Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #5#

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lacramioara2 spune:

Asa deci la Budimex e Angelique.
Repet, si eu pot veni la orice ora.
Trimit numarul de mobil pe PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Lacramiora nu stiu daca e acolo. Am banuit pt ca acolo zicea ca a fost ultima data.
Si eu am dormit tot pe scaun acolo. in salonul vecin erau 5 patuturi iar mamicile au intins paturi pe jos si acolo dormeau
pe jos, ca sarmalele. eu am vazut cu ochii mei. asta e budimexul.
am zis atunci ca daca nu e o situatie de viata si moarte...eu acolo nu ma mai internez pt nimic in lume! angajez asistenta acasa, dau mita, fac orice numai in spital sa numai fiu si nici copilul meu ca nici cu ei nu se poarta prea frumos. si am dat la spaga... numai eu stiu. degeaba.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Bubu, daca medicamentul e lichid, ai incercat cu o siringa fara ac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacramioara2 spune:

Bubu, tare rau imi pare de Nicholas, ca d e una nu e ta si tot asa din pacate, sper sa treceti odata si peste colici si peste reflux si sa va relaxati.
Mi se strange inima ori de cate ori citesc despre probleme ale copiilor, dar asta e viata, vom avea aceasta grija a puiutilor vesnic de acum inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacramioara2 spune:

Hai ca iar am scris in pasareasca, voiam sa zic ca daca trece una vine alta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aschiutza

Bubu, daca medicamentul e lichid, ai incercat cu o siringa fara ac?

------------------
Still looking for pieces of heaven...


mai merge si cu tetina. pus respectivul sirop in tetina fara biberon doar o tetina... daca e mai gros se poate largi.
dar mai sunt si personalitati ca si fi-mea care nu servesc nici macar din tetina. o pacalesti o data...a doua oara impinge si tetina si scuipa tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

fetelor va multumesc din suflet ca va ganditi la noi,sunt cu sotul mi a adus mancare ruficienta,sendvisuri cu carne la gratar sa pot sa pap pe furis.sunt la grigore alexandrercu,daca am nevoie de ceva va spun.deja suntem pe antibiotic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Ary, sunt destul de calma si mereu atenta sa nu ii mai provoace nimic o criza de plans. La durere cred ca reactioneaza asa . La vaccin a facut urat si la schimbat cred ca a dat cu piciorusul in pat si s-a lovit si s-a pus pe un plans asa de grav.
Bubu si eu am un cumintel scump si drag, nici colici nu are. De vreo 2-3 ori mi-a plans mai mult pana acum si atunci de la fier. Din pacate, e un copil mai fragil. El e dulce, puternic, ambitios si minunat si sunt sigura ca pana la 1 an o sa rezolvam problemele pe care le avem. Citesc atata dragoste prin ceea ce scrii despre Nicholas... Te inteleg atat de bine!!! Nu am trait nicicand o dragoste mai mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Aschiutule, asa am si inceput, cu seringa aia de 3 ml, pt ca ii dau 1 1/2ml, insa a fost greu, ca e raaaaau la gust, numai cand il miros eu si mor! la inceput a luat, ca eu ii mai dau cu lingurita Gripe Water sau ceiut mai ales cand sughite si e invatat sa deschisa gurita, insa in clipa cand a realizat ce gust oribil e, nu a mai deschis-o, nici daca l-am apasat pe barbita nicicum, toooot impingea totul cu limba afara.Asa ca metodele care au ramas au fost:fiindca lichidul e grosut, il pun pe degetul mic si il dau asa,sa suga, ca degetzelul pot sa i-l pun in gurita.Fac asa cu juma de compozitie si restul de injectie il pun repede intr-un obrajor:) si cu toate strambaturile, il inghite, incet, mestecand la el, in niste grimase de iti vine sa nu imi mai dai never! Mai scrie acolo si e bine de retinut ca sub limba centrii de gust sunt mai slabi si de regula e bine de pus medicamentul sub limba, nu pe!
dar! ii face bine vizibil.
Ideea e ca azi a scos o singura data laptic, era mort e foame, daca stomacelul lui nu mai retinea nimic, - a papaaaat constiincios; il tinem 30-35 de minute pe umar apoi, drept, (asa a spus dr, obligatoriu), a mancat bine si s-a odihnit si a fost vesel, deci medicamentul e bun, functioneaza rapid.Inca nu il las pe spate complet-de altfel e complet nerecomandat la bebeii cu reflux- asa ca fac eu pe caruselul, dar m-am mai linistit, sper ca acum sa recastige si el greutatea care ar fi trebuit in mod normal sa o ia in acest timp..

Mena..adevarat, acum simt ca exist cu adevarat, ca am un rost, ca respir viata, ca puiul asta e Universul in care imi doresc sa ma pierd in fiecare secunda ca sa fiu fericita..O dragoste care ma hraneste cu bucurie si emotii adanci in fiecare zi si in fiecare clipa.. Imi iubesc baietii, sotul meu minunat si puiul asta mic si cuminte care ne-a zapacit de dragoste si ne pune zambete pe chip in fiecare zi atat e usor!Pupam cu drag un Gabriel scump si invingator!

Angelique, ce bine ca esti ok si ca pui un pic de energie la loc, pai fara sa mananci nici sa nu iti treaca prin minte ca ai avea puterea care iti trebuie in momente din astea! suntem cu sufletul si gandul alaturi de Stefanut si tinem pumnii si ne rugam pentru voi sa fiti sanatosi si sa va faceti bine.Nu mai stiu cine iti recomanda sa incerci sa ajungi la dr care l-a 'reparat' pe baietelul de la Constanta, caruia nu i se mai dadeau sanse, el era un caz grav si a fost ok..Te rog sa revezi mesajele si sa il cauti pe cel cu numele doctorului, si-gur va ajuta!!Crisoveanu parca?nu mai stiu, imi pare rau, am uitat..
Multa multa sanatate!!

Lacramioara

Ela, aici chiar sunt tetine speciale pt luat medicamente, in spate, in loc de clapa aia de agatat snurul, au o chestie mica, un recipient de 5 ml, in care pui cat medicament lichid ai nevoie, insa asta zic eu ca poate fi folosita la ceva cu gust bun, ca la ce gust are ranitidina asta....brrrr, no way!
Au au au, ce povestesti tu despre saloane, mamici si pitici la spitalul ala e horror! feriti-va de el!

In alta ordine de idei, feteleeeeeeeeeeeeee, ne-am luat biletele pentru Romania!! la jumatatea lui iulie suntem in tara,cei trei muschetari, o punem de o intalneala intr-un parc bucurestean unde putem sa ne invartim carucioarele? (deja am facut rost de un carucior pt cand venim,in tara, nu risc sa il luam pe al nostru, ca la aeroport le fac praf cu aruncatul, am vazut la cateva prietene..Mai trebuie sa gasim scaun de masina)
Sper din suflet sa reusim sa ne intalnim macar doua ore, ca puiutii sunt maricei atunci si tocmai in perioada de dragaleala maxima si lipiceala extrema, scumpii de ei!!

Fetelor, ce mai stim de Deny a noastra??Denyyyyyy unde esti, cum sunteti??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Bubule, ce frumusete ai tu acolo!
Abia astept sa ne intalnim!!!

Mergi la inceput