Codul muncii 2013 split

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Ce reguli publice si publicate incalca Marius?
Cred ca omiti faptul ca DC este un site privat in care o multime de companii isi fac publicitate strict in conditiile impuse de administratie.
Daca vrei publicitate pe acest site regula e simpla, contacteaza administratia si discuta conditiile cu ei.
Nu inteleg de ce ar trebui sa primesti detalii despre orice angajament fie ca e Marius sau revista Unica din stanga jos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

de ce s-a facut split si mutat la tehnice?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Pentru ca nu are nici o treaba cu codul muncii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

Pentru ca nu are nici o treaba cu codul muncii.

Marina

aici ai totala dreptate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Marina, vreau sa stiu "detalii" in primul rand pentru ca aranjamentul dintre DC si Marius sau Unica mi s-ar parea corect sa fie la vedere. Nu vreau sa stiu in amanunt, in ce consta arajamentul, dar sa fie recunoscut ca el exista. Marius a dat ocol la corcodus o gramada de timp, pe o gramada de pagini, cu o gramada de consecinte neplacute pentru membrii "banali" ai forumului. Daca DC face intelegere cu Nestle, Nestle as vrea sa se numeasca Nestle si atunci cand da sfaturi in alaptare sau administreaza o sectiune a forumului (si mi-ar fi tare greu sa-l vad si moderator impartial si deinteresat, asa cum "zice la carte").
Multimea de companii cu care a colaborat DC nu mi-am inchipuit ca ar putea fi sau si-ar putea pastra statutul de utilizator sau, mai ales, de moderator al forumului. S-a mai intamplat? as fi curioasa.

Si nu vad de ce nu mi-ar raspunde la intrebari chiar el, asa ca oricare alt membru cu care as purta o conversatie. Raspunsul din partea DC mi l-ai dat tu si a fost singurul clar si ok.
Despre regulile incalcate, cred ca se numesc punctul 20 din regulament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Regula 20 se refera la bazar, nu vad care e legatura.
Faptul ca legile sunt publicate pe site-ul lui Marius e un lucru stiut si discutia cu de ce Marius e ciclica. Inca nu pricep de ce deciziile Adminilor cum isi administreaza site-ul propriu trebuiesc chestionate.

Apropo si gradinitele au rubrica speciala in care se pot prezenta gratuit. Adminii au considerat ca informative sunt binevenite pt un site de mamici si le-au facilitat accesul. Mai sunt o multime de link-uri acceptate inclusiv cele de la bucatarie conditia e sa dai un email la Admini si sa discuti conditiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Si vad venind un pumn de fier intr-o manusa de catifea.
Marina, atitudinea si raspunsul tau din partea DC sunt ok, le inteleg, si nu pe ele le discut, de fapt (desi am o problema cu faptul ca e si moderator, si utilizator special - in niste conditii reciproc avantajoase Marius - DC, ok).
Eu cu Marius am de discutat, e voie?

Nu stiam ca regula 20 e valabila doar pentru Bazar, e scaparea mea, clar! Eu am extins-o din cauza mesajelor DC de respingere si avertizare atunci cand incercam sa pun cate un link considerat reclama. Si parca era specificata si ceva regula, dar nu am retinut-o exact. Mai sunt undeva in regulament specificatii pe aceasta tema? Unde scrie ca daca vreau sa-mi fac reclama sa contactez adminii? Acum am aflat de la tine, dar de unde altundeva as fi putut?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

De pe prima pagina a site-ului :)
http://www.desprecopii.com/info-id-502-nm-Publicitate.htm



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Am citit cu atentie ce ai scris si...
1. Te deranjeaza sau te-a deranjat de ce tu nu poti sa faci reclama gratuit?
2. Defapt nu te intereseaza parerea DC, nu te intereseaza ce fac pe DC nu te intereseaza aspectele juridice, nu ai intrat pe sectiunea juridice pentru vreo problema juridica ci doar persoana mea. Te roade practic ce fac eu, ce firma am, ce birou am, ce relatii am si cu cine si de cand, ce activitate desfasor si de cand, care este continutul relatiilor mele cu DC comerciale sau non comerciale, daca am sau nu avantaje materiale si de care si cate, te intereseaza informatii legate de persoana mea. Spui ca doar din curiozitate. Nu esti prima (si probabil nici ultima) si am un singur si ultim raspuns. Nu te priveste, nu e treaba ta viata mea sau a firmei mele sau a contractelor comerciale sau de mecenat, nu am avut si nu am de gand sa iti satisfac curiozitatea, asa ca vei ramane cu intrebari la care nu vei avea raspuns si imi pare sincer rau ca te macina atat de adanc curiozitatea.
Acest topic a devenit personal nu are nici o legatura cu sectiunea sau cu interesele altor utilizatori.
Daca totusi mai ai intrebari (altele decat cele de ordin privat) am sa te rog sa mi le trimiti prin mesageria privata.
Multumesc pentru intelegere si o zi buna!

Mergi la inceput