LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (44)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

ce ma bucur pentru spiridusha Felicitari mamico!!!!

yvy, da nici taica-miu nu stia de soste si chiloti ...nici acum nu stie. Tortil o sa fie asta: http://www.bucataras.ro/retete/tort-de-ciocolata-39630.html dar am si eu o dilema...n-am mai facut tort de cioco
Blaturile zice in reteta se coc separat. Pb mea este daca nu va iesi uscat. Crema le va inmuia putin? Oare ar tb sa le insiropez putin? Fetel cu torturile, ce ziceti? Si cand asamblez tortul va tb sa tai putin capac la blaturi? ..ca asa am vazut la regele cofetarilor

Legat de al treilea copil, da eu mi-as dori, dar sotul nu. Imi fac pb in primul rand de bani..oare voi reusi sa le ofer Catalinei si lui cristi ceea ce le pot oferi acum? Nu se stie unde ne duce viata, dar am asa un scenariu in cap ca daca va fi sa mai fac un copil, va fi baiat si-l va chema Alexandru

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


mada, blatul la tortul ales nu e din acela pandispan pur, adica umflat si uscat..o sa fie putin umed pt ca are unt..
si clar trage si de la crema..
acum prin absurd daca le-ai cam ars, ti se par uscate uscate..poti sa insiropezi putin
alexandru e un nume asa frumos, perfect asa spune

eu pe al treilea il "simt" tot fata

apropo, stiti testul acela cu verigheta, o prostioara de joc..intr-o zi la servici m-au luat fetele ca sa mi-l faca si mie.. la nimeni n-a iesit mai mult de unul, doar mie mi-a mai iesit inca o fata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

pfuu, acum am vazut ca le-ai si facut sunt perfecte si insiropate si ne..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

eu as mai vrea un baiat Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Va pup mamici si fluturasi!


spiridusa- sa-ti traiasca comoara, sa fiti sanatosi cu totii! Refacere rapida si laptic din beljug!

yvyana- lasasem foto 2 zile doua nopti ...ma bucur ca ai apucat sa vezi ceva

madutza- daca ai sti ce bine cunostea I cantecelul...era tare happy din acest pct de vd...mi-a spus dupa numai mie. In toate zilele il repetam...s-a nimerit sa-l cante pe acesta, bine ptr ea zic eu. Oricum, s-a comportat normal,..firesc as zice...lume noua, loc nou...etc

Legat de tortulet, eu tai blatul in 3, am scula speciala ptr asa ceva...chiar daca nu as avea...nu as face capac, ...am facut si asa...a fost ok. Da, le-as insiropa un pic... Eu trandafirasii i-am modelat din martipan la pliculet...buna ideea si cu cioco

cami- frumoase fete, frumosi parinti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

va pup pe toate, ..v-am citit mai devreme dar sunt ...astept sa se trezeasca I...doarme de la 1.30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

ailed- pana la urma ce robot ati luat?
eu nu am, ...am sorcator fructe separat, mixer ...si din cel vertical tot separat..bla, bla...

eu prefer vinetele la tocator de lemn....il am de la 18 ani...imi ies perfecte, roxi..te invit!

Intr-un timp le faceam laq mixer, insa..pasta aia fina avea alt gust, alta textura...si m-am lasat de meserie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Legat de sot, se implica in tot ce-i cer(fara initiativa din partea lui...rare ocazii)...sunt norocoasa din acest pct de vd. Are el alte bube, ca si mine, na...nu suntem perfecti.

bebe as vrea, dar am intrebat-o pe I acum intr-o zi si imi zice ca nu mai vrea ca eu sa am inca un bb, ...am intrebat-o de doua ori, acelasi raspuns, ...apoi am dat drumul la camera sa o filmez, ..i-am adresat aceeasi intrebare si mi-a spus ca DDDDDDDaAAAAAAAAAAAAa...mai vrea o surioara sau fratior..adica un bebe Cat o fi inteles ea...dar avea o atitudine de parca si intelegea despre ce vb......m-am amuzat copios

Daca e sa fie, as vrea Radu, sau ...Catalin-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

I inca doarme...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

deci clar insiropez blaturile , acum nu m-am lamurit daca le tai subtire partea de deasupra sau nu....mi-au iesit f bine, au crescut frumos si destul de uniform.

daca tot v-am prin pe receptie sa va mai intreb ceva. Sub tort voi pune un "servetel" din acela de cofetarie iar glazura tortului o fac din cioco, deci va tb sa-l montez si sa-l decorez pe un blat separat. Daca insiropez oare nu risc sa se rupa cand il mut ? Tot eu vreau insiropat si tot eu nu stiu cum sa fac... sa insiropez doar blaturile de sus?..sau doar pe cel de la mijloc ....




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, sa-ti spun ce facea tipul ala pe paprika: punea pe vasul care punea tortul trei bucati de hartie de copt de 7 cm pe 20-25 cm asezate in triunghi astefel incat sa margineasca tortul si tot surplusul cadea pe ele, la sfarsit cand tortul era gata scotea bucatile de hartie si suportul era curat.

Mergi la inceput