Fiv Turcia - 4

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Aici nu ai nici inconvenient, ca nu dureaza mai mult de un minut - doua
Pai cum a golit-o inainte? Ca asta se face dupa, nu?
LE: vorbeai de punctie neuronu' meu e cam in pauza!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Vreau Bebel sa va ajute Dumnezeu! puiuti tai sa ramana lipiciosi pana la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Vreau bebel bafta multa in continuare si in curand sa ne scri de burtica ta frumoasa.
Fetelor va multumesc ffff mult pentru gandurile voastre frumoase. Va pup si va doresc tuturor cat mai curand bebei sanatosi si frumosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ploaiedevara spune:

Buna fetele! Ma alatur si eu voua fiindca intentionez ca prin iulie, august sa incerc si eu un fiv pe plaiurile otomane. Felicitari mamicilor si gravidutelor si asteptam si noi, aspirantele, sa ne gravidim...
vreau_bebel, te asteptam cat mai curand cu simptome
ciuripica, s-ar putea sa fie doua profe' in acelasi timp la Istanbul
nanne16, felicitari si sa dea D-zeu sa ai o sarcina usoara si fara probleme
lorelai, ai o fetita superba. Sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa!
Eu am un FIV+ET nereusite, ambele cu cate 2 blasto la Polisano Buc, asta dupa 2 operatii pentru hidrosalpinx care au rezultat cu scoaterea trompei drepte si clipsarea celei stangi. In rest stau prost cu tiroida...boala Hashimoto (sper s-o aduc pe calea cea buna pana in vara), mutatie PAI homozigota. Sotul e relativ bine, gigei din plin...
Aveam o intrebare pentru fetele care-au fost cu avionul. Te preia soferul de pe ambele aeroporturi (Ataturk si Sabiha)? Planul de bataie este urmatorul:
-mai, consult preliminar...se pupa perfect cu o minivacanta in Antalya; la intoarcere iau escala mai mare si ajung si la clinica. Vroiam sa stiu cam cat timp dureaza drumurile spre si de la clinica la aeroport si consultatia propriu-zisa.
-iulie Fiv. Am facut deja rezervari pe booking in ambele parti europeana/asiatica pentru toata luna iulie, urmand s-o modific si sa vad la ce hotel raman cand aflu perioada efectiva de sedere in Istanbul. Din cate am inteles de la voi se asigura transport gratuit aeroport-clinica, hotel-clinica cu conditia sa fii cazat in partea asiatica?
Acum mai ramane sa deschid canalele de comunicare cu clinica. Am zis ca prin martie, aprilie le scriu si pentru istoric si obtinerea consultatiei..
Va pup pe toate si va imbratisez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

ploaiedevara bine ai venit in harem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Ploaie de vara bine ai venit.
Buna tuturor
Ieri am avut punctia. Mi au colectat 11 foliculi din care 9 s au fecundat. Acum astept sa ma sune maine Daniela sa mi spuna ce s a intamplat cu ei.

Va pup si va doresc o zi minunata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Pup fetele dragi! Eu am ajuns acasa, mi-era dor.
Cri, felicitari, tare buna closca ai fost! Asteptam vesti f f bune!
Nelay, tu cand ai punctia?
Eu sa stiti ca nu prea simt nimic, adica decat niste mici intepaturi, ba prin stanga, ba prin freapta, parca ceva mai accentuate azi. Fetelor care ati reusit, e ar trebui sa simt in a 4 zi de la transferul de ziua 3, sau in a 2 zi de la transferul cu blasto?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozititiv
DOAMNE AJUTA-NE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_81 spune:

Ploaiedevara bine ai venit
Felicitari cristinaddr pentru oute sa fie intr-un ceas bun
Bravo vreau_bebel vei avea cel mai frumos cadou de 8 martie ,ce-a fost mai greu a trecut vor veni cele mai frumoase 9 luni,sa te bucuri de fiecare clipa. Felicitari
Ai avut dreptate, legislatia din Turcia nu permite cuplurilor necasatorite a face fiv, asa ca voi amana pana ....nu stiu cand, sper cat mai repede.
Va pup, sa aveti grija de voi si de investitie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ploaiedevara spune:

Bravo cristina, o gramada de oute ai avut
vreau_bebel, bine-ai revenit de pamant romanesc...nu incerca sa cauti semne, gandeste pozitiv esti graviduta pana la proba contrarie...asa ca, ai in burtica +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Cristina felicitari pentru recolta si acum bafta la iubit!
Bebel, bine ai venit! Eu nu prea am simtit nimic, ce poti simti la doua-trei zile de la "fecundatie"? Poate la un moment dat ceva congestie la sani (dar aici e si progesteronul pe care il iei), ceva miscari premergatoare menstruatiei (inselatoare!)... Tu sa iti iei tratamentul, sa nu te gandesti prea mult la "situatie" (eu de asta m-am si intors la birou, iar data trecuta am lucrat de acasa) si apoi pe cand beta?! Cand e programata? In jur de 4 martie? Vreau sa vad trei cifre atunci!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput