LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (46)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Hop si eu
am citit dimi un pic dar nu are reusit sa mai scriu nimic..azi iar a fost fimea efervescenta de-a dat pe-a fara....
m-am certat si cu maicamea , ca tot e vb de bunici pe aici, ca vai doamne sa nu cumva sa am de gradi sa dau fata la gradi...s-o las maii mare....nu am degand sa o dau acum ,ca am inteles de la fina si verisoramea ca au fost ele la 2 gradi din zona ca le-au intrebat de pampi..si cum anna inca-i are....dar de la toamna clar o dau
legat de ce vb voi....mai ales yvi ,nu stiu ce sa zic...si ai mei fac si zic la fel....si soacra si maicamea vesnic spun..''nu fa aia ca ne bate mama''...dar nu ma deranjea, caci am vazut ca pe A o doare la basca....si chiar daca zic asa,eu mi-as fio dorit sa fie mult mai implicate in viata noastra...e mare lucru sa ai o mana de ajutor....
cand o citesc pe Yasmi ,ca e in dubii cu munca/interviurile ca nu stie ce sa faca cu copii ,ma vad pe mine....si cand citesc la Mada si Roxy, ca sunt ajutate mai ca le invidiez...bunicile bune rele..cu replicile lor ...sunt tot bunici cu suflet bun....are perfecta dreptate CAmi....

ohh aveam multe de zis..ca am mai citit si din capitolul trecut....asa pe sarite ce nu citisem..dar uite ca am uitat
a lalely zic si eu ca fetele..nu-l mai vedea asa pe baiat...poate e mai rasfatat sau asa are el firea...eu am avut-o pe S ff cumintica...am mai zis asta, desi la vremea aceea nu vedea asta, si mi se parera tot greu /obositor psihic....insa acum cu A imi dau seama ce inseamna un copil energic,incapatanat si sa nu mai continui....si doamne cate face si parca face sa vada cat pot eu sa duc....daca am luat-o cu frumosu,cu tipatu cu nimic nu merge...a,uneori cand ridict tonul rau de tot se mai retrage...imi pare rau..imi vine apoi sa-mi car puni in gura ca am tipat dar nu pot altfel..si asta se intampla mai mult seara cand e obosita si deja intrece limitele care sunt duse mult la extreme
ce usurare pe voi ,ca mamei i-au iesit analizele bune! Doamne ajuta!
bravos ,ca conduci...ziceai tu ca te apuci si iata ce te-ai tinut de cuvant....
eu inainte de a ma mutaaici am luat 3 sedinte....poate daca luam si eu 6 chiar daca pt unii par multe ,aveam tupeu sa plec singura....dar m-am luat dupa instructor ca deh sunt suficiente,conduc fff bine ...bla bla bla... si de ce sa mai arunc cu banii..desi eu ii cerusem cam 5....nu l-am inteles ,ca banii ii baga el in buzunar....

Cami si eu zic la fel ca Ailed....drumul la tg.mures v-a fi ca o excursie..fata nu o sa aiba nimic

catank ma bucur ca ti-a placut checul...si eu il ador....din cauza lui,ca deh il fac de pustoaica, nu suport prajiturile cu praf de copt...in simt in orice si daca e in cantitate mai mare ma balonez groaznic.....ce mai facem tot in perioada 14-20 ani, eclere ,nuci,si alba ca zapada...a si sarlota....

Fetele ma duc la nani.....
a, ....LA MULTI ANI,PRINT RARES!!!!!! SA ai o viata frumoasa si oameni ,in jurul tau,care sa te iubesca!!!!!
mami te-am cautat azi dimi pe fb sa va urez acolo ca imi era mai usor..dar nu mi-ai acceptat cererea de prietenie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Buna dimi

Cami, ti -am citit mesajul de aseara! Foarte frumos ai scris

Deea si al meu ...il doare la basca de bau bau , etc nu ii este frica de nimic ...decat daca ii spun ca il las si plec asta mai folosesc in caz ca nu ma asculta in parc sau la magazin. Eheeeee las ca vin ajutoarele si la mine peste o luna jumatate apare si mami meu n peisaj deja i-am facut planul pe 4 weekwnd uri de cand vine sa o vad cum se descurca cu amandoi deodata....

Lalely ce bine ca. Este mami tau sanatatoasa! Este cel mai important!!

Merg sa prega micul dejun apoi sa duc copii la gradi. Cred ca florile le voi duce inainte de sedinta.....parca acuma dimi ar fi cam devreme......sa vm pana plec ce stare am....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

La multi ani lui Rares, pentru ieri, si lui Alexandru al lui Anaxena, pentru astazi!
Multumesc si eu anticipat in caz ca ii urati careva LMA lui Alex al meu, pt maine. Eu iau o pauza de la forum, nu stiu exact cat, sper cat mai lunga :)) Ma gasiti pe FB daca doriti.

Multa sanatate tuturor va doresc, si multa liniste.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza fetelor,

La multi ani Rares, sa cresti mare si sa o faci pe mami ta care te iubeste atat de mult fericita

Ieri n-am mai apucat sa intru, a fost infern la lucru am tras ca robii pe plantatie si cu capul si cu muschii.

Ma streseaza de cateva zile Ilinca ca adoarme foarte greu seara, dureaza si 2 ore pana adoarme si bineanteles ca pic si eu langa ea. Nu mai apuc sa fac nimic nici sa adun nici sa citesc sa mai intru pe net. Ufff turbez.

Ina dar de ce nu mai vrei sa intri?

Na vad ca si Dorina s-a suparat.

Nu am chef de scris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

deea, data viitoare fac si eu checul tau ca e verificata reteta, acum vreau sa fac coltunasi :)
ina te-a suparat cineva?
Somleac si Andra adoarme greu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy te duci la interviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

DELIA, da voi merge sa vadce si cum.

am dus copilasii la gradi, au dat si florile tare cu entuziasm acum ma pun si eu sa fac papica... deci sunt pe aproape :))) dupa masa la sedinta la gradi, prima mea sedinta la gradi de cand am copii... la particulara nu faceau sedinte ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

DELIA, da voi merge sa vadce si cum.

am dus copilasii la gradi, au dat si florile tare cu entuziasm acum ma pun si eu sa fac papica... deci sunt pe aproape :))) dupa masa la sedinta la gradi, prima mea sedinta la gradi de cand am copii... la particulara nu faceau sedinte ...


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


plateati totul dinainte... nu tb sa va ceara bani...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia, nici aici nu cer nimic. doamne asa oameni simtiti nu rar. ii tot intreb eu de ce mai au nevoie: servetele, hartie igienica, ceai, etc....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Neatza!!!!eu caut reteta de tortpt ziua annei..parca ma manca undeva sa nu fac un tort ce l-am incercat deja....de aseara caut ceva..pana ieri aveam in cap tortul egiptean ,dar facut dreptunghiular....am 23 de adulti si 3 fetite mici....
acum vreu ceva dar sa fie imbracat in frisca ca m-am uitat si pe la pastele de zahar si no..se fac greu,plus ca-mi trebuiesc multe chestii...insa pe viitor,poate de ziua lui soramea sa-i fac o surpriza fac si imbracat in astfel de paste..am gasit si un site de unde comanda fetelea astea diferiti coloranti si alte chestii interesante...pt cine intreseaza dau pe privat sa nu fac reclama

Yasmi
norocoaso....eu o am per socrela la o aruncatura de bat,dar asa sunt eu fara tupeu sa i-o pasez pe A....

Ailed chiar e ff bun checul si nu-l laud ca-i al meu..e o praji care chiar iese din prima dar trebuie sa respecti reteta....ca e mai putin zahar nu-i problema..insa cand am scapat lichid mai mult a fost....
am notat si eu pandispanul de l-ai facut ieri si chiar ziceam sa-l fac...dar daca tu zici ca-i fleoscait mai bine nu

Frate cum se poate ca telefonul meu sa fie blocat ,dar A sa asculte muzica la el....chiar i l-am smuls din mana si are lacatul pe ecran...dar apa,aPA RASUNA din el...spre disperaea mea si fericirea lui A

azi sper sa am o zi mai linistita....sa ma adun...aseara am luat ddcizie cu ziua lui A tinuta diminica si trebyuie sa fac liste si listyute

eu nu ma mir ca fetele mu mai apar..stiam ca asa se va intampla...si nu neaparat dupa discutia ce a fost aici..primisem un mesaj inainte cu anumite chestii....

Mergi la inceput