Comunicarea eficienta

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

Raspunsul la intrebari:
1.Este bun, inteligent, capabil
2.Eram insarcinata
3.Am spus despre copil pt ca de atunci apreciez ca s-a schimbat comportamentul lui, nu imi dadea voie sa il ating, tot ce faceam era gresit, incompetent si aveam pretentii nefondate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izabela88 spune:

e foarte buna si consilierea psihologica,dar nu cred ca el se va lasa scos din casa cu una cu doua .
nu-l cunosc,doar i-mi dau cu parerea in legatura cu reactia lui,cand v-a fi invitat de sotie la psiholog(sper sa gresesc!)
banuiesc ca va fi ceva de genu': Da ce,crezi ca yo-s nebun??? ,urmat de un "Du-te tu!".
mai in gluma,mai in serios,poate nu i-ar strica niste sedinte de terapie lui larasarit,nu pentru c-ar fi nebuna,Doamne fereste,nu vreau sa jignesc pe nimeni(consider ca nu tre' sa fi nebun ca sa apelezi la psiholog/psihiatru),dar pentru a se regasi,pentru a-si pune ordine in idei si a da o solutie impasului in care se afla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui larasarit

Raspunsul la intrebari:
1.Este bun, inteligent, capabil
2.Eram insarcinata
3.Am spus despre copil pt ca de atunci apreciez ca s-a schimbat comportamentul lui, nu imi dadea voie sa il ating, tot ce faceam era gresit, incompetent si aveam pretentii nefondate


1. Sunt foarte multe persoane bune, inteligente, capabile

Il iubesti?

3. In ce sens apar aceste acuze?

....

4. Inainte de a va casatori de cat timp ati fost impreuna?
5. De cat timp sunteti casatoriti?
6. Ce alte probleme (altele decat relationale) sunt ridicate de sotul tau? Dar de tine?
7. Cati ani are copilul vostru?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

Copilul are 3,6 noi de cunoastem de 4,6 alte probleme decat cele relationale, nu. Nu stiu daca il iubesc, nu cred ca il iubesc.
In ce sens apar aceste acuze?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui larasarit

Nu stiu daca il iubesc, nu cred ca il iubesc.


De asta mi-era teama....

Bun sa o luam altfel.

Ce iti doresti de la viata? Ce anume iti da satisfactie?
Ce ai vrea sa faci si (inca) nu ai reusit?
Ai vreun vis anume? Care este visul tau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Nu crezi ca il iubesti? Mi se pare foarte grav...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

O sa revenim pe partea de acuze. Acum se schimba problema. Acuzele nu mai au nici un sens in contextul actual.

Vorbeste-mi despre tine daca nu te deranjeaza.
Ai mai sus cateva intrebari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Nu crezi ca il iubesti? Mi se pare foarte grav...



Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Lucrusoare de vanzare...


In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.


Nu e grav deloc. Este foarte posibil. Si nimic spectaculos. Si nu exista o definitie exacta a iubirii. Sunt multe forme. in plus o relatie se dezvolta in timp. Nu exista o reteta anume si nici o relatie nu seamana deloc cu alta.
Insa sunt hopuri. Dar pot fi rezolvate. Daca exista ... comunicare . Oamenii sunt minunati. Dar trebuie rabdare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Marius nu e spectaculos ca nu il iubeste, sau nu crede ca il iubeste, se intimpla si la case mai mari. Si se poate lucra la asta. Intrebarea mea e daca l-a iubit vreodata.

Si daca nu il iubesti de ce vrei sa fii cu el? Pentru copil?

Daca s-ar schimba comunicarea dintre voi crezi ca ai fi mai fericita?

De ce ai avea nevoie in relatie sa te simti feicita? Ai primit asta de la el vreodata?

Marius, asta cu de cit timp se cunosc nu se pune eu am fost cu sotul meu fizic maxim 8 luni inainte sa ne casatorim. Si iaca ne merge bine

Larasarit, eu in general pledez pentru incercat orice pentru salvarea relatiei. In cazul tau insa te intreb de ce, de ce vrei sa stai cu un om pe care nu il iubesti, de ce te-ai casatorit cu un om pe care nu l-ai iubit si care pare ca nu te iubeste? De ce vrei sa te chinui? Daca nu ati avut niciodata o relatie, daca nu ati fost niciodata indragostiti unul de altul e greu de mers impreuna. Poate si el se simte incatusat si rabufneste in felul asta. Relatii sexuale aveti? Exista momente de tandrete intre voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Am uitat sa intreb

Ce faceati inainte sa apara copilul impreuna si care va facea placere amindurora?

Noi inainte dansam - inca un motiv pentru care am spus da, Marius - am dansat pina am nascut primul copil. Inca ma tin minte toti cum dansam quickstep la 41 saptamini. Acum, dupa al doilea copil am reluat orele de dans. E ceva care ne apropie, o ora pe saptamina doar pentru noi.

Mergi la inceput