Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #5#

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Acelasi raspuns antibiotic pt klebsiela,analiza pt intojeranta la lactoza,le eliminam pe astea si apoi mai vedem facem alte investigati mai amanuntite.Eu pana atunci stau pe scaun si dorm pe scaun.Nu am papat nimic de ieri ca nu ne lasa in camera cu papa.Sunt devastata,simt ca o iau razna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S.ellena spune:

Angelique, draga de tine, trebuie sa fii puternica pt puiul tau si sa-i dai si lui forta ca sa se faca bine. Nu se poate macar sa-ti aduca cineva un sandwich si un iaurt de baut si sa-l mananci repede pe hol, langa usa salonului? Nu poti sta asa nemancata, ai nevoie de forta multa. Ma rog pt tine si puiul tau sa fiti bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Draga de Angelique..ce suflet au Doamne asistentele alea de o lasa nemancata?? ca ar putea lejer sa ii aduca ceva de la cantina, macar, nu sa ii spuna ca nu e voie cu mancare acolo, ca doar trebuie, exact cum zice si S.ellena, sa fie puternica si sa reziste eroic pentru puiut..Ce oameni, incredibil cata lipsa de omenie intr-un spital de copii..mi se face frig pe spate..of, iubita..Multa multa multa sanatate si putere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

Angelique ai nevoie de multa putere pentru copilul tau.trebuie sa
manancu.un iaurt,o banana,orice.te poate inlocui sotul 5 minute.sanatate multa la baietelul tau..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Nicoleta si noi patim la fel si cu scutecele si cu petele pe body. Cred ca Pampersii nr1 si 2 nu sunt facute pt cantitati mari dintr-o data si nu absorb repede.

Angelique, Doamne prin ce treceti. Musai sa maninci! Altfel daca te imbolnavesti si tu, cine are grija de bebe?

Bubu, sa treaca! Uff cind credeai ca ai scapat de colici

Mena, ai mei copii amindoi isi tineau un pic respiratia...

Lili are nasucul infundat si tuseste un pic. Temperatura (in fundulet ) era 37,4 . Inca nu m-am hotarit daca sa ma duc la doctor... Mi-e groaza ca luam de pe acolo ceva si mai urit din sala de asteptare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacramioara2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui angelique_19

Acelasi raspuns antibiotic pt klebsiela,analiza pt intojeranta la lactoza,le eliminam pe astea si apoi mai vedem facem alte investigati mai amanuntite.Eu pana atunci stau pe scaun si dorm pe scaun.Nu am papat nimic de ieri ca nu ne lasa in camera cu papa.Sunt devastata,simt ca o iau razna.

Mamica printului Stefan Lucian

Angelique, eu sunt din Bucuresti, zi- mi unde esti internata si vin sa iti aduc ceva de mancare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

Angelique, multa putere! am dormit si eu pe scaun, e ingrozitor de obositor, trebuie sa mananci ceva, chiar daca pe ascuns.

Mena, daca e spasmul nu ai alta solutie decat sa te inarmezi cu rabdare, sa eviti momentele care i-l pot provoca si va trece cu timpul. Sa stii ca nu e obligatoriu sa isi piarda starea de constienta, noua nu ni s-a intamplat niciodata, atat sa fii pe faza sa ii sufli pe fata, eventual sa ii dai cu apa rece pe fata, daca poti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pyaoliang spune:

Angelique, ii dorim multa sanatate lui Stefanut iar tie putere sa fii alaturi de el. Trebuie sa mananci ceva, sa incerci sa te odihnesti cumva...Off, ne gandim la voi si ne rugam sa treceti cu bine si cat mai repede si peste incercarea asta.
Bubu, si voua va dorim muulta sanatate si sa treaca pb cu tratamentul prescris.
Mena, si Victor a avut 2 crize cum le descrii tu; M-am speriat teribil. El a plans asa urat dupa baita, cand il imbracam, i s-a facut brusc foame si s-a pus pe un plans...prima data am zis ca e din cauza ca nu stie sa planga, pt. ca pana atunci nici nu plansese...deloc, decat cand s-a nascut. Nu-i vazusem nicio lacrimioara pana atunci. Bine ca stiu ce sa fac in cazul in care se mai intampla...sa speram insa ca nu se repeta.
Dana, insanatosire grabnica lui Sebi, sa se faca bine pana la botez!
Ioana, minunea cumintica si frumoasa.
Cellena, S.ellena...ce fetite frumoase aveti voi acolo!!!
, sa auzim vesti mai bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Aschiuta, Mena,de cand vorbiti voi de tinut respiratia, mai sa scol copilul cand doarme super relaxat, ca mi se pare ca nu aud nimic si imi lipesc nasul de al lui.Saracutul Nicholas, e prea cuminte pentru ce mama truli are.. Nu mai pot dupa el, fetelor, e cumintenia intruchipata! se scoala cu gura pana la urechi si sta acolo cuminte si se joaca in patut sau in pat, se uita la bufnitzucile de pe perdea si vorbeste in legea lui.. NU plange, plange numai de burtica..Azi noapte iar nu am avut colici, dar a vomat mult, iar medicamentul i-l dau greu, acum am citit despre alta metoda, asa ca mai incercam si altfel chinuiala..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Angelique eu stau aproape de budimex. Daca ai nevoie de ceva spune. orice. Lasa jena de-o parte ca am stat si eu in spital cu baiatul si stiu cum sunt tratate mamicile.


Mergi la inceput