Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *10*

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

buna seara

Michella Jade multumim de intrebare, noi suntem bime acum, dupa 1 luna si 2 saptamani in care am ft pe tratament antiviral, nustiu ce fel gripa, viroza am avut eu cu fetita, dar tare greu ne-am revenit, pina la urma efectul cred eu ca si-au facut homeopaticele.
Despre noi nustiu ce sa spun, vorbit cam tot, activa toata ziua, alearga, se joaca singurica, cind o ia pe mami de mina sa mergem la castelpatul pliant de la primul etaj l-am facut castel si de atunci mereu zice ca merge la castel
Eu m-am saturat de timpul rece, vreau caldura, soare...uff cind va veni vremea asta oare?

Eu incerc sa va citesc aproape in fiecare zi, May imi pare rau de ce a patit Bea, si eu cred ca a ft mai mult de la fortat ca a vomat , ma bucur ca totusi in urma analizelor si investigatiilor, totul e in regula.
Mihaiela ce ai scris tu despre situatiile patite cu baietelul, eu nu am trecut, poate ca sunt prea exigenta cu mine si mereu verific orice, insa eu daca as pati-o cu fetita, iarta-ma dar nu as permite mamei sa stea cu copilul, as intelege si as cauta alta posibilitate.
Poate ca eu lucrez de acasa si sunt 24/24 cu ochii pe ea..odata ce alegi ceva in viata cred ca iti asumi si careva riscuri care pot fi intelese sau evitate prin discutie sincera..nustiu sper sa nu te supere mesajul meu
Camadyasa sot vreau si eusa mearga el la shopping si sa mi aduca cadouri chiar cu riscul de a le schimba...dar nu este asa el imi da bani...dar timp liber nu prea

Anca felicitari pentru cuc, sanatos sa fie, il vei iubi la fel de mult ca si pe Iancu

numai tin minte ce sa mai discutat pe aici, poate de kg ale copiilor, si noi suntem in categoria modelelor cu siguranta, duminica ne-am cintarit si avem in jur de 9.800 dar nustiu daca cintarul era unul bun,asa ca poate avem si mai putin nustiu

eu cred ca sunt copii alintati, si aici nu e vorba de prea multa dragoste sau prea putina, e vorba despre limite care se impun de catre parinti pentru copil in diferite situatii, la noi pina nu demult a ft perioada de aruncat pe jos, gresie si se lovea cu capul, apoi se ridica si se lovea cu capul de mobilier...si nu e vorba de lipsa de atentie ca sunt cu ea toata ziua, ci e vorba despre personalitate ei, am inteles acest lucru...evident cu explicatia nu a mers, asa ca am evitat-o o perioada pina, ea poate a inteles nustiu ca nu mai face de atuni, pur si simplu nu reactionam in nici un fel la crizele ei. Acum isi arata personalitatea in alt mod, arunca cu orice jucarie obiect in pereti, pe jos, oriunde, uneori mii greu sa ma abtin, mai ridic tonul, ea simte ca ma enervezi si se linisteste apoi o ia de la capat...incerc sa-i atrag atentia cu alte lucruri, uneori imi reuseste alteori nu...

hai ca am scris prea mult
o seara cit mai frumoasa sa aveti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sept-Oct2011 spune:

Buna dimineata !!!

Haideti la un capitol nou,in care sa curga cu vesti bune si veselie !

Capitolul cu numarul 11


Lali

Mergi la inceput