Fiv Turcia - 4

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Buna seara.
Tayfun mi a zis ca face IMSI indiferent de spermograma sau de ovule. Sa fie sigur ca totul este ok.
In ceea ce priveste congelatul cred ca o sa imi congeleze numai blasto. Cel putin asa am inteles eu. Sunt foarte zgarciti cu informatiile. Toate raspunsurile sunt de genul: noi facem tot ce credem ca ajuta pentru reusita si o sa vedem data viitoare.
Si eu sper ca macar sambata, fiind ultima intalnire, sa mi dea ceva informatii.

2 IUI nereusite Clinica de fertilizare Bucuresti, 1 FIV, 2FET nereusite Genesys Bucuresti. Sotull OK, eu relativ OK - trompa dreapta putin permisibila, trompa stanga se banuieste obstructinata. Ovar stang rasucit dupa uter.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Avem doua PUPO aici! bebel si Cristina multa liniste va doresc! O sa avem noutati frumoase la început de martie.
Nelay urari de bine si tie!

icei tuturor!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadali spune:

O zi de primavara insorita v-a doresc. V-a tin pumnii, s-a reusiti in tot ce v-ati propus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Cristina embrioni puternici si lipiciosi iti doresc sa ai si sa ne anunti peste 12 zile o beta mare mare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

O primavara frumoasa si linistita sa aveti!


-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozititiv
DOAMNE AJUTA-NE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floryma spune:

va pup fara exceptie....

va urez un martisor sau fetelor care deja sunt in asteptare sau in plina procedura (vreau_bebel, nelay, cristina ...) si tuturor aspirantelor acelasi martisor care daca o sa vine mai tarziu in cursul anului............

numai ganduri de bine.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Dragelor, o primavara extraordinara va doresc!
Multa energie si liniste in fiecare moment al vietii voastre!


PS. Ma zgaraie pe retina si nu ma pot abtine... Nadali, "v-a" si "s-a" in cadrul mesajului tau se scriu intr-un cuvant.
Stiu ca nu poarta acest tip de corectie, deoarece le fac si eu, insa aici e prea evident

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

dragelor

Va doresc o primavara minunata, plina de vesti bune.


2 IUI nereusite Clinica de fertilizare Bucuresti, 1 FIV, 2FET nereusite Genesys Bucuresti. Sotul 30 ani, OK, eu 36, relativ OK - trompa dreapta putin permisibila, trompa stanga se banuieste obstructinata. Ovar stang rasucit dupa uter. Nici o sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Fetelor cand am fost acum la toaleta pe servetelul alb am observat ca un bulgaras(cred ca un fel de crinone scurs si intarit)cam de 1 milimetru care era colorat intr-un fel de caramiziu. Am observat si pe slip o pata mica-mica,poate mai mica decat emoticonurile astea, aceeasi culoare, un caramiziu deschis asa. Mi-e teama rau sa nu-mi vina CM , dar sunt totusi abia a 7 a zi de la primul transfer si a 10 a de la punctie. La primul fiv CM mi a venit mult mai tariu, cam a 14 de la punctie, la doua zile dupa ce intrerupsesem tratamentul.


-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozititiv
DOAMNE AJUTA-NE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Dragele mele,

Sa aveti o primavara frumoasa, senina si plina de bucurii.
Dorintele sa ni se indeplineasca tuturor si ne gravidim cu toatele.
Transmit un ghiocel si un martisor virtual fiecarei turcoaice.


Vreau_bebel nu mai cauta semne, stai linistita, bucura-te de soare, sintetizeaza vitamina D (de la soare).
Te inteleg, asteptarea e grea, si eu ma analizam pe fata si pe dos, dar ai fost la cel mai bun medic, sa avem incredere in cunostiintele si darul lui.
Te pup.

Mergi la inceput