Piersicute de iulie august (27)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Ce frumusel e Eduard!!

Noi am avut o noapte ok, a adormit la 9 si doar la 11, aseara, s-a mai trezit un pic pt joaca, in rest nici n-am simtit cand a mancat.

Nu sarbatorim valentines, dar tare m-as bucura daca ar veni sotul inainte de 10 acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Ada, te rog da-mi numarul tau de telefon de la birou prin PM. Am o colega care doreste cateva informatii legate de o succesiune.

Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

buna....
eu tot in stres bineinteles....ca nu se poate altfel.a fost paul cu el (sotul)ca pe mine nu m au lasat sa stau acolo cu denis .si nu aveam cu cine sa il las.....poate a fost mai bine ca am venit acadsa ca acolo eram mai stresata cand il vedeam asa ametit si plangand.cu toate ca si aici am stat si stau ca pe spini.i s a terminat operatia si a revenit din anestezie dar e inca tot adormit.din spusele lui paul care a venit acasa sa ii ia pijama ca trebuie sa mearga cu el la spital ca nu i se opreste sangerarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Ali, il pup pe Rafi sa isi revina cu bine din operatie si ma rog pentru voi. Hai ca a trecut ce a fost mai greu! Bravo sotului ca a stat si sta langa el.

Eu am fost operata la 4 ani (!!!) de amigdale si polipi si imi aduc aminte totul, pana la anestezie. Din ce mi-au povestit dupa: a curs mult sange si maica-mea plangea pe holuri. In timp ce eram sub anestezic cica "deliram", n-am recunoscut-o pe maica-mea, ziceam ca e matusa-mea si o trimiteam la examen (ea dadea admiterea la fac. pe atunci). Cand m-am trezit am intrebat cand ma opereaza... Eram bucuroasa ca aveam voie, chiar era recomandat, sa mananc inghetata multa.
In fine, ideea e ca, in situatii din astea, copiii sunt rezistenti si percep totul altfel decat noi, adultii dar mamele sunt terminate, bineinteles...

Valy, sunt doua tipuri de cereale, si aici si in Ro: simple, se fac cu lm sau lp, si cu lp in ele, se fac cu apa.
Eu folosesc demult doar din a doua categorie, deci le diluez cu apa.
Cerealele cu fructe le prepar asa:
pun 2-3 linguri de cereale in castronel, cateva linguri de piure de fructe, apoi torn apa pana la consistenta dorita. Eu adaug si branza de vaci sau iaurt.

Fug ca ma striga cineva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

ms fleur

ali-ma rog pt voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

fleur mersi mult .acum le a dat drumul...ii astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilenutza


Cum petreceti sf valentin?



Am luat un voucher de pe groupon pt o masa de pranz (ca diseara la 11 ajugne acasa) la restaurantul sole events (e intr o cladire la et 15 pe iancu de hunedoara, intre metrou victoriei si stefan cel mare)
buna / multa mancarea si e pt prima data cand vad bucurestiul de sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Ali, sper sa fie totul bine.
Fleur, mi-ai adus aminte de povestea sotului operat de amigdale la 5 ani. El stia ca se opreaza la 5 ani si cand l-au internat cu vreo 2 sapt inainte de ziua lui era super relaxat ca sigur nu poate fi pentru operatie.Si-a dat seama abia dupa ca totul e gata.
Aurora a fost mai incantata de sucul de morcov azi. Deschidea gurita la lingurita, dar tot se mai stramba cand il inghitea.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Salutare fetelor,
pfff,de azi dimineata zic ca intru sa citesc si abia acum am reusit..Copilul meu e foarte interesat de laptop in ultimul timp,cred ca ma vede pe mine cat sunt de disperata ,toata ziua cu el in fata..in concluzie nu prea mai pot face mare lucru.astept sa adoarma si atunci incerc sa rezolv tot :)).
Televizor?de astazi suntem fan radio!nu mai pot da drumul tv ului ca e cu ochii in el tot timpul.Astept primavara sa stam muuult pe afara ca altfel e jale.
Ieri l-am lasat cateva minute singur si bineinteles ca a cazut..i-a trecut repede,nimic grav..deja merge bine sprijinit de canapele..banuiesc ca pana la a merge independent nu mai e mult,atunci sa te tii..
Am senzatia ca i-a spart si lui gingia,incisivul din stanga sus,daca n-ar fi avut ieri criza de plans iar as fi ratat iesirea lor

Ana,asa este,Mattia primeste suzeta doar cand iesim afara pt ca plange cand il imbrac.Nu a fost niciodata fan,si nici eu.Acum,asociez suptul degetului cu iesirea dintilor
Leti,bine ai venit!
Fleur,am vazut si eu kefir intr-un magazin,m-am gandit la tine.Ai aflat pana la urma daca se poate da bebeilor si de cand?pup Ericu'
Carmen,sper din tot sufletul sa-ti gasesti o fata care sa aibe grija asa cum trebuie de Patrick,in felul asta sa te linistesti si tu(si sefa ta)
Roxy,pup Antonica vorbareata si mancacioasa
Oli,ai fost tare,s-o intrebi pe Maya de cate ori s-a trezit,sa ne zici si 9
Ali,ma gandesc la voi.O sa treaca si asta,pup lui Rafi
Porumbita,bravo voua!dinstractie placuta!

sper sa nu fi uitat pe cineva desi orice e posibil..eu tot cu neuronul blond defilez..

Va pup pe toate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

buna fetelor si bebeilor!

dupa vaccinul de acum 2 saptamani a venit o saptamana cu maraieli, scaun cu mucus, oftaturi si in somn, tresarit la orice zgomot.
joia trecuta mi a venit cel mare cu raceala de la scoala (inca e mucos), de sambata m a luat si pe mine (dar rau de tot, cu febra, nas infundat, tuse cu expectoratie, laringita, deci am ramas si fara voce...). in fine, acum mai tusesc doar.
bebelul nu a luat raceala, sper sa l fi ajutat anticorpii din lm.



Mergi la inceput