MONTIGNAC (184)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
somleac, mama, oala de 10l. super! spor la trebi in casa. ce contine edamer?? e cah?
eu am fost relativ cuminte, acum iar stagnez... dar na, in week end am mai dat pe de laturi. nu stiu la ce mi-o fi gandul

o zi buna sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Buna dimineata
De cand am avut o iesire cumplita saptamana trecuta (culminata cu chips si bere dupa masa neconforma), m-am decis sa fiu mai stricta. Ca prim pas am eliminat complet fructele si nucile/alunele din alimentatie, macar pentru cateva zile. Si se vede, cantarul o ia in jos frumos de tot.

Meniul de azi:
MD: un iaurt cu seminte (inmuiate ) de chia si o lgt de miere
Am gresit si cu o patratica mica de praji, e ziua unei colege
Pranz: doar cateva cubulete de branza si 1-2 ou/a fiert/e, ca ma duc la dentist in pauza de masa
C: inca nu stiu.

Liviu, superb meniu. De ce mult? pentru salata e loc intotdeauna
Cristina, imi pare rau pentru al mic, insanatosire grabnica!
Somleac, si la mine e o zi teribila azi, incarcata de sedinte si conferinte telefonice si in pauza- cum am spus ma asteapta jumatatea la dentist. Dupa-amiaza work-shop pana seara si seara coafor. Dar o scoatem noi la capat.

Eu nu ma inscriu in cursa kg acum, pentru ca pastele aici e pe 31 martie si noi asa il tinem. Dar fac galerie si va incurajez pe voi.

O zi frumoasa va urez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata!

Sunt pe fuga asa ca scriu doar meniurile.

Ieri:
MD: mozzarela light, prosciuto
P: hering marinat, masline, wassa
C: spaghete integrale cu sos de rosii si dovlecel

Azi:
MD: mozzarela light, salam conform, salata de gulie
P: salata cu rosii cherry, salata verde, ou, somon afumat si gulie
C: creveti la wok, wassa

O zi frumoasa sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Va puppp ... la mine cod portocaliu de treburi
Eu am avut doua zile de rasfat culinar ...a fost ziua mea de nastere si am simtit nevoia sa uit de diete si mancarici light si am vrut sa ma rafat ... sunt inconjurata de flori si cadouri , ma simt bine, nu s-a intamplat nimic odata cu schimbarea prefixului ... viatza e frumoasa

Carmen ce sfaturi sa-ti dau ??? nu prea am priceput cu privire la ce ???

Puisorule ce fain ca pitica schiaza ffff bine ...

brandusik cum esti ???

ninha esti hotarata da ??? eu nu ma mai inscriu in nici o cursa aveam targhet ziua mea de schimbare prefix , asta a trecut, nu mai mai grabeste nimeni , am tot timpul sa slabesc

Liviu mult succes pana la tinta finala
e ok lintea zice nenea monti dar eu stagnez atunci cand o mananc

Lorelei sa-ti fie de bine plimbarea la munte

Somleac eu nici nu stiu sa gatesc asa cantitati mari de mancare ... auzi, oala de 10 l ....

Roxanaz daca calci pe langa e normal sa fii pe plus putin putin nu ???

cge pup mana in ghips pusa cat trebuie sa stea cu ea asa ??? ... tin pumnii daca isi face efectul

child asa zici ??? o sa le pun la inmuiat semintele ... nu mi-am luat seminte de chia dar o sa o fac curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

La Multi Ani, Andaniiiiiiiiii
Happy Birthday!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Dragele mele, eu va numesc in sinea mea ,,academicienele dietelor'', am citit cel putin de 3 ori principiile acestei diete si sunt in continuare in ceata totala. Hai, cu IG ul si tabelele respective m-am lamurit, dar clasificarea alimentelor considerate ,,lipide'' si ,,proteine'', pentru mine este o enigma.Cum sa consideri sunca si branza ca fiind ,,lipide'' in schimb iaurtul degresat este ,,proteina''? Apoi mesele pot fi lipidice - care contin proteine si lipide, dar si carbohidrati cu IG mic,sau glucidice.Din cele asa zis lipidice practic nu lipseste nimic...sau imi scapa mie ceva?

Cred ca doar folosind meniuri gata facute as putea tine
, nu cred ca sunt in stare sa fac vreo combinatie... E vreun site mai clar, in care sa se spune ce e permis, ce nu e permis si ce cu ce se poate combina?Asa citind ce mancati voi, suna bine, si gustos si variat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

vai vai..nu v-am mai scris de atata amar de vreme ca nici nu va mai cunosc

bine ati venit fete noi...si cu forte proaspete...

I AM BACK IN BUSINESS!! MI-O VENIT AZI NOUL HARD....pus toate in ordine deci acu va pot scrie..
de vreo doua zile am inceput sa beau apa..da apa...ca aveam o ameteala si o prosteala in cap de nu va pot spune..si am un coleg farmacist care mi-o spus sa drinkuiesc ceva apa

asadar si prin urmare...

azi am avut ashea:
Md: paine de tarate cu kaiser, si un ou fiert tare
G: un baton de cereale, ceai cu lapte
P: brocoli si am avut si un sos cu carne tocata (cred ca v-am pove de ele)
G: apa apa
C: fructe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Andanii, la multi ani draga mea!!!! sa fii sanatoasa si iubita si fericita!!
Caress, daca citesti cartea nu e chiar asa rocket science. Mai ales ca din ce te citii eu, esti in business ;) vezi ca Monti da si meniuri....
Brindu, sa stapanesti sanatoasa noul hard.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

roxana senchiu
tu nu ne spui ce mananci..? chiar daca stagnezi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

N-am zis azi??? Uituca
Md: iaurt
P: castraveti, morcovi bete si cascaval
Acasa am rontait prostii: un cremwurst, jumatate de croissant. Stiu , am mancat al naibii de putin :(
Dar maine am spanac si pui cu lamaie si masline la cuptor, deci voi fi conforma, cross my heart :)))))

Mergi la inceput