TIC NERVOS

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaib spune:

Cand era mica, in jur de 2 ani, isi lingea mana pina la cot tot timpul. Cred ca din 5 in 5 minute facea treaba asta, ceea ce incepuse ca o prosteala devenise un tic. Acum 2 ani desena cu degetul in aer, niste cercuri in coltul ochiului. Si cand mergea pe strada, aproape tot timpul. Acum cand este stresata sau trebuie sa stea cuminte se joaca cu degetele, si le impletestede te intrebi cum reuseste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Baietelul meu a avut un tic nervos (clipea f des) la varsta de 3 ani. Dupa ce am exclus varianta vreunei probleme cu ochisorii, pediatra mi-a recomandat sa merg cu el la psiholog. Mi s-a spus ca pana nu se inlatura cauza aparitiei ticului, acesta nu dispare. Si asa a fost. Surioara lui avea atunci un an si cateva luni si il cam stresa iar eu nu prea gestionam bine relatia dintre ei, faceam ceva greseli. Am tinut cont de sfaturile psihologului si a durat cam 3 luni pana a scapat de ticul respectiv. Mi-aduc aminte ca mi-a spus atunci psihologul ca daca cumva mai apar si alte ticuri, sa revin la ea pt ca nu e f ok, dar, din fercire, nu a fost cazul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccc77 spune:

Ma gandesc ca poate ar ajuta ceva homeopat.Incerc sa ma programez la un dr homeopat.Este si un copil anxios.poate ajuta ceva siropele din plante....

Mergi la inceput