FIV in Ungaria 173

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

daniella 11 basto , Doamne ajuta , tinem maine pumnii strasi tare de tot..

adijo eu am facut histeroscopie dar in Ungaria la Debrecen , fara anestezie , dureaza 30 de minute , si costa in jur de 50.000 huf aprx 750-800 ron , la Cluj se face la Gine 1 dar cu programare si internare si anestezie , nu stiu cine face la Cluj caci am preferat sa merg la Debrecen

nico bafta multa

imi pumnii sunt stransi

umbra cum stai cu pregatirile de drum si emotiile

velvet , mona , floryma




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

20 + Ilinca
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=olimp&year=2013&month=7&day=5&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Olimp, in Debrecen la cine ai facut? la spital sau privat? mi-ar fi ok si la Debrecen daca as reusi sa-mi fac programare repede... poti sa-mi dai niste date de contact?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Daniela ma bucur ff mult pt tine! ti-am zis ca va fi bine de data asta!

olimp

succes tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

salutare
Ioana12345 Doamne ajuta la Szeged !

Adijo eu zic sa mergi pe mana celor din Ungaria, cu siguranta Olimp iti confirma experientele foarte ok la Debrecen si la banii aia e super ok. Aici la Cluj nici io nu stiu la cine sa zic sa mergi, dar iti dai seama ca in buzunare tb sa le bagi banet si tot acolo ajungi ! La Debrecen cu siguranta esti muuuult mai respectata.

Olimp...ma pregatesc ...emotiile is la locul lor , la fel si frica....deci ce sa-ti mai spun . Maine pregatesc bagajelul ...de fapt in mare parte e pregatit de cand am fost in Ungaria ...il completez.

IMIMS cum stai cu intepatul ? sapt asta ne vedeeeem ......stii unde ma gasesti

Daniella ti-am zis...maine am liber...gandul imi e la tine. va fi cu noroc...asculta la mine, am io o presimtire ca va fi ok pt TOATE !!!!

fetele dragi va pusiiiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

umbra ma gandesc la tine Doamne ajuta sa fie bine!

Imi tu cum esti?

si eu voi face histeroscopie luna urmatoare.la 100 km de casa.m-am saturat sa tot cern

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

umbra drum bun si sa fie cu succes , oricum profesionalismul celor din Ungaria este mult peste cel de la noi...desi ma doare sa recunosc acest lucru , fara emotii , doar cele pozitive sunt acceptate ..

adijo si Goofytza iti poate confirma cat de dragut si profi e dr la care am fost amandoua.

ok , clinica e particulara , histeroscopia se face dupa ciclu 7-10 zile dupa prima zi de ciclu deci trebuie sa cazi pe perioada buna.

dr se numeste Dr Torok Peter , nr lui de mobil este 0036 073158024 , vorbeste engleza , germana si binenteles limba nativa , poti sa il suni linistita dupa ora 9 , daca este in operatie caci lucreaza si la stat , insista ca va raspunde cand iese de la intreventie.

iti dau si adresa de e-mail drtorokp@freemail.hu

adresa www.ovarosi-rendelo.hu - gasesti si adresa clinicii , ii poti scrie si e-amil, raspunde 1-2 zile , dar mai bine pe telefon , daca mergi sa ai cu tine o cerere pt histeroscopie , cum ca cineva iti propoune interventia.

daca mai ai intrbari , iti stau la dispozitie cu cea mai mare placere.




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

20 + Ilinca
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=olimp&year=2013&month=7&day=5&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

ce bine e de voi,ca sunteti aproape de ungaria....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

velvet sa sti ce un avantaj , noi feceam de acasa de la Cluj pana la Debrecen maxin 3 ore cu masina , este la 60 de km de granita si au spitale cu toate disciplinele ...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

20 + Ilinca
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=olimp&year=2013&month=7&day=5&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico75 spune:

Hello, ma bucur ca m-ati primit printre voi! Eu voi fi la Szeged in jur de 5, 6 martie ( dupa calculele mele). Cazare ofera si traducatoarea Gyongy , exista si bucatarie si tv cu canale romanesti si internet .Nr. tel 0036303846397. Eu nu am stat acolo pentru ca nu avea nici o camera disponibila cind am ajuns .Mai sunt si alte pensiuni in jurul clinicii, pretul intre 30-40 euro, depinde de abilitatea de a negocia:Mosoly apartman,Bl Luxus Apartmanhaz,etc.Gyongy e foarte amabila si ne-a ajutat cu toate informatiile necesare, iar romanii cunoscuti la clinica ne-au devenit foarte apropiati pe parcursul celor 2 saptamini petrecute acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

olimp,e ff bine de voi.sunteti castigati.de mine e prea departe...si nu am ce face decat sa apelez la un medic cu competenta in histeroscopie care e mai aproape de casa.face si IA/FIV.

Mergi la inceput