Eurovision 2013

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Eros Ramazzotti. Cu accente manelistice pe partea instrumentala.


Si in plus cantata intr-o italiana absolut PE-NI-BI-LA.Nici din intamplare nu a nimerit vreun accent sau vreo dubla...De ce sa alegi sa canti intr-o limba care iti este absolut straina???

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria-Cris spune:

chiar ma gandeam de ce nu zice nimeni nimic de limbile folosite, deci ma bag..Is it just me, sau multi chiar n-au treaba cu engleza? (a se vedea treaba cu "buddy" pe post de "bade" care m-a amuzat teribil aseara). In plus, o fi melodia Luminitei Anghel Golden Eye, Skyfall sau mai stiu eu ce, in capul ei (mult prea coafat, daca ma intrebati), dar engleza e mai rea ca a lui Iliescu. O sa ziceti ca si Beyonce i-a dat-o cu "if I was a boy", ce daca tranteste si Luminita noastra un "as if it was"...
Sincer, nu mi-a placut niciodata Elena Carstea, dar macar la engleza n-am ce sa-i reprosez si melodia chiar suna bine, imi da un sentiment de sinceritate...sa vedem ce face in seara asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

car'va'zica se pregateste terenul pentru castigatoarea selectiei nationale: Elena Carstea...

mie imi place Elena, cu voce sau fara voce tot imi place, ...dar ati ascultat piesa ei?...nu imi pare departe de piesa cantata de Turcescu...poate o mai aranjeaza din butoane pana la finala

cica: sa castige cei mai buni!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

...aseara nu m-am uitat la prima semifinal - pentru ca nu am fost acasa ... dar astept sa vad semifinal din seara asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

1. comentatorii - mai naspa ca ieri (daca se putea asa ceva)

2. primii concurenti - naspa
3. d-nitza cu fluturi ... cauta pe cineva sa ii sparga zidul , nu prea le are cu engleza, cu cantatul si nici cu dansul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

piesa 3: ooo ooo ... plictisitor ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

alinuk, esti pe aici!? nenea asta zice ca alearga mai tare ca un tren ... ce face CFR-ul se lasa jignit asa?!!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

Prezentarea ma enerveaza ca si aseara , glume rasuflate , numai ca acum parca sunt imbracati in pungi de plasic poate promoveaza reciclarea si nu sunt eu la curent cu noutatile, Ovi arata ca Rumburak iar celalalt...sexi balamuc.Primele piese mi se par slabe, la ultima ma luase somnul.Mi se pare mie sau fata in rochie neagra din "camara verde"...ha...ha ...e asa de alba de parca e zombi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Stiu ca eu numai critic, dar nu am ce zice de bine ... ce sa fac!?

Nenea dansator de la what is love astia e penibil de-a dreptul. Ea nu impresioneza cu vocea , nenea de la clape nu se aude cand le zice din gura.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mistral spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sunny71

Prezentarea ma enerveaza ca si aseara , glume rasuflate , numai ca acum parca sunt imbracati in pungi de plasic poate promoveaza reciclarea si nu sunt eu la curent cu noutatile, Ovi arata ca Rumburak iar celalalt...sexi balamuc.


,ce bine i-ai descris

Good evening

Limba engleza pare oficiala in seara asta,o vorbeste/canta care cum poate.Nu mi-a placut nici o piesa pana acum,doar vocea numarului 3



Mergi la inceput