FIV cu ovocite donate Cap 41

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Daniela, Doamne ajuta! Sa fie reusita deplina!
Danah, eu la fel ca Iri... Estrimax pana la 12 sapt si Utro pana la nastere. Cei de la Brno iti vor spune ca poti scoate si Utro, tot parca dupa 12 sapt dar gineco al meu a zis ca in niciun caz nu il scoatem. Studiile recente au aratat ca are un rol f important in a tine colul inchis. Eu nu am facut cerclaj desi am gemeni, doctorita mea mi-a spus ca mai bine pun Utro in continuare si uite ca am ajuns in sapt 33. Acum si cu cerclaj si fara cerclaj, daca nu mai suporta uterul greutatea bbilor oricum se declanseaza travaliul. Eu sper sa mai reziste inca 4 saptamani...
Iri, draga mea, ce bine ca reusesti sa mai treci pe la noi... Asa e, o gramada de fete victorioase nu mai au timp... Le mai asteptam totusi si pe ele... Eu la capitolul emotii stau inca bine... Insa daca as sti ca mai am doar vreo saptamana, as fi coplesita de emotii... Cu pregatirile stam binisor. Am tot amanat spalarea hainutelor si calcarea, sa fie cat mai aproape de momentul nasterii. Dar in weekendul asta, gata, ne apucam de ele. Majoritatea gemelarelor se incheie la 35 sapt... Sper sa nu fim in respectiva majoritate, dar trebuie sa fim pregatiti...
Asa este, bebe lui mami_vreau face 1 anisor! Ce pacat ca nu a mai intrat pe la noi... Poate ne face o surpriza pe 8 martie si ne da o veste...
Pupicei la toate fetele!!!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

33+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Multumesc pentru raspunsuri si cand ajung aproape de 12 saptamani o sa va cer daca mai aveti pe acasa niste Estrimax.Cine mai are poate sa-mi dea de veste. Mi-ar fi de mare ajutor.Daca nu ,varianta romaneasca e ??????????? ca sa caut.....



9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Wish cand ne dai vesti bune?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Danah, varianta romaneasca e cyclo-progynova - DOAR pastilele albe de pe folie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna seara fetelor...am intrat si eu sa va salut!
Iri, ce ma bucur ca ai timp si ne scris din cand in cand!acum vine caldura si chiar nu mai intrati deloc!Nu sunt suparata pe voi Doamne fereste...sunt doar ocupata la munca, acasa...cu pregatiri...
azi mi-a venit ciclu, sunt happy pe 3 aprilie vine ULTIMUL!!!iar pe 14 zburam de data asta impreuna cu sotul in Grecia!sunt sigura ca de data asta va fi totul super ok!!in 15 avem programare la dr iar sambata cel mai probabil, in 20 aprilie va fi transferul!Doamne ajuta!
Daniela, ma bucur pt tine!!incepi protocolul cu toata increderea in Dumnezeu!nu are ce sa iasa rau!ne gravidim aproape in aceeasi perioada!!
sandy, pup tare tare luptatoarea noastra!
tusferi, ce face viitoarea mamica?
danah
wish, cum esti?
va pupicesc...si va doresc tuturor o seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

Dragele mele dragi,
doar ce am ajuns acasa,am mancat si m-am intins cateva minute dupa care am dat fuguta la voi.
Taaareeee dor mi-a fost de voi!!!
Acum vestile mele.
Aseara am fost la eco si am auzit inimioarele Doamne iti multumesc ,a fost superb si impresionant.
Mamarutele sunt bine ca si masuratori pentru varsta lor si da,fetele mele,am un mic hematom care probabil mi-a dat si sangerarea.
Nu stiu daca am spus dar am suplimentat de duminica utro+estradiol si acum sunt bine,nu mai am scurgere deloc.Sper sa fie bine.
Mi-a verificat dr-ul si colul si e ok.
Discutand de progesteron dr-ul mi-a recomandat inlocuirea utrogestanului cu lutinus,care am inteles ca se este asimilat mai repede de organism.Nici nu stiu daca il gasesc in farmacii.

Astazi am fost la medicul de familie care mi-a dat ceva analize de facut.
Am intrebat de lutinus compensat si am inteles ca nu l-a gasit pe lista de medicamente compensate.

va pup cu drag si dau fuguta sa citesc din urma


5+


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Wish,ce bine ca ne-ai scris,minunate vesti,sa fiti bine si de acum incolo
Miracol tu o sa ai 3 saptamani de plus ca mine,o sa ai greturi inaintea mea
Matusico ma bucur ca a trecut raceala

Fetelor,nu va nomializez de frica sa nu uit pe cineva,toate imi sunteti tare dragi, va multumesc pt.sustinere si sfaturi,datorita voua am ales acest drum si sper sa va calc pe urme.
Noi vrem sa dam o tura si in Romania,sa le facem o surpriza de iepuras celor dragi de acasa si mie mai ales,va dati seama ,sper sa reusim,am doar o mica retinere in cazul in care ar fi transferul in ziua 3-a,dar am vazut ca nu s-a intimplat la nimeni pana acum.Cred ca o sa riscam si luam bilete pt.Romania,mai ``chibzuim``putin
o seara frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

marrina
iti multumesc pentru informatie,chiar n-am stiut ca clexanul influenteaza tiroida.
Astazi am vrut sa ma programez la clinica particulara din oras la un dr endocrinolog despre care am auzit de bine si ce credeti …..e in concediu,nu pot sa cred... toti medicii sunt in concediu in perioada asta!!!
Ce faci,cum esti,ai intrat in focuri?Doamne Ajuta!!
sandy,daniela dupa baba pe care ati avut-o o sa va mearga super bine anul asta si o sa venit cu cele mai bune vesti! Oricum eu sunt sigura de asta !!!Doamne Ajuta!
amaliaro, cum mai esti cu raceala?
danah,o sa ajungi précis acolo,ce a fost greu a trecut,sangerarea s-a redus asa ca fruntea sus si inainte,nu ne lasam noi asa usor.
sandy,iti multumesc din suflet pentru gandurile tale,imi esti tare draga,speciala si aproape de sufletul meu.
miracol eee…asa da,penultimul ciclu !!! mult a fost putin a ramas,noi suntem alaturi de tine,te sustinem si suntem cu pumnisorii stransi.


6+


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

daniela dar nu aveti un contract sau un acord, "ceva" in care sa ti se garanteze ca-ti transfera cel putin 2 blasto? Parca asa am citit putin mai in urma...sau visez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Fetelor,

ma bucur ca sunteti bine. Daniela si Miracol, ce repede trece timpul.
Maine, poimaine, ne dati vestea cea mare.
Wish, cred ca a fost foarte frumos la eco.
Am platit si noi avansul. Urmeaza sa anunt si eu urmatorul ciclu si sper sa intram si noi in linie dreapta.
Fetelor, e mai bun Estrimax-ul decat Cicloprogynova?! Sa ma agit sa gasesc Estrimax, sau sa iau varianta autohtona?

Mergi la inceput