LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (46)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yvy, da se vede.... frate, de cand citesc am inceput sa o apreciez si mai mult pe soacra-mea...care e super oki, n-are faze cu bau-bau si nic alte prostii... eu am lasat-o pe Maria cu ei si in concediu cand s-au dus...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

si apropo de tigani care te baga in sac... eu aveam mult timp frica cand ii auzeam pe aia de vindeau sticle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

yvy, da se vede.... frate, de cand citesc am inceput sa o apreciez si mai mult pe soacra-mea...care e super oki, n-are faze cu bau-bau si nic alte prostii... eu am lasat-o pe Maria cu ei si in concediu cand s-au dus...

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Da, Delia, s-o apreciezi daca e o femeie cat de cat normala!
Eu ce sa zic, cu socrela am vazut cum e, dar nici cu mama nu mi-e rusine, cel mai bine e gradi, eu si daca aveam posibilitatea (amandoua lucreaza) tot nu o lasam pe L cu niciuna!




Iar cu tiganii te inteleg, si pe mine ma speria bunica-mea cu BAU-BAU care mereu venea din locurile intunecoase (evident bau-bau era pe unde nu aveam voie sa intru, in pod, in beci etc. ) si de acolo am ramas cu o frica de intuneric groaznica, abia la maturitate mi-a trecut, mereu vedeam siluete si fel de fel de umbre care mai de care mai ciudate prin camera

Ce sa mai zic, tampenii spuse din prostie maxima care pot face f f mult rau din pacate!


Happy Mom si S21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

e mai mult decat normala si are o tona de rabdare, mami meu n-are rabdare si vrea sa fie toate la linie...si copilul super ascultator.. cu Maria mai mergea , dar cu Andra... nu stiu..eu am fost f cuminte dar mare intotdeauna am facut cum am crezut eu si mi-a fost bine :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

fetele oare nu exageram??? si pe mine ma speriau cu bau-bau, tigani, etc dar asta nu inseamna ca am ramas marcata sau ca mi-a fost frica mai tarziu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Yasmi, depinde f mult de copilas, pe unii ii afecteaza, pe altii nu, eu cand eram mica eram f f sensibila, plangeam din orice si clar ma ingrozeau povestile despre bau-bau, fantome etc.. mi-era groaza de ele

Happy Mom si S21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Nici eu, nici sotul nu acceptam povesti, nici cantecele cu bau-bau. I-au pus la Miriam la cresa melodia lui Cleopatra cu bau-bau si vreau sa va zic ca am avut in 2 nopti probleme cu ea, cu toate ca Miriam numai fricoasa nu este. S-a trezit noapttea si s-a uitat spre balcon la geam si a inceput sa planga spunand bau-bau. I-am aprins lumina , am luat-o in brate si i-am spus ca nu exista bau-bau si am dormit imbratisate. Mi se pare o tampenie, nu educi copilul cu asa ceva. Apoi daca culci copilul in alta camera, e si mai rau saracutu.
De aceea am zis ca cel putin cat copiii sunt micuti vor dormi cel putin cu un adult. De intimitatea noastra nu imi fac griji. Cum zicea cumnata, o data ce apar copii, devii mai inovativ si pretuiesti mai mult clipele.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
36 saptamani+ AMR 4 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Andra canta melodia cu bau-bau, depinde cum o simte de prima oara, daca ii sperie, cine stie cum o fi fost la gradi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare feteleeeeeee

inainte de somn am venit sa va salut

yvy sa stii ca si eu am fost in prima faza tare incrancenata pe ceilalti referitor la pozitia lor fata de copii mei
mai ales la explicatii etc, avand mai mereu oameni in preajma din toate categoriile sociale
eu stiu si sunt super convinsa ca MAMA LE STIE SI LE SIMTE PE TOATE,
dar in acelasi timp somleac si alte fete de aici au mare dreptate cand ne invata sa ne lasam copii sa stea si cu bunicii si cu tatii si cu verisorii sau unchii sau alte neamuri ce mai are fiecare
gandeste-te ca fiecare are un grad de cultura
fiecare e crescut intr-o perioada
etc
nu ii vei putea tu schimba
si asculta la mine, care am bebe de 4 ani deja
antonia i-a zis intr-o zi soacra-mii ESTI PREFERATA MEA
asa ca mai zi ceva
copilul e copil
si isi iubeste bunicii indiferent cum noi adultii ii simtim pe bunici
ceea ce vreau sa zic e ca CU SAU FARA VOIA TA FATA TOT ISI VA DIVINIZA BUNICII
poate uneori mai mult decat parintii
pt ca ei de obicei ii alinta mai mult si copii simt asta
pe de alta parte, crede-ma, EDUCATOARELE NU ITI IUBESC COPILUL CA O BUNICA UN NEPOT
e adevarat ca sunt si situatii nasoale
sau urate
dar eu cred ca e bine ca in viata copiilor nostrii sa existe intreaga familie
caci familia nu ne-o alegem noi la nastere ni se da
asa ca tre sa o apreciem asa cum este ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami, m-am gandit la tine azi

Mergi la inceput