Piersicute de iulie august (29)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns drusu spune:

Ioana, Adina e bine, primele 4 luni a avut emotii, acum e in 32 de saptamani. Iti transmite salutari si pupici Anei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:


Va salut, fetelor. Am avut ieri o zi de cosmar. Barbatu- meu a ajuns in urgenta la spital. Prima data a fost la un spital unde nu i-au facut macar o ecografie. Totul a inceput cu o intepenire de spate si dureri groaznice sub coasta de a venit in genunchi cu Tudor de la scoala. Apoi a inceput vomitatul. Cand am ajuns de la birou aceleasi simptome. Dar din ce in ce mai rau. Asa ca am plecat la Floreasca. Aici si-au dat seama dupa ecograf ca are pietre la rinichi si una e pozitionata foarte rau. Dimensiuni de 3 mm fiecare. Dupa ce l-au bagat la perfuzii ne-au trimis acasa si in dim. Asta trebuie mers la un urolog foarte bun. Acum vedem ce zice si urologul. Ca el este doar ameliorat in prezent.Sa dea domnu sa fie bine. Ma gandesc sa nu trebuiasca sa fie operat, ca nu stiu ce o sa fac cu toate pe capul meu. Va las ca trebuie sa plec la munca si va urez la toate o primavara frumoasa si multa sanatate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata si poftiti la cafeluta si ceai.
Eu sunt tot moarta de oboseala, dar vremea asta primavaratica ma ajuta mult si sunt mai vesela putin.
Azi vreau sa ii dau Aurorei pt prima data cereale amestecate cu mar.
Tot azi ies in oras cu actuali si fosti colegi. Abia astept.
Ada, sanatate multa sotului. Am avut si eu pietre la rinichi si durerile sunt teribile. Intr-adevar se pot asemana cu durerile nasterii. Sper sa scape cat mai usor.
Oli, frumos inceput de autodiversificare.
Eu nu gasesc nicaieri dovleac, ca i-as da si eu.
Va pup pe toate si va doresc o zi frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Neatza,

Multumim de cafea muraturica, o savurez in timp ce ma machez.

Laura, inteleg ca a fost ziua ta, la multi ani!

Lml si sarbatoritilor nostri mici.

Fetelor sa avem o primavara frumoasa si plina de bucurii!

Azi vine bona, yey!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimi,
Muraturica,multumim de cafea!
Noi am vut tot o noapte cu 2 treziri si a 3 finala la 8 si ceva.Eu tot obosita rupta sunt,nu reusesc deloc sa ma adaptez noului program,dupa trezirea de la 3 stau cu ochii-n tavan pana ma ia din nou somnul.Cred ca pana ma adaptez eu,isi schimba el din nou progeamul.Ma rog..azi e o zi tare frumoasa,cand se trezeste piticul ii dau sa manance niste fructe si iesim in plimbari
Zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

LA MULTI ANI FETELOR!!!! SA AVETI O PRIMAVARA FRUMOASA!!!

La multi ani Laura, sa fii iubita si fericita!

La multi ani Denis, Oana, Mattia!! (scuze de intarziere)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Salut fetelor!
Imi cer scuze pt absenta,dar am lipsit motivat.Am tot stat pe la spital pt eco,rmn,colonoscopie,etc.
Se pare ca pana la urma nu am decat 3 hemangioane hepatice(tumori hepatice benigne),dar unul singur e mai interesant:6/5 cm si o caverna in el.Astea apar datorita hormonilor,in sarcina,etc.Ca inainte de sarcina eram ok,acum sunt ca o masina care trebuie dusa la remat.
Dar asta e ,bine ca nu e decat atat.O sa aflu sapt viitoare toate rezultatele.
Gata ,incetez cu dicutia despre mine.
Acum incerc sa ies din butoi si sa recuperez ca mai am de citit cateva pagini.
V-am citit,dar eram asa stresata ca nu-mi ardea de nimic.
Am realizat ca era asa usor sa ma plang ca nu mai pot cu bb,ca sunt obosita si cand ma stresam cu investigatiile mele,nu-mi doream decat sa fiu ok, sa ma oboseasca oricat,sa-mi termine mainile de la cele 9.5 kg numai sanatoasa sa fiu sa-l cresc.
Asa ca fetelor iesiti din butoi(cele care sunteti),iar celelalte bucurati-va ca vine primavara,toate-s bune si ne trezim in fiecare dimineata langa puiutzi nostri.
LA MULTI ANI si sa avem o primavara super!
Acum ma bag la citit sa recuperez.
de 1 Martie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

La multi de 1 Martie.va trimit cate un martisor si o floricica tuturor mamicilor si fetitelor din partea Lui Denis..
Leti ma bucur ca nu e nimic grav.doamne ajuta sa iti vina si urmatoarele rezultate bune.si asa cum zici cel mai minunat si important lucru e sa ne trezim sanatosi langa puiutii nostri.lma pirsicutei tale dulci ptr ieri.
Ada sanatate sotului.doamne ajuta sa nu fie nevoie de operatie.


Va pup pe toate si sa avem o primavara superbaaaaaaa....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Carmen bafta cu noua bona! Bine ca nu a fost decat o sperietura, din pacate de acum tot or sa fie cazaturi. Fiica mea are genunchii in permaneta plin de vanatai, mie si groaza cand ma gandesc ca baietii sunt si mai nazdravani.

Muraturica cred ca e ok sa bea lapticul mai repede, nici SIlvi nu are rabdare o jumatate de ora mai ales ca de obicei dupa masa vrea somnic.

Fleur ce vorbaret ai tu acolo, bravo Eric!!!!

Leti mulata sanatate!

Silvi isi face un obicei in a se culca o data sau de doua ori pe zi singurel. In timpul il culca mama in patutul lui, eu il culc seara langa mine in patul mare.

Si tot la capitolul cra cra, dupa o pauza de vreo 3 saptamani si-a diversificat limbajul de la ba, abu, bb am trecut si la mma sau ma...
Si a invatat sa plescai din limbuta , e asa haios cand face ca un calut.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Ali,La Multi Ani si lui Denis!

Mergi la inceput