MONTIGNAC (184)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns child spune:

ANDANII cand a fost ziua ta? te pomeni ca ne sarbatorim deodata, tu, eu si fiu-meu
Musai sa incerci semintele de chia, imprumuta gustul mancarii in care le pui si in plus, tin de foame

Meniul de azi:
- paine integrala cu magiun
- omleta cu cascaval, rosii chery, ardei
- branza fagaras
- cioco neagra
- alune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Buna dimineata, frumoaselor! si -osilor!

Azi m-am cantarit, in final si aveam cu 500 de grame mai putin! in sfarsit, se misca afurisitul asta de cantar! deci 59,5.yupiiiiiiii!!! O sa ma agat de 5-ul ala cu dintii si cu ghearele! nu mai vreau sa vad 6 la cantar!

Meniul de ieri:
MD: fructe si niste prajiturele de ziua unei colege
P: salata de varza rosie, morcov, telina, cu piept de pui la gratar
G: o mineola, o banana + mai tarziu, un amestec de banane uscate si cumale.
C: o mana de seminte de floarea soarelui

Brindu, cum ? sa nu ne mai cunosti? ma bucur ca ti-ai revenit, acum ai si hard, nu-ti mai lipseste nimic. treci la treaba!
Child, La Multi Ani!!! si tie si piticului!
Somleac, si acum sunt cu gura cascata! oala de 10 litri??? Esti mama eroina!

Va si
O zi faina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ha- ha, v-am dat gata cu oala mea? na stati asa sa va mai spun aseara mai era doar intr-un castronel de-al Ilincai si asta in conditiile in care eu nu am mancat. Pe astazi le-am facut fasole uscata cu carnat prajit.

Eu ieri am fost pe aratura, a venit o fosta colega si ne-a servit cu bunataturi de ziua ei.N-am putut refuza nimic mai ales ca ea a plecat acum un an de la noi in pensie de boala cu ciroza hepatica, sincer n-am crezut ca o mai vdem pe picioare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Felicitari Ninha Esti super tare

Am gasit gris integral la un plafar. E prima data cand am gasit asa ceva deci vor fi mai conforme de acum galustele din supa Din pacate e cam scump, 10 lei e 500 de gr.

Caress, carnea si branza sunt lipidoproteice. Iaurtul degresat nemaiavand grasime e normal sa fie proteic. Cel mai simplu e sa faci combinatiile asa:
- alimentele cu IG<35 se pot combina cu lipide
- alimente cu IG 35-50 nu se combina cu lipide( meniuri glucidice)
- alimente cu IG >50 sunt interzise
Proteinele nu se socotesc in nici o combinatie. Conteaza IG si lipidele.

Dana, nu stiam ca ai schimbat prefixul dar ma bucur ca nu resimti in nici un fel chestia asta

Roxanaz, o reteta pt puiul cu lamamie si masline?

Brandu, bine ca ti-ai reparat calcul. Esti cuminte?

Gena, where are you?

O zi faina va doresc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisoaro refuz sa raspund la intrebarea asta..cert e ca nu am nici o sansa sa o ajung pe ninha

da cel putin am apucat si eu sa dorm 7 ore...ca in ultimile sapt dormeam cate 3-4

si beau si multa apa... adik mai multa ca de obicei care era spre 0...acu beau cam la 2l de apa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Brindu da de ce frate sa dormi asa putin?? as fi in pat zacand in locul tau..

Puisoaro, nimic special: am aruncat in vata pulpe de pui, date cu sare si piper, un strop de vin deasupra, putin ulei de masline, cimbru uscat, si 5-6 felii de lamaie printre bucatile de carne, plus o mana de masline aruncate deasupra. la cuptor, pana-s gata, eu dau drumul la grill inca vreo 6-7 minute sa fie rumenite frumusel. am facut spanac si mazare sotata in unt, la alegere - ca garnitura.

Somleac, deci iar ai grupa de copii interaga acasa? spor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

roxana is ff stresata..+ cand apuc sa dorm se trezeste vreun crizat/crizata sa urle pe strada (de prea mult alcool) sau ieri de exemplu adormisem pe la 2 noaptea si la 5 vecinu meu asculta BBC news(bucurie ca s-a intamplat sa o faca si pe la 3 dimi!)..O TARA PLINA DE SHOCATI

meniul meu azi:
Md: paine de tarate cu kaiser (gasesc la magazinu polonez..nush ce are in el ca scrie in poloneaza da nu arata nici un E)
G: lapte cu ceai, 2 napolitane mici(polonezi si astea)
P: sos cu brocoli
G: portocala
C: prune

mi-o adus mama la cunostinta o treaba...tot citeste diverse chestii medicale..si se pare ca si tiroida iti poate crea pofta de dulce..cred ca nodulii mei imi gadila poftele astea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisoaro ai auzit de dieta de schimbare aa metabolismului(dieta daneza)?ca tu erai cu hipocaloric ca sa se miste cantaru

ma gandeam sa incerc...pare restrictiva rau...dar din ce am vazut singura chestie care e clar e ca nu ai voie sa mananci intre mese...in rest are di tati..: legume, fructe, brinzeturi, proteine...restrictioneaza numai cantitatea...ma bate gandu tare sa o incerc sa ma pozitionez undeva sub 70...dar trebe sa fac mai intai rost de un cantar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns big_boy spune:

ninha, felicitari pt perseverenta :)

Meniul pe ziua de azi

Dimineata: suc fresh (rodie, mar, portocala)
Pranza: supa linte + spanac fiert + conopida prajita
Seara: probabil o salata maaare, eventual cu ceva peste la conserva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

liviu nu mananci nimic intre mese?

Mergi la inceput