Clubul "babelor" FIV-oase 74

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

adina

broscuta,imi pare tare rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

I'm back!
Eu ma trezisem, deschisesem laptopul sa fac un nou capitol la turcoaice, dar am fost ajutata de data asta
Apoi mi se face foame si cum mi-am pregatit ceva la prânz, dar nici nu pot sa imi încalc regulile de viata prin a-mi face de mâncare de doua ori pe zi, m-am urcat in masina si tzup la mall
Ai înteles, Ari, de ce gatesc mai bine, da?

Enigma e ce sa aleg mâine: italiana sau libaneza? Desi azi mi-am facut paste si ieri seara am mâncat humus... What a dilemma?

Broscuta ai pierdut inca o batalie, dar nu razboiul!
Adina si o primavara frumoasa!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Samira ce bine imi pare sa te vad,bine ai revenit
Nanne eu tocmai m-am intors ,a fost libaneza,buna rau
Adina se apropie marele moment,nu-i asa?

fetelor,noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

daniela as baga si eu o libaneza imi plac si lipiile alea libaneze de mor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Deci pana acum am adunat trei voturi pentru libaneza
Dar mai astept voturi pana la prânz mâine

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

nanne da io-s moarta si dupa paste de toate felurile imi fac cu diferite sosuri,cu brocoli,cu piept de pui...da acum as baga o libaneza,clar

parca simt mirosu-n nas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

votez si eu pt un pui cu sos de rodii
Am incercat sa fac acasa, dar am caramelizat sosul (am uitat sa pun apa) ... si mai aveam si cumnata gravida in vizita. nu am mai incercat de atunci. Maine musai trebuie sa gatesc si iar nu am nici o idee Ma duc sa pun de iaurt, macar atat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Qiao n-am mancat niciodata.

mie la rodii mi-e greu sa le desfac de cand am primit un storcator de fructe bun bem amandoi suc de cateva ori/saptamana.cel mai des grepfruit,mere,portocale.cu putina miere sunt dependenta de sucul ala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

nanne, votez si eu libaneza

si eu am un robot care stoarce fructe, dar cand ma gandesc ca trebuie sa-l spal imi piere pofta de sucuri.

si asa as vrea sa beau un suc de rodii.
cred ca maine am sa fac totusi un suc, dar de portocale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

vreau si eu suc de rodiii .... oare din cate iese un pahar ? am doar 1 buc in casa. e numai sucul de rodie sau are si apa ? am in camara concentrat de rodii, il folosesc la gatit, oare daca ii pun niste apa ... mai bine nuuuu !

velvet am vazut pe net 2 metode de curat rodii, cu una arata bucataria de parca omorasem pe cineva, cu cealalta mi-a luat ceva timp, am folosit si manusi, dar a meritat. suc de fructe la storcator nu mai fac, mi-e mila de pulpa aia sa o arunc, mai fac din cand in cand la blender.
Chiar, maine dim fac o "ambrozie" cu goji, ghimbir, lamaie, miere pt sot, in seara asta se vaita ca simte ca vrea sa se intorca raceala. si mai am putin "tartar de somon", am gasit pe blogul unui tatic, parca tati gateste ii zicea Dar tot nu am rezolvat ce gatesc maine.

Mergi la inceput