pe acolo..ca am tot depozitat diverse peste iarna..plus ca nesimtitele de pisici au mai facut cate un pipi pe acolo..si miroase de-ti muta nasul

miki, eu fiindca l-am cunoscut pe profesor tind sa te sfatuiesc sa mergi pe mana lui, dar tu fa cum iti spune instinctul
Habar nu am ce sa zic de Andra si de durerea ta....te pup in schimb apasat

cami, te asteptam acasa

yasmi, ce ai facut azi?

catank, sunt sigura ca Ioana va fi din ce in ce mai bine, si iti va cere si in week-end la gradi

yvy, cand mai mergi la morfologie? brrr..la ce dr ai fost acum? sanatate multa!

Sotul e intr-un bar cu baietii, au vazut meciul...se pare ca va veni binedispus ca a batut Steaua
Azi ma duc in pat mai devreme, daca nu e sotul sa mai stam de vorba, am mai mult timp

Mergi la inceput