FIV in Ungaria 173

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha2004 spune:

Azi am bifat si eu inca o vizita la Szeged fiind ziua a 7 a CM. Se pare ca am 2 foliculi de 11 si endometrul era de 6, fara nici o stimulare, iar de azi am primit 150 merional 2 zile,revin vineri la eco si mai vedem.
candy ai ajuns acasa?
Daniela sper sa fie cu ochisori
gravidutele actuale si viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

neatza fetele,

ma bucur pt gravidutele noastre Olimp si Eni , sa stea bebeii sanatosi si sa creasca pana la termen.

Miha eu zic sa fii optimista pana la capat....va fi bine..presimt ! O sa vedeti voi ca in primavara asta va numaram bobocii ( vorba Daniellei) .
O sa va graviditi primavara asta o buna parte din voi !!!!!

Am zis eu la manastirea Prislop si la mormantul lui Arsenie Boca un Doamne ajuta puternic pt voi toate !!! veti vedea ca va fi bine si veti pomeni voi vorba mea!!! sper sa ma ajute DD si pe mine sa fiu cat mai repede gravi

va pusi pe toate fetele care se pregatesc si sunt in focuri !!! fiti optimiste ! este un inceput de an bun , veti vedea !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rxx spune:

Neata
Daniela,pumnii stransi pana sambata dar sigur va fi bine..de azi vine soarele si la noi
Umbra, recuperare cat mai usoara iti doresc, probabil luna viitoare ma voi opera si eu sa ma "repozitionez" ca sa ii facilitez accesul lui PK, ai vazut ca 21 a fost cu noroc
Olimp, Eni,sarcina usoara la voi!!
Miha, capul sus ca va fi bine
Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

umbra . rxx

va stept si pe voi cu vesti bune , sa numaram bobocii primavara asta cum zice umbruta




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

21 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

RXX un semn bun este ....ce coincidenta in 21 una era adormita ( eu )))) ) , cealalta (tu) era pe la Budapesta pe la PK. Cred ca in timp ce-mi repozitiona mie ovarele din spatele uterului si le desfacea cum ,,se sarutau,, , tie iti zicea PK ca ai ,,kissing ovaries,, si tb desfacute. Va fi bine...numa ala sa fie tot baiul . Bine ca nu se vad alte chisturi. Doamne ajuta sa intri si tu in linie dreapta catre FIV.

Olimp eu obligatoriu tb sa mai am rabdare,rabdare si iar rabdare . Pfuaiii si asa de repede trece timpul si viata asta ...

va pusi gagici si curaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Miha2004, pai e super bine deja 11 ,cu un pic de merional cresc in 2-3 zile de 18 si ai sa iesi mai bine decit cu un full fiv, noroc pt vineri sa fie eco de bun augur!!Si ma rog pt tine sa se lase cu embrionasi!!

Umbra , hai ca am reusit de te am uitat last time, tetare di tat!! si insanatosire grabnica, hai ca 2 luni trec iute,eu promit cu proxima ocazie de venit in tara e randul meu sa merg la o Manastire "iubesc Manstirea Barsana" ca sa ma rog si eu pentru toate fetele , ca Umbrarita a fost deja!!

e soare si la noi azi yesssss, si e de bine sper ca au aparut prin parc si am zambilute mici pe aleea de langa casa
RXX primul pas e facut !
Olimp Eni, va tare.
Velvet

Clar ca am uitat pe cineva so therefore va si va daruiesc asa de 1 Martie niste ,atentie sunt fara sot floricele mele,,Da!! asta ca sa fiu prima pe lista !!!!!!

5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ona31 spune:

buna dimineata de martisor pt toate fetele.eu am ajuns de aseara la szegdd, stau lal gyongy, e totul ok, maine dimi ma infatisez la clinica .
Ioana, mergi linistita pe mana dr., eu am avut Ac pana pe 24 si uite, pe 1martie cum mi-a zis drul sunt ziua 2cm, deci stai linistita. Cu nr. de telefon vad ca ai rezllvat. te astept la szegd, da un semn cand ajungi, unde stai.
Nico, si pe tine te astept, sper sa ne vedem
Umbra, ti-am zis ca o sa fie bine , nu avea cum altfel.acum sa fii cuminte sa te refaci repejor.
Rxx, imi pare r

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ona31 spune:

deci ....cum ziceam,Rxx imi pare rau, dar poate ca asteptarea o sa
merite
Daniela, tinem pumnii pt sambata
acum eu va scriu la ora asta pt ca nu mai am somn.am cazut lata aseara cand am ajunsi si acum se pare ca am bateriile full din nou si mai am si emotii si de cateva zile, o sapt. chiar, ma tot trezesc cu noaptea in cap si se pare ca m-am obisnuit asa.
sper sa revin la vechile obiceiuri cat mai curand. de abia astept sa ies la plimbare prin oras, se pare ca aici deja a ajuns primavara ca la cta cand am plecat era nasol.
va pup pe toate, fara exceptie, si va doresc sa aveti o primavara exact asa cum va doriti voi. scuzati ortografia, dar de pe tel. , mai greu un pic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ona31 spune:

deci ....cum ziceam,Rxx imi pare rau, dar poate ca asteptarea o sa
merite
Daniela, tinem pumnii pt sambata
acum eu va scriu la ora asta pt ca nu mai am somn.am cazut lata aseara cand am ajunsi si acum se pare ca am bateriile full din nou si mai am si emotii si de cateva zile, o sapt. chiar, ma tot trezesc cu noaptea in cap si se pare ca m-am obisnuit asa.
sper sa revin la vechile obiceiuri cat mai curand. de abia astept sa ies la plimbare prin oras, se pare ca aici deja a ajuns primavara ca la cta cand am plecat era nasol.
va pup pe toate, fara exceptie, si va doresc sa aveti o primavara exact asa cum va doriti voi. scuzati ortografia, dar de pe tel. , mai greu un pic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana12345 spune:

Buna fetele,
La multi ani! O primavara frumoasa si cu bebei sanatosi va doresc .
Ona, eu pe 12 martie ajung la Szeged, iar pe 14 martie am ecografia cu Zadori. Stau la Gabriela Kovack, o casuta la curte cu 2 camere, la 10 minute de centru. Multa bafta cu tratamentul, sa fie cu final fericit .
Va pup pe toate .

Mergi la inceput