Ghiocei martie-aprilie2009 *458*Alaturi de IULIA!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

TEMA ZILEI

1. Daca ai putea schimba un singur lucru in viata ta, care ar fi acela?
Penultima zi traita cu mama mea.

2. Daca ai putea retrai o singura secventa din trecut, care ar fi aceea?
Initial m-am gandit la un moment alaturi de parinti. Dar ar fi prea dureros, oricum e dureros si cand retraiesc mintal. Asa ca voi alege primul sarut!

3. Care sint actorii preferati?
Johhny Depp, frumusete, charisma si talent. Edward Norton,Al Pacino, Kevin Spacey, Javier Bardem...sunt multi.

4. Povestiti o intimplare cu copilul scare v-a emotionat.
Am...sute de intamplari care m-au emotionat. Cred ca totusi cea mai emotionanta a fost cand eu, strangand niste poze cu ai mei, am izbucnit in plans iar ea a venit langa mine cu o mie de sentimente pe fatza: mirare, intriga, mila...(nu ma mai vazuse plangand sau era prea mica si nu stia ce fac, credea ca rad:) si a inceput sa-i tremure buzele si sa-mi spuna cu cel mai dulce glas, plin de empatie:"de ce plages, mami? nu mai plages, mami!" si m-a imbratisat si apoi mi-a sters lacrimile cu Mishu...(ursuletul de plus). Si seara la culcare, dupa cateva ore, iar si-a amintit si m-a tinut strans imbratisata de gat, lipita de mine, zicandu-mi sa nu mai plang (nu mai plangeam de mult:)) Iar dimineata, primul lucru pe care mi l-a zis dupa ce m-a imbratisat a fost, de data asta f. autoritar, cu un deget ridicat moralizator:"nu mai planges, mami, bine?!"

5. Unde ati fost in luna de miere?
Mai mult pe la buda, dandu-mi sufletul afara de 6-7 ori pe zi, de la gretzuri:)))

6. Ce personaj principal au fanteziile voastre sexuale? Aveti fantezii cu partenerul? Cu actori? Cu colegi de la job? Cu vecinu'?
Am si vise erotice si fantezii si cu huzband si cu altii, cum se nimereste:))) Cu colegii si vecinii in niciuuuun caz!!!!:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

TEMA ZILEI

1. Daca ai putea schimba un singur lucru in viata ta, care ar fi acela?
Daca as putea schimba ceva la fizic, ar fi intr-adevar un singur lucru care m-a urmarit toata copilaria mai ales
Daca ar fi schimb altceva, as mai schimba cate ceva prin copilarie, personaje mai ales


2. Daca ai putea retrai o singura secventa din trecut, care ar fi aceea?
Pai mi-ar placea sa retraiesc sentimentul unic care l-am avut cand am nascut-o pe Ada si primele momentele de bebelusie ale ei

3. Care sint actorii preferati?
Julia Robert, Morgan Freeman


4. Povestiti o intimplare cu copilul care v-a emotionat.
Hmmm una anume speciala nu-mi vine in minte, ma emotioneaza zilnic cand imi spune/face ceva si sunt asa bucuroasa ca am un copil asa special din toate punctele de vedere
Da, m-am emotionat la maxim cand mi-a spus prima oara mama, cand mi-a spus ca ma iubeste pana la stele si inapoi si ar mai fi o multitudine

5. Unde ati fost in luna de miere?
In Egipt pentru 2 saptamani, a fost tare frumos

6. Ce personaj principal au fanteziile voastre sexuale? Aveti fantezii cu partenerul? Cu actori? Cu colegi de la job? Cu vecinu'?
In principal partenerul sau fosti iubiti, cu actori sigur nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Neata !!!

Avem astazi un sarbatorit de seama, tare drag mie si sunt convinsa ca si voua !!






LEON





Sa fii sanatos copil frumos si sa descoperi lumea alaturi de familia ta draga si iubitoare !!

Olga






Mami lui Alexandra (03.03.09)









La multi ani, Leon si pupici si de la noi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:


TEMA ZILEI

1. Daca ai putea schimba un singur lucru in viata ta, care ar fi acela?

Avortul facut candva, daca e vorba de o decizie personala. Daca poate fi ORICE, as face ca bunicul sa nu fi suferit atacul cerebral...

2. Daca ai putea retrai o singura secventa din trecut, care ar fi aceea?

As fi zis ca una cu fluturasi, dar de-astea am timp sa ma traiesc, teoretic. Asa ca o sa zic, concediile la Potoci, cu parintii tineri, bunicii sanatosi, copilarie din plin si cainele Haiduc.

3. Care sin actorii preferati?
io am o pb cu numele lor. adica nu le stiu. imi plac 2 din marea mahmureala, ala cheliosul din transporter...

4. Povestiti o intimplare cu copilul scare v-a emotionat.

mmm, sunt multe. de cand si noi suntem multi, momentul in care mi-a zis ilinca: mami...tu ecaterinei ii dai sa manance, o schimbi, o speli, o culci, dar de alintat n-o alinti??

5. Unde ati fost in luna de miere?

La Sulina. a fost de vis, atunci; intre timp s-au modernizat si s-a dus dracu tot hazul

6. Ce personaj principal au fanteziile voastre sexuale? Aveti fantezii cu partenerul? Cu actori? Cu colegi de la job? Cu vecinu'?

Aici sunt fidela, de vreun an, acelorasi doua personaje. Musicians.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

TEMA ZILEI

1. Daca ai putea schimba un singur lucru in viata ta, care ar fi acela?
As incepe sa fac copii mai devreme de 27 de ani!


2. Daca ai putea retrai o singura secventa din trecut, care ar fi aceea?
Seara de 30.03.2009, ora 8, cand l-am tinut prima oara in brate pe Victor!

3. Care sint actorii preferati?
Nu am pe cineva preferat!


4. Povestiti o intimplare cu copilul care v-a emotionat.
Chiar aseara, cand mi-a cantat pentru prima oara "De ziua ta, mamico"...am plans de fericire!

5. Unde ati fost in luna de miere?
Nu am avut luna de miere, dar toate concediile dupa aceea le-am considerat luna de miere

6. Ce personaj principal au fanteziile voastre sexuale? Aveti fantezii cu partenerul? Cu actori? Cu colegi de la job? Cu vecinu'?
Personajul principal e domnul titular de contract, nu am fantezii cu actori sau vedete!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

TEMA ZILEI

1. Daca ai putea schimba un singur lucru in viata ta, care ar fi ar fi acela?
M-as duce la mama la cafea in 2, 3 si 4 noiembrie 2010.

2. Daca ai putea retrai o singura secventa din trecut, care ar fi aceea?
In vremurile bune, eram 8 la masa de duminica din Budac: eu, mama, tata, sor' mea, Mama Tie, Moshu, Danuth si Ceshu' Mihaita, (fratii mamei). 3 dintre ei maninca acum impreuna. Iar eu as mai vrea o felie din vremurile alea.

3. Care sint actorii preferati?
Al Pacino, Anthony Hopkins, Sean Connery. Astia sint hollywood-ienii dar eu prefer oricind cinematograful european.
Ii iubesc si pe Clark Gable, Humphrey Bogart

4. Povestiti o intimplare cu copilul scare v-a emotionat.
Cind vine si ma pupa, apoi se da un pas in spate si ma intreaba: mama, asta a fost bun?

5. Unde ati fost in luna de miere?
La San Remo (la mai mult de juma' de an de la nunta). Cred ca n-am plecat mai repede ca sa-l luam si pe Ian cu noi Pe vremea aia eram proasta si mi-era ciuda ca mi-era rau si nu pot sa beau Mohito ; nu stiam inca / ca grasuniul mic imi va schimba, gindirea, viata, simtirea si centrul universului.

6. Ce personaj principal au fanteziile voastre sexuale? Aveti fantezii cu partenerul? Cu actori? Cu colegi de la job? Cu vecinu'?
Cu un fost.

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis



Am editat ca sa scot bold-ul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Neata !!!

Avem astazi un sarbatorit de seama, tare drag mie si sunt convinsa ca si voua !!






LEON





Sa fii sanatos copil frumos si sa descoperi lumea alaturi de familia ta draga si iubitoare !!

Olga






Mami lui Alexandra (03.03.09)





La multi ani frumosi si de la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:


La multi ani LEON!!!Olga, sa iti traiasca piticu si sa fiti toti sanatosi

am citit tot ce ati scris si m-am distrat fooooarte! mie imi plac astfel de discutii.
raspund si eu la temele pe care le-am ratat pe week-end>

1. Va place mai mult sa faceti sau sa primit SO?
Sa ofer, atunci cand am eu chef. De primit nu imi place decat daca e un gen de preludiu…
2. In ce pozitie ajungeti mai repede la OOOO?
eu deasupra, si variatiuni pe aceasta tema.
3. Cu lumina aprinsa sau noaptea pe sub plapuma?
indiferent. Depinde de momentul zilei, locatie etc…
1.folositi prezervative cu striati?
Uneori, dar nu simt nici o diferenta.
2. ce metode contraceptive folositi? ce se mai poarta? ce e mai sanatos?Deocamdata prezervativul dar sper sa nu mai folosim nici una cat de curand.
3. ce scuze inventati cand nu aveti chef de sex? ma rog, daca e cazul
Avand in vedere ca momentele petrecute impreuna sunt f putine nu prea e cazul sa nu avem chef. De obicei profitam de orice moment …


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

TEMA ZILEI

1. Daca ai putea schimba un singur lucru in viata ta, care ar fi acela?
Sincer nu stiu ce as schimba. Cred ca as alege un lucru si apoi as regreta ca nu am ales un altul…totusi cred ca as alege sa vina Flo cu mine sa asiste la nastere.

2. Daca ai putea retrai o singura secventa din trecut, care ar fi aceea?
Iar nu stiu…ce intrebari grele. Ar trebui sa fie cea mai frumoasa clipa din viata mea si chiar nu pot alege.

3. Care sin actorii preferati?
Doar unul Adam Sandler.

4. Povestiti o intimplare cu copilul care v-a emotionat
Una anume nu stiu. Ma emotionat primul cuvant: tata, primii pasi, cum imi spune cat ma iubeste.

5. Unde ati fost in luna de miere?
Brasov

6. Ce personaj principal au fanteziile voastre sexuale? Aveti fantezii cu partenerul? Cu actori? Cu colegi de la job? Cu vecinu'?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Eu acum n-am chef sa raspund ca mai am doar vreo max 10 min libere si m-as "da" pe bloguri/ siteuri de moda. Timp in care treb sa arunc si niste paste in oala. Dar mi-am amintit ca Oli spunea candva ca sotul i-a spus ca sanii ei sunt cei mai frumosi pe care i-a vazut vreodata. Intrebarea ar fi cat de importanti sunt sanii vostri pt partener si daca considerati ca-i ok asa sau v-ati dori o atentie sporita.
Floricu

Mergi la inceput