FIV in Ungaria 173

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

daniella ai mare mare grija de tine




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

22 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CANDY1902 spune:

gata fetelor azi am facut in sfirsit ET nu sunt f bucuroasa deoarece am reusit sa transferam doar un embrion de 9 celule(care zicea zadori ca arata foarte bine)cu un endometru de 12 nu stiu ce sa sper din ziuza in care nu am facut transferul dupa tratament am stiut ca sansele mele scad dar totusi speranta moare ultima.............mai am o nedumerire am facut embriotransferul in ziua 24 de ciclu mentionez ca am un ciclu destul de regulat de 30 de zile ce se va intimpla cu ciclul meu care ar trebui sa vina pe 10-12.............deci deja am inceput cu impacientarea........... va pup fete dragi si mult mult succes tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

candy ma rog la DD sa fie lipicios tare de tot ...si sa ne dai o veste buna...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

22 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Buna fetelor!

Am intrat sa va pe toate, fara numar, si sa va multumesc ptr gandurile bune, urari si pupici

Samira...nu stiu daca mai citesti aici la unguroaice, dar cum eu nu postez la babutze, vreau sa-ti multumesc aici ptr toate detaliile pe care le-ai dat in 2009 parca despre cazarea la Villa Koral, camere, dotari, mic dejun, transport, magazine,etc...ptr ca eu sunt cazata aici de 10 zile si datorita descrierii tale de atunci m-am descurcat foarte bine si am tinut neaparat sa-ti multumesc
Recomand tuturor Villa Koral...un loc linistit, retras, curat, cu oameni deosebiti, mic dejun bun si conditii foarte OK.

Bafta tutror fetelor care sunt in focuri, sau se pregatesc, sau sunt in asteptarea unui beta urias...Doamne ajuta
Si un pupic special fiecareia din gravidutele noastre dragi



---------------------------------------------


FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in februarie 2013...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CANDY1902 spune:

OLIMP mersi mult sper sa fie ca bebele meu zice ca vrea o urioara s-o cheme DRAGOS.el pe 16 face 3 ani ce frumos ar fi sa am atunci si un beta pozitiv (nimeni nu ma impiedica sa visez nu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Salut fete dragi,

ei haaaa,, da ce liniste pe aici ,

Imi, ce ti mai place la Pest !!! da i un big hug la PK ca ma tot gandesc la el ,ca pana acum e buna treaba !! si enjoy fiecare moment care esti acolo , apropo descrierea ta e exact a holiday linistit!! tare di tat!!

Candy, iti doresc ca acel unu embrionas sa stea cu tine 9 luni,si sa se face o mandrete de bebe, hai capul sus ,stiu persoana aici 42 de ani cu emb fragmentat bien de tot si acum e gata sa nasca , deci speranta moare ultima!!

Szegedistele numai bine va doresc, sa aveti parte de vreme buna si embs lipiciosi!!

Umbrarito ,Jaguarito

Olimp, ,si ai grija de Ilinca, incerc sa fiu cuminte si sa am grija de mine cat pot , dar in afara de crampe si sanii tender si un pic ma simt full dupa ce mananc nu am nika, oare e de bine?? a si sunt foarte obosita , am ajuns si aseara acasa si la ora 9 eram in pat ready de somn.
Iau cate un NoSpa , cand am crampe mai mari , sper ca nu trebuie luat zilnic !!


5 Fiv nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
6th Fiv -Budapest 2013 Feb.
MTHFR A1298C & PAII 675-4G/5G-heterozigote

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikkid spune:

Buna fetelor.

Candy sa fi optimista,iti doresc sa se lase cu .

ImiMS ma bucur ca iti prieste la Budapesta,sper ca totul sa fie bine si pt tine si sa ramai insarcinata.Te pup si astept cu sufletul la gura noutati de la tine.
Poti sa-mi spui cat platesti pe noapte la vila Koral ?

DanielaSM,felicitari si sper sa ai o sarcina usoara,totul sa fie bine.
Va pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Nikkid...ms de urari.
Cred ca am mai scris...8500 ft/ noapte ptr 2 persoane, cu mic dejun-bufet suedez, parcare in curte, internet wi fi, televizor, camera cu baie...e cel mai bun pret pe care l-am gasit, si unde mai si aveau camere libere.Plus de asta e tare buna legatura cu clinica, in caz ca nu vii cu masina sau nu vrei sa mergi cu ea...Langa pensiune este statia de autobuz...de acolo iei busul care circula cu o regularitate de max 5 min...mergi 7 statii...iar de acolo iei alt bus, care vine tot asa, in max 2 minute si cu care mai mergi 8 statii si te lasa vis-a-vis de clinica...drumul este de cca 25 min...ce poti sa-ti doretsi mai mult?

---------------------------------------------


FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in februarie 2013...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikkid spune:

Imi,multumesc.
Asta inseamna cam 30 euro/noapte,nu ?
Eu le-am scris mail de vreo saptamana si mi-au oferit pt luna aprilie 45 euro/noapte si in luna mai 40 euro/noapte,asta daca stau mai mult de 10 zile.
Am primit o oferta de la pensiunea korona cu 35 euro/noapte cu mic dejun inclus.Din cate am vazut e tot aproape de clinica.

Sper ca maine o sa primesc rezultatele la hormonale si daca totul e ok at trebuie sa rezervam undeva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

imi tinem pumnii si sa vii si tu acasacu cu o mare bucurie

daniella nu te speria de no-spa eu si acum iau 3/zi , nu ma risc , durerile si crampele ca de cilcul sunt usoare contractii utrerine ia no-sap , potin lua pana la 4 /zi , nu lasa sa te cuprinda durerile..

cat despre somn eu si acum dorm pe mine...

umbruta cum te mai simti ?

la toate




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

22 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput