LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (43)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

mada ai dreptate si la asta cu generatiile
clar e asa
doar ca la noi de exmplu tata facea mancare in week-end
el se ocupa mereu de peste
el facea dulciurile in casa
aveam si noi reguli
desi nu era f ocupat cu noi copii cand am ajuns la scoala ne intreba mereu de teme
facea cu noi la mate
etc
deci se implica in viata noastra atat cat era el capabil sa o faca

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)



tata nu a facut niciodata lectii cu mine, nici nu a mers in parc, nici nu a gatit (decat cate o mamaliga..ca cica mama nu o face buna ), in toata copilaria mea a stat doar 1 zi singur cu mine cand restul familiei era la o inmormantare. In schimb ma gadila de-mi sareau ochii- el zicea ca se joaca cu mine, imi cumpara ce-mi doream si-mi dadea bani. Tata e la capitolul "asa nu"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

delia ce nu-mi place este ca nu are paleta de plastic. Adica exact ca si cutitul dar de plastic, eu cu aia fac vinetele, pateurile...etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Uite cum e asta
http://www.emag.ro/robot-de-bucatarie-philips-1000-w-1-5-l-blender-2-l-bol-hr7775/pd/E7093BBBM/?ref=list_p1_l2

vezi ca are 2 cutite? Unul de metal si unul negru de plastic. Na eu astea 2 le folosesc cel mai mult de la robot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Uite cum e asta
http://www.emag.ro/robot-de-bucatarie-philips-1000-w-1-5-l-blender-2-l-bol-hr7775/pd/E7093BBBM/?ref=list_p1_l2

vezi ca are 2 cutite? Unul de metal si unul negru de plastic. Na eu astea 2 le folosesc cel mai mult de la robot.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011



la ceva de genul asta am spart eu vasul :)
eu cutitul de plastic nu-l prea foloseam vinetele si pateurile le faceam tot cu ala de metal...foloseam cutitul de metal si feliatoarele, si un tel pt albusuri si frisca, de asta m-am gandit la modelul de l-am prezentat. Azi am vazut ca la robotul meu merge storcatorul (pe care nu l-am folosit niciodata) si blenderul.....ala cu vasul lung. Oricum vroiam un mixer vertical nou ca pe ala care-l am, l-am luat sa-i pasez mancarea Andrei si n-are decat 300 de wati.
ma gandeam ca modelul de v-am prezentat are si mixer vertical si jumatatea de robot care-mi trebuie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

delia ce nu-mi place este ca nu are paleta de plastic. Adica exact ca si cutitul dar de plastic, eu cu aia fac vinetele, pateurile...etc

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011




mai nou fac vinetele la blender, ies super fine, ca o crema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

da exact mada le fac cu amaratul de blender pe care-l am..... eu cred ca-mi iau ala de vi l-am aratat, sa ia sotul banii :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

si de la noi.
Uff dar ce ati mai scris in dimineata asta


Somleac** ce tare esti cu sotul tau! adevarul e ca asa tb sa procedam..pana nu le pui osul la treaba nu stiu cu ce se mananca. Al meu sta cu Teea f des si face de toate. Acum ca eu sunt limitata in mai toate...el o spala, el o culca , el doarme cu ea in dormitor, el iese cu ea afara

Felicitas**am cititi si eu articolul ala desi aflasem de mai de mult de la fina mea a carui baietel se confrunta exact cu aceasta problema. Au fost pe la noi zilele trecute si ce sa spun.....are 1an jumate si e muuult inapoi. se joaca cu toate jucariile la fel, nu urmareste persoanele din jurul lui...e inapoi si fizic...nu merge in ppicioare.


Apropo:ce vaccin obligatoriu mai urmeaza dupa cel de la 1 an?

Mada si ALina mersi mult de raspuns la intrebaarea mea. Sa inteleg ca toti ceilalti copii inca beau laptele dimineata la prima ora si apoi gustare ceva, pe la 10?

Teea a mea face nani si eu azi nu am putut adormi...de fapt nu mai pot dormi deloc de burta asta. AM si tot felul de cosmaruri ca nasc copil cu bot de iepure si cu ceva boli
Aseara am visat/imaginat ca l/am nascut cu un maaare hemangiom pe nas si toata lumea era suparata

Am comandat azi cadita cu suport metalic//de fapt am cadita de la Teea dar voiam suport metalic sa nu mai stau aplecata// si m/a minunat cam am dat aproape 200 ron. giiiiizzzzzz

Va pup pe toate

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011) si 36s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Alina** cum s/a schimbat legea? cu ce anume? ia sa ma interesez eu, dar poate imi spui si tu ce si cum

Mada, Delia** mie nu imi plac vinetele la blender. imi plaac old fashon way

acuma vreau vineteeee

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011) si 36s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Alexina, barbatul meu in old fashion way nu manca ca mai gasea o ata..., de cand s-a insurat mananca....
cu papa Andra mea dimi papa cateodata lapte cateodata ou, paine cu ou si miere etc... acum nu vrea branza , o pacalesc cu parmezan ras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

da, si barbata-miu la fel prefera vinetele facute la mana...din partea mea, daca vrea sa merga la mamitza lui sau sa faca singur. Eu le fac cum imi este mai usor

tb sa-mi sterg unghiile si sa fug dupa Cristi.
Fetele, am mai facut si frunzulite din cioco topita si diverse forme pe hartie de copt apoi bagata in frigider ..sunt tare mandra de mine

Mergi la inceput