Dieta hiperproteica & alte ghivece de diete*2

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmencat

Citat:
citat din mesajul lui caress

Eu nu beau, ca nu am o ora inainte de cafea de dimineata...

Gata si cina mea, sper doar sa fie ultima! :) Doua linguri de sote de mazare cu o bucatica de somon la gratar + o turtita de tarate si un pic de salata de sfecla.

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...


pai... dormi! ca sa fii sigura!

Cand viata iti ofera un vis care iti intrece de departe orice asteptari, nu e de bun-simt sa jelesti atunci cand se sfarseste.


Am dormit pe naiba, tot la 2 m-am culcat... Si am mai rontait niste kiwi si vreo 3 feliute de mar.Asa ca sunt in grafic!

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

ce slaba miscarea pe aici...se vede ca e weekend
eu m-am tratat si eri si azi cu omleta cu ciuperci si sunca slaba de pui plus branza si ardei grasi , azi mai am in gind o ciorbita cu legume si fasole verde cu piept pui
am descoperit niste ceaiuri super bune de la fares, se mumesc" silueta perfecta", daca intereseaza pe cineva,
unul se bea dimineata pe stomacul gol si ajuta la digestie si altul intre mese, sunt placute la gust, au in compozitie scortisoara
va doresc o duminica placuta, si fara abateri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elf spune:

buna dimineata, asa pe la 1...

Sa avem o primavara frumoasa si cu kg in minus!sper ca sunteti afara pe vremea asta..

eu sunt pe baricade, nu am calcat stramb prea tare...adica ieri am fost la mama si am gustat un carnacior de casa cu varza murata, mai mult varza decat carnacior...
am facut si provizii: gulii, fasole verde, ciuperci, fructe. inspiratie sa am sa le combin corect.

weekend placut in continuare!

mami de din 10.08.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

dulcetica,
la mine meniul e stabil adica batut in cuiede aia nu prea vad rostul sa scriu, nu ma abat orcum, am facut orcum schimbare la protecia am trecut pe proteine mai sanatoase,
meniul meu:
albusuri de ou fierte
piet pui sau curcan
peste
legume aburi
rar 1/2 ligurita de glugoza cu apa pt energie
cafea +lapte de migdale
rar seminte floarea soarelui, bostan, chia etc, moderat cantitae mica

szivarvany,
cum stai cu noul meniu? la kg,
sant curioasa daca fructele au influentat kg in + sau -
sa ma anunti cand vrei as incepi o hiperproteica din nou, poate o incepem impreuna , eu nu mai am chiar mult pana la telul final, dar vreo 3 saptamani stau cuminte ca vad un nene doctor chinez si ma pus sa beau multe ceaiuri
cred ca m-am simtit atinsa in orgoliu cand fetele miau zis ca nui sanataoasa of ce sa fac daca cu asta am slabit si da rezultate poate o fi poate nu, si eschimosii mananca numai carne si chiar gras......
cine sant eu sa le bag legume pe gat
dacai ghiveci atunci ghiveci sa fie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

doar atata va rog sa nu ma stresati cu cantaritul pt ca asta m a demoralizat zilele trecute, asa ca rescriu inca o data: NU ma cantaresc.
Multumesc frumos.

Bella, eu am tinut de 3 x hiperproteica si n am avut absolut, dar absolut niciun side effect, asa ca sigur ne mai intersectam cu ea amandoo Ca doar scrie foarte clar efectele ei :-) nimeni nu moare :D

Eu azi nu declar nimic, sa fie clar si asta :-))) Astept cu interes urmatoarele 4 saptamani, hihihi.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

szivarvany,
nu vreau sa te superi pe mine dar poate greseti ca nu te cantaresti in fiecare zi, eu ma canteresc in fecare dimineata e primul lucru pe care il fac, inainte de a bea apa, asa vad ce am facut cu o zi in urma, daca m-am lacomit prea mult si am avut portia prea mare inseama ca pe ziua de azi trebuie sa am grija, nu las la saptamana ca se aduna prea multe kg la cantar si e mult mai greu de controlat si emotional dezamagirea mai mare, asa cantar in fiecare zi controlez mai usor, chiar daca sant zile ca e normal sa mai ai o rententie de apa de ex: de cateva grame plus ceea ce nu ar trebui sa te ingrijoreze,
sau vezi la ce schimbari ai facut in dieta sa poti modifica pana nu e prea tarziu, eu zic sa te mai gandesti cu cantaritul si poate ii dai o sansa , ce zici daca privesti partea pozitiva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Si eu sunt pentru cantarit in fiecare zi, sau macar la doua zile...acum depinde si de cum reactioneaza organismul fiecaruia, e usor sa te descurajezi daca nu vezi nimic in ciuda eforturilor pe care le faci...

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Eu am luat-o de vreo trei zile , asa, usurel, si cu un pic de miscare.Nimic deosebit, doar exercitii de tonificare, abdomene, etc.SIMT EU CA AJUTA FOARTE MULT!

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

un kg acolo inplus la cantar sa nu il vezi niciodata descurajator, sau negativ chiar sa fie 2 kg in plus, principalul e sa nu lasi sa se adune mai mult de 2 adica mental sa iti spui e ok 1 sau 2 plus sau minus, ocre ar fi, de ce.. mai e perioada cand mai ai o retentie de apa la ciclu etc, fi optimista, gandestete la cate kg deja ai pierdut si la ce rezultate deja ai ajuns,
daca intri in negativ si stiu cum e am fost acolo, renunti usor, si nu mai vezi rezultatele, asa ca nu te las


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui BellaDonna

un kg acolo inplus la cantar sa nu il vezi niciodata descurajator, sau negativ chiar sa fie 2 kg in plus, principalul e sa nu lasi sa se adune mai mult de 2 adica mental sa iti spui e ok 1 sau 2 plus sau minus, ocre ar fi, de ce.. mai e perioada cand mai ai o retentie de apa la ciclu etc, fi optimista, gandestete la cate kg deja ai pierdut si la ce rezultate deja ai ajuns,
daca intri in negativ si stiu cum e am fost acolo, renunti usor, si nu mai vezi rezultatele, asa ca nu te las


mamica lui Ana Maria

Nihil Sine Deo!


Salut!
Bella ,are perfecta dreptate.Orice kg in plus e un semnal de alarma ca maninci mult ,gresit, prost si trebuie sa mai tai din mincat seara ,combinat dezastruos si la cantitati.
Declar ca hiperproteica are efect ,daca te tii de treaba.
Am mincat cam aiurea simbata si duminica.Nu exagerat cantitativ ,dar ieri am mai mincat o felie de cozonac ,plus pomelo si o portocala.Azi nu mai aveam abdomenul plat ,ci bombat ,de la fructe.
Dar am terminat-o cu mincatul pe la 18 si in mod surprinzator ,inca nu se cunoaste nimic la cintar.
Declar tot 60kg.Poate ar fi fost mai bine daca aveam sub 60,dar daca maninc ,n-are sens sa ma pling.
Saptamina asta sint super atenta sa nu pun nimic.De vineri prapad si apoi ma intorc pe baricade.
Tot citindu-va meniurile voastre m-am apucat de fructe!Deci nu e din vina mea ,sa fie clar!





Mergi la inceput