Clubul "babelor" FIV-oase 74

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

eu nu imi amintesc ce am avut la bac, dar stiu ce mi-a picat la treapta I ! asta e cumva primul pas spre alzheimer ?!?
alex sa vezi cum se aude acum Gugu de cand avem parchet si pe hol
cu martisoare si alte zorzonele nu cred ca e de subzistenta, doar de amorul artei. am vazut ieri niste lucruri tare dragute si fiecare incerca sa ii promoveze creatiile, mai cu un blog, mai cu un pliant. sunt destul de multi mici creatori pe piata si nu stiu cat de rentabil financiar este. cu mancarea e insa altceva, omul poate nu isi cumpara podoabe, dar de mancat trebuie sa o faca. poate faci o colaborare cu samiruta, ca ei deschideau niste magazine de legume-fructe anul trecut.
si pe sot il tot bate gandul sa se transforme in fermier, eu am un proiect de prin an I facultate de ferma bio cu livrare pe baza de abonament ... numai curaj si bani nu am. si stiu de la cumnatul care e legumicultor ca nu e usor deloc. el are sere si am inteles ca incalzirea pe il costa 500 ron/zi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

ioana,sa treaca infectia urinara micutei!

adriana

alex,ce motanoi frumosi ai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Ioana, pai daca sunt eu stresata cu ce sa mai mancam sa fie cat de cat mai fara chimicale...dar mamicile...mai ales ca radacinoasele cu care se incepe diversificarea, stocheaza cele mai multe chimicale...

Da, Ady, vezi ce ne-a facut...ma roade rau ca nu imi amintesc.
Si motanii mei stau pe langa mine, pe mine, fiecare are zona preferata. Sunt niste simpatici. Am tigratul de mititel, il cheama Ica (de la Pis-Ica), nu stia nici sa manance, l-a gasit tata murdar de benzina, in soare, cu ochii lipiti ca vai de el...implineste 7 ani...pe celalalt il am de un an si ceva, o fosta colega de liceu vroia sa scape de el...fusese al matusii ei care a murit si a ramas motanul, fosta mea colega nu suporta animalele, ai ei la fel...vroia ori sa il lase pe strada, ori sa il eutanasieze...implineste 10 ani si e cea mai energica pisica pe care am avut-o ever...Il cheama Jim, dar noi ii zicem Jimache, l-am preluat de la amica, a platit ea sterilizarea, ca nu se putea altfel, era cam violent si na, erau mai multe neajunsuri, ca sa zic asa...I-a mai platit un vaccin si cam atat...ea zicea sa mai contribuie la ingrijirea lui, dar eu nu prea mai vreau sa pastram legatura...nici ea nu a insistat, ne-am mai vazut ca stam in aceeasi zona...cica ar fi vrut sa il vada, dar nu e pregatita...pai cine i-l arata????
Acest motan mi-a purtat foarte mult noroc.

Qiao, asta zic si eu, ca decoratiunile sunt de amorul artei...legat de legume, stiu cum sta treaba, bunicii mei se ocupau, mai am in familie persoane care se ocupa (si baga chimicale la greu)...nu as face ceva mare, as merge pe calitate mult si pe rotirea culturilor ca sa profit cat mai mult de spatiu (care nu ar fi f mare) si in plus, daca ai cultiva in anumita ordine sau vecinatate, nu ai probleme cu daunatorii. As pune pomi fructiferi, avem deja cativa, in vreo 2 ani, vor avea fructe ca lumea.
Nu stiu daca as cultiva si in perioada asta, ca sa am nevoie de caldura, cred ca acum ar fi perioada de rasaduri, nu ocupa mult loc, le tin intr-un beci, ceva...
Am mai avut ideea sa deschidem un aprozar unde sa aducem numai legume romanesti, dar m-am lamurit ca nu e mare branza...ca-s mai multe chimicale in cele romanesti si nu sunt verificate...As vinde numai chestii clasice: fasole, morcovi, ceapa, mere, chestii de sezon...dar probabil as ajunge la nevoia de a vinde si portocale, rodii si alte chestii din strainataturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

samiruta ce ma bucur ca ai chef de vorba
adriana pe cand botezul brioselor ? vad ca sunt pregatirile in toi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Samira cumetre suntem domnita draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

sami si eu ti-am trimis PM.dar tot ce conteaza e ca esti aici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

aaa,eu nu am prins treapta I

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

nici eu nu am prins treapta I...am fost prima serie care nu mai dat treapta I ca in '90 am intrat in clasa a9a.

a cui baba e azi???
a mea e pe 8 Martie.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

eu iar nu stiu cum e cu zilele cu babele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Eu am fost prima generatie care nu a mai dat treapta a 2-a parca si ultima care a dat bac-ul pe stilul vechi, apoi s-au bagat mai multe materii. La admiterea la liceu am avut la romana Vlaicu Voda, nu mi-a placut deloc.

Velvet, iti alegi o zi, intre 1 si 9, se zice ca e baba ta si cum e ziua aia, asa vei fi la batranete. Mai e si varianta ca asa iti va merge anul respectiv.

Mergi la inceput